Patronaty

Premiera książki „Turkusowe szale” Remigiusza Mroza

Turkusowe Szale - Remigiusz Mróz - okładka książki

Turkusowe szale
Remigiusz Mróz

 

Jest nam miło poinformować, że objęliśmy patronatem książkę Remigiusza Mroza Turkusowe szale, która dzisiaj ma swoją premierę.

O książce:

Polskie lotnictwo na Zachodzie to nie tylko Dywizjon 303.
Turkusowe szale to powieść sensacyjna, której fabuła opiera się na rzeczywistych wspomnieniach, dokumentach, oraz wydarzeniach związanych z 307 Dywizjonem Nocnym Myśliwskim „Lwowskich Puchaczy”.

Polacy patrolują brytyjskie niebo po zmroku, za dnia zmagając się z szeregiem problemów – aklimatyzacją pośród „herbaciarzy”, przestarzałymi samolotami, brakiem zaufania i… barierami językowymi utrudniającymi podrywanie Brytyjek w rozlicznych pubach. Ich maszyny nazywane są latającymi trumnami, ale mimo to Polacy niczego nie pragną bardziej, niż wzbić się w przestworza i zetrzeć z wrogiem.
RAF jednak nie pali się do tego, by dać im szansę. Podczas gdy koledzy strącają niemieckie messerschmitty i dorniery, Lwowskie Puchacze siedzą bezczynnie, zaś ich szeregi topnieją.
Do czasu…

Jeden z Polaków bierze sprawy w swoje ręce, a niedługo potem dywizjon zostaje rzucony w wir walki. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że w szeregach Trzysta Siódmego ukrywa się szpieg…

mrozRemigiusz Mróz ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz jest doktorantem na tejże uczelni. W jego dorobku literackim znajdują się cztery wydane powieści i szereg artykułów naukowych z dziedziny prawa. Tworzy prozę różnych gatunków – ponad dwadzieścia dotychczas niepublikowanych pozycji oscyluje wokół historii, sci-fi, polityki, horroru, kryminału i sensacji. Z twórczością Mroza możemy zapoznać się m.in. w cyklu Parabellum, którego mieliśmy przyjemność recenzować.
Więcej informacji na oficjalnej stronie autora: RemigiuszMroz.pl

Wywiad z Remigiuszem Mrozem przeprowadzony przez blog Subiektywnie o książkach dostępny jest tutaj:
http://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2014/08/juz-jutro-turkusowe-szale-objete-moim.html

Nasza recenzja książki dostępna jest tutaj:
http://moznaprzeczytac.pl/turkusowe-szale-remigiusz-mroz/

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać