Dieta ujemnych kalorii. 5 kg mniej w 10 dni, a jesz, ile chcesz - Rocco DiSpirito - Recenzje książek z każdej półki
Inspiracje

Dieta ujemnych kalorii. 5 kg mniej w 10 dni, a jesz, ile chcesz – Rocco DiSpirito

Recenzja książki Dieta ujemnych kalorii. Minus 5 kg w 10 dni, a jesz, ile chcesz - Rocco DiSpirito

Dieta ujemnych kalorii. 5 kg mniej w 10 dni, a jesz, ile chcesz
Rocco DiSpirito

Uwielbiam gotować, eksperymentować w kuchni i wymyślać nowe potrawy. Jednak, ponieważ jesteśmy tym co jemy, bardzo zależy mi na tym żeby to co podaje moim bliskim było nie tylko smaczne ale i zdrowe, czyli dostarczało im niezbędnych witamin, przyczyniło się do prawidłowego i zdrowego funkcjonowania organizmu oraz wspierało pracę mózgu. Gdy zobaczyłam książkę pt. „Dieta ujemnych kalorii” pomyślałam, że koniecznie muszę ją mieć. Jednak nie spodziewałam się niczego rewelacyjnego. Pomyślałam sobie raczej, że to kolejna książka tzw. „ściema” zwłaszcza, że dalsza część jej tytułu brzmi „5 kg mniej w 10 dni, a jesz, ile chcesz. Podkręć swój metabolizm”. Przyznam szczerze, że temat jest bardzo chwytliwy i na czasie, bo któż z nas nie chce mieć pięknej sylwetki? Ale tak naprawdę to nie był powód, dla którego sięgnęłam po tę książkę, przyczyną było poszukiwanie inspiracji w kuchni.

Autorem książki jest Rocco DiSpirito ale przyznam szczerze, że to nazwisko nic mi nie mówiło. A okazało się, że ten Gość naprawdę wie o czym pisze. Rocco to słynny szef kuchni i ekspert w dziedzinie zdrowego odżywiania. Ukończył Culinary Institute of America – jedną z czołowych na świecie kulinarnych uczelni. Na jego fachowe przygotowanie oraz fachowe podejście do tematu wskazują zamieszczone w książce opisy badań naukowych dotyczących żywienia.

Dieta ujemnych kalorii. 5 kg mniej w 10 dni, a jesz, ile chcesz - Rocco DiSpirito

Gdyby tak chcieć w jednym zdaniu opowiedzieć o czym jest ta książka to o tym jak podkręcić swój metabolizm żeby czuć się lekko i zdrowo. Książka zawiera 265 stron, na których możemy przeczytać o tym czym są ujemne kalorie i jaki jest mechanizm metaboliczny spożywania produktów o ujemnych kaloriach. Autor dostarcza nam również listę takich produktów, bardzo często tłumacząc jak działają. Książka zawiera 15 rozdziałów i podzielona jest na 3 główne części. Pierwsza – dieta ujemnych kalorii, druga – ujemne przepisy i trzecia – ujemny styl życia (ten rozdział jest niezwykle inspirujący). W części pierwszej możemy wyróżnić dwa bardzo ważne etapy: 10 dniowy plan oczyszczania organizmu, oraz 20 dniowy plan bez limitu.

Bardzo podoba mi się w tej książce sposób jej przygotowania. Uważam, że jest on fenomenalny zwłaszcza w dzisiejszych zabieganych czasach. Już wyjaśniam o co mi chodzi. W tej książce na początku znajdziemy wiele przydatnych informacji i dużo rzetelnie przygotowanej wiedzy. Natomiast na początku każdego etapu (oczyszczanie i bez limitu) autor zamieścił listę zakupów z produktami niezbędnymi do przygotowania określonej liczby posiłków. Jest to ogromne ułatwienie zdecydowanie przyspiesza zrobienie zakupów zwłaszcza, że produkty często są dość wyszukane.

Dieta ujemnych kalorii. 5 kg mniej w 10 dni, a jesz, ile chcesz - Rocco DiSpirito

Przepisy zostały podzielone na 6 grup: koktajle, śniadania, zupy i sałatki, dania główne, przekąski, desery. Do każdego przepisu zamieszczono czas przygotowywania dania, składniki, sposób przygotowania oraz ile tłuszczu, węglowodanów, białka, błonnika zawiera jedna porcja.

Przed napisaniem tej recenzji oprócz tego, że przeczytałam książkę, uważanie ją obejrzałam to również przygotowywałam z niej posiłki. Np.: rano przed wyjściem do pracy przygotowywałam koktajle (robi się je bardzo szybko), bardzo polubiłam pakiet śniadaniowy oraz sałatki. Mogę szczerze przyznać, że rzeczywiście człowiek czuje się lekko, mijają problemy z trawieniem, a przy okazji te potrawy naprawdę są mega smaczne. A i udało się nam zrzucić kilka kilogramów. Choć tak na prawdę nie stosowałam rygorystycznie planu oczyszczania ani bez limitu, a jedynie sporządzałam z nich wybrane przepisy oraz do przyrządzanych standardowych posiłków wprowadziłam jedynie więcej produktów o ujemnych kaloriach. Bowiem wyznaję zasadę, że we wszystkim, najważniejszy jest zdrowy rozsądek.

Dodatkowo książka ta zawiera niezwykle piękną szatę graficzną, a zdjęcia potraw pobudzają kubki smakowe. Została ona bardzo starannie opracowana. Mankament widzę jeden – czasami miałam wrażanie mało precyzyjnego tłumaczenia.

Dieta ujemnych kalorii. 5 kg mniej w 10 dni, a jesz, ile chcesz - Rocco DiSpirito

Myślę, że na podkreślenie zasługuje fakt rozwoju kulinarnego po jej przeczytaniu. Autor nie zamyka nas jedynie w swoich przepisach zamieszczonych na 79 stornach, ale daje potężne narzędzie w postaci skonkretyzowanej wiedzy żeby móc sobie samemu komponować własne potrawy w oparciu o dietę ujemnych kalorii. Dodatkowo, autor uczciwie przyznaje, że nie jest to dieta cud, gdzie jesz i nic nie musisz robić. Wprost przeciwnie jawnie mówi o tym, że ruch i wysiłek fizyczne jest wskazany.

Komu polecam tę książkę? Wszystkim, którzy lubią gotować lekkie posiłki, szukają nowych pomysłów, lubią gotować szybko nie spędzając pół dnia w kuchni. Jak dla mnie ta książka wśród literatury kuchennej to kulinarny „wyjadacz”.

Informacje o książce:
Tytuł: Dieta ujemnych kalorii. 5 kg mniej w 10 dni, a jesz, ile chcesz
Tytuł oryginału: The Negative Calorie Diet. Lose Up to 10 Pounds in 10 Days with 10 All You Can Eat Foods
Autor: Rocco DiSpirito
ISBN: 9788376428192
Wydawca: Pascal
Rok: 2016

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Testy koronawirus Lublin

Skip to content