Anty-recenzja

Brama - Wojciech Hrynkiewicz
Anty-recenzjaLiteratura obyczajowa

Brama – Wojciech Hrynkiewicz

Przyzwyczaiłem się do tego, że Wydawnictwo Novae Res stawia na różnorodność i ułatwia start początkującym autorom. To bardzo duży plus. Odnoszę jednak wrażenie, że sito weryfikacyjne oddzielające złe książki od dobrych, nie jest tam zbyt gęste. Niestety, “Brama” została napisana dosyć chaotycznie i momentami trudno się zorientować, co autor miał na myśli.

■ Czytaj dalej »

Spłycenie oddechu - Marcin Pełka
Anty-recenzjaFantastyka naukowaRecenzje książek

Spłycenie oddechu – Marcin Pełka

Marcin Pełka ma już bardzo dobry, spełniający wymagania wybrednego odbiorcy, opis. Okładka książki też jest świetna i zachęca do tego, aby poznać jej zawartość. Brakuje jedynie treści, która dorówna im poziomem. Może następnym razem?

■ Czytaj dalej »

Sens życia - Justyna Kamińska
Anty-recenzjaPoradnikiRozwój osobisty

Sens życia – Justyna Kamińska

„Sens życia” na pewno przypadnie do gustu zwolennikom pseudonauki i medycyny alternatywnej. Zawiera mnóstwo niepotwierdzonych naukowo teorii, takich jak „biologia totalna”. Niejednokrotnie odnosiłam wrażenie, że autorka wręcz zniechęca do chodzenia do lekarzy. O ile niektóre porady (np. „nie porównuj się do innych”) są nieszkodliwe dla zdrowia, o tyle tłumaczenie schorzeń konfliktami wewnętrznymi może być naprawdę niebezpieczne. Czytając tę książkę, trzeba mieć na uwadze, że jej autorka nie ma medycznego wykształcenia, a przynajmniej nigdzie takiej informacji nie znalazłam.

■ Czytaj dalej »

Mroczne serca - Justyna Piotr
Anty-recenzjaRecenzje książekRomans

Mroczne serca – Justyna Piotr

Najczęściej powtarzaną w mojej głowie myślą podczas czytania było to, że autorka spóźniła się z publikacją tej historii jakieś kilkanaście lat. “Mroczne serca” mają mocny post-zmierzchowy vibe. Główna bohaterka nie ma za grosz instynktu samozachowawczego (tak, znamy to bardzo dobrze), a Julian... Oj, o nim to można by dużo powiedzieć. I bynajmniej nie w superlatywach.

■ Czytaj dalej »

Morderstwo na kempingu Renata Furman
Anty-recenzjaRecenzje książekSensacja i kryminał

Morderstwo na kempingu – Renata Furman

Muszę przyznać, że nie jestem w stanie znaleźć choć jednego pozytywnego elementu w książce Renaty Furman „Morderstwo na kempingu”. Jak ogromne było moje rozczarowanie, gdy zobaczyłam jakich rozmiarów jest to powieść. Nawet nie otrzymaliśmy od autorki dwustu stron, chociaż powiem szczerze (już po przeczytaniu), że gdyby ta mordęga miała trwać, chociaż stronę dłużej to chyba wyrzuciłbym ją przez okno. Ale zacznijmy od momentu, kiedy dawałam jej jeszcze jakiekolwiek szanse...

■ Czytaj dalej »

Niewygodny awans - Agnieszka Świrgoń
Anty-recenzjaRecenzje książekRomans

Niewygodny awans – Agnieszka Świrgoń

„Niewygodny awans” autorstwa Agnieszki Świrgoń jest dość specyficzną książką. To połączenie historii biznesowej z pewnego rodzaju romansem. Tak bym to określiła. Choć nie ukrywam, że moje uczucia względem tej historii są mieszane. Przede wszystkim sięgając po tę pozycję i czytając opis miałam nadzieję na ciekawy romans. A dostałam coś, co ma elementy romansu, ale może na trzecim planie. Czytało mi się ją bardzo szybko, bo autorka ma lekkie i przyjemne pióro. Ale to nie zmienia faktu, że w połowie książki miałam ochotę ją odłożyć. Bohaterka, która zawsze znajduje wyjście z pieklącej się sytuacji, ale przy pierwszym lepszym przytyku idzie płakać, jakoś mi się nie zgrywa. Było to bardzo irytujące. Ale od początku...

■ Czytaj dalej »

Apostazja katoliczki - Ewa Piprek
Anty-recenzjaFilozofia i religiaRecenzje książek

Apostazja katoliczki – Ewa Piprek

„Apostazja katoliczki” to książka, która mnie zawiodła. Jest napisana chaotyczne, nieobiektywnie i wrogo dla czytelnika. Naiwnie myślałem, że Ewa Piprek napisała poważną pozycję, skłaniającą do rzeczowej wymiany argumentów. Tymczasem czytelnik otrzymuje niemal powieść autobiograficzną, w której musimy czytać o seksualnych przygodach autorki. Książka słaba – zarówno jako erotyk jak i ironiczny atak na Kościół.

■ Czytaj dalej »

Ciemnoskóry czarnoksiężnik i śmiertelny jad - Beata Marczyńska
Anty-recenzjaFantastykaRecenzje książek

Ciemnoskóry czarnoksiężnik i śmiertelny jad – Beata Marczyńska

Beata Marczyńska, pisząc swoją książkę „Ciemnoskóry czarnoksiężnik i śmiertelny jad” miała świetną wizję przedstawienia świata fantasy. Sięgnęłam po tę pozycję niesamowicie zaciekawiona. Skusił mnie interesujący opis i przepiękna okładka. Niestety nie wszystko poszło w dobrą stronę...

■ Czytaj dalej »

Niemoralne propozycje - Anna Wrońska
Anty-recenzjaLiteratura dla dorosłychRecenzje książek

Niemoralne propozycje – Anna Wrońska

Historie były mocno naciągane, ze średnią fabułą i irytującymi bohaterami. I wbrew pozorom nie ma tam niestosownych opisów. Wszystko jest na granicy przyzwoitości. Ale nie jest to ani książka erotyczna, ani romans. Szczerze mówiąc nie wiem, do jakiej kategorii można by ją przypisać.

■ Czytaj dalej »

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać