Ostatnia spowiedź. Tom III - Nina Reichter - Recenzje książek z każdej półki
Literatura młodzieżowa

Ostatnia spowiedź. Tom III – Nina Reichter

Recenzja książki Ostatnia spowiedź. Tom III - Nina Reichter

Ostatnia spowiedź. Tom III
Nina Reichter

Trzecia, ostatnia już część Ostatniej spowiedzi pochłonęłam dosłownie w 2 dni. Tak jak w poprzednich częściach, autorka raz jeszcze wykazała się niezwykłym kunsztem pisarskim. W tym przypadku mamy intrygi, kłamstwa, srogi świat show-biznesu i niespodziewane zwroty akcji. Gdzie tu miejsce na miłość?

Brad i Ally są szczęśliwie zaręczeni. Wydawałoby się, że już można zakończyć tę piękną opowieść. Zakochana para niestety nie zazna chwil szczęścia długo. Lawinę bolesnych wydarzeń rozpocznie mściwa Violet LaRoch, z którą Bradin miał w przeszłości romans, a która to publicznie go ujawnia. Problem polega na tym, że związek ten z powodu klauzuli w kontrakcie nie powinien mieć w ogóle miejsca. Bradin zostaje uwikłany przez wytwórnię w intrygę żeby uniknąć skandalu. Nie ma wyjścia, musi się zgodzić. Gra dopiero się zaczyna, a jak wiadomo show-biznes to zdradziecka i bezlitosna plansza. Jak z kolei poradzi sobie z tym wszystkim Ally, będąca w obcym dla siebie kraju, a nad jej związkiem zwisły ciemne chmury? Jak wyglądać będzie relacja z Tomem? Czy związek z gwiazdą może istnieć mimo wszystko? I tu dochodzimy do zdania na okładce, które towarzyszyło przez wszystkie części: „Poczuj, jak kocha ten, którego kochają tysiące…

Na początku tej części możemy odczuć pozornie, że jest pewien bałagan. Wiele wątków, wiele perspektyw, machinacje i brudne zagrywki innych postaci. Można się pogubić. Jednak wraz z kolejnymi stronami wyłania się nam pełny obraz układanki. Tak jak w poprzednich częściach akcja, choć często nie rozpędza się znacznie, to jednak nie nudzi. Potrafi zawrócić w nieoczekiwanym momencie zaskakując Czytelnika, że przecież nie tak miało być. Również postacie są bardzo autentyczne i przez to czasem nieprzewidywalne i omylne, ale dzięki temu bardziej „ludzkie”. To, co daje się wyraźnie zauważyć to zmiana bohaterów. Nie są cały czas tacy sami przez całą trylogię – dojrzewają wraz z kolejnymi problemami. Najbardziej w ostatniej części widać zmianę Ally i Toma. Natomiast zakończenie jest nie do końca trywialne i domyka całą trylogie z klasą.

Dla Niny Reichter należą się głębokie wyrazy uznania za stworzenie jednej z lepszych historii miłosnych. Czytelnik poruszając się pomiędzy emocjami głównych bohaterów sam zaczyna je odczuwać. Zwłaszcza, że autorka ich nie oszczędza (dosłownie!). W całej serii znajdziemy szeroką gamę emocji – od radości po smutek, rozstania i powroty, zazdrość, frustracje, ból i poświęcenie, ale też nadzieję oraz zrozumienie. Niejednokrotnie z tego powodu na kartki skapnęła łza podczas czytania, ale również pojawiał się szeroki uśmiech. Od książki nie sposób się było oderwać. Płynność treści i ciekawość, co będzie dalej wciąga z każdą kartką. Znów język autorki wręcz hipnotyzuje świetnymi opisami i celnymi cytatami, będąc zarazem treściwym, lecz lekkostrawnym daniem dla oczu czytelnika. Każdy Czytelnik odnajdzie dla siebie co najmniej garść pięknych i trafnych sentencji nierzadko ściskających za serce. Nie tylko tom trzeci, ale cała seria powinna być pewnego rodzajem przykładem jak pisać współczesne historie miłosne, zwłaszcza dla młodzieży.

Po wszystkim gwarantowany jest kac książkowy wiedząc, że już nie przeczytamy więcej o przygodach Ally i Bradina. Kto nie czytał niech nadrabia zaległości, przygotujcie kubek z czekoladą i chusteczki…

„Miłość, która nigdy się nie powtórzy bo nie ma najmniejszej szansy na powtórzenie rzeczy tworzących zupełność”.

Jest nam miło poinformować, że MoznaPrzeczytac.pl ma zaszczyt objęcia patronatem książkę „Ostatnia spowiedź. Tom III”

Informacje o książce
Tytuł: Ostatnia spowiedź. Tom III
Tytuł oryginału: Ostatnia spowiedź. Tom III
Autor: Nina Reichter
ISBN: 9788379424474
Wydawca: Novae Res
Rok: 2014

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Testy koronawirus Lublin

Skip to content