Recenzje książek

Ogniste serca – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Ogniste serca - Agnieszka Lingas-Łoniewska

Ogniste serca
Agnieszka Lingas-Łoniewska

Z książkami pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej miałam już wcześniej styczność i lekturę jej książek wspominam bardzo dobrze. Biorąc “Ogniste serca” do recenzji, nie wiedziałam, że ta książka została już wcześniej wydana, tylko pod innym tytułem – “Boys from Hell”. Poprzedni tytuł gdzieś mi się kiedyś przewinął, natomiast wytłumaczę moje niedoinformowanie pobieżnym zapoznaniem się z opisem z tyłu książki. Co zwykłam czynić, kiedy w niektórych książkach w opisie jest zawarte zbyt dużo informacji.

Osiemnastoletnia Anna Scott po wielu latach wraca do rodzinnego miasteczka w Teksasie. Przez to, że jest córką burmistrza i “panienką z dobrego domu” trudno jest jej dogadać się z rówieśnikami w szkole. Poczucie alienacji się pogłębia. Jej rodzice przez dbanie o konwenanse i polityczne obowiązki również nie mają dla niej czasu. Dziewczyna jest więc pozostawiona sama sobie.

Pewnego wieczoru wpada na Jacksona Cunnama, właściciela miejscowego pubu i szefa klubu motocyklowego “Boys From Hell”. Właściwie od pierwszego spojrzenia zaczyna między nimi iskrzyć, a pierwszy spontaniczny pocałunek staje się początkiem bardzo intensywnie rozwijającej się relacji. Oprócz osób, które przychylnie patrzą na ich relację są i tacy, dla których jest ona solą w oku. Czy ich miłość pokona wszelkie przeszkody?

“Podszedł do niej i zrobił to, co zawsze, kiedy chciał zamknąć buzię dziewczynie. Złapał ją za włosy, przyciągnął do siebie i wpił się swoimi wargami w jej ust, całując ją mocno i gwałtownie. Traktował to jak zabawę… jak zawsze. Tylko jego ciało… Cholera, ono potraktowało to całkiem poważnie. Kompletnie się tego nie spodziewał.”

Miałam ogromną ochotę na romans, który mnie zaabsorbuje, z bohaterami, którym będę kibicować. W “Ognistych sercach” znalazłam wszystko, czego szukałam i jeszcze więcej. Bo tego, że Agnieszka Lingas-Łoniewska poturbuje mnie emocjonalnie, a nawet sprawi, że w moich oczach pojawią się łzy, się nie spodziewałam.

Od jakiegoś czasu mam słabość do książek, w których bohaterami są motocykliści, więc napis “harleyowiec” na okładce również mnie przyciągnął. Postać Jaxa skojarzyła mi się z Krystianem z “Kazika” Eweliny Marii Mantyckiej i oczywiście z Jaxem Tellerem z serialu “Synowie Anarchii”. Pod koniec książki autorka faktycznie wspomina serial jako inspirację, więc trafiłam. Jackson Cunnam jest bardzo pewny siebie i przystojny. Mimo nie najłatwiejszego startu w życiu potrafi zadbać o siebie i swoją rodzinę. Ma również smykałkę do biznesu, który chce rozwijać.

Anna zaś stoi u progu dorosłości. Czeka ją decyzja o dalszej edukacji oraz ciąży na niej jarzmo obowiązków córki polityka. Jest butna, spontaniczna i wydawać by się mogło, że mimo młodego wieku, wie, czego chce. Czasami jej zachowanie może wydawać się dziecinne, ale to w końcu nastolatka. Autorka zdecydowała się prowadzić narrację w trzeciej osobie, więc nie drażniło mnie to tak, jakby mogło.

Oprócz relacji Jaxa i Anny zwróciłam również uwagę na tło fabuły. Gorący Teksas, klimatyczne lasy czy skąpany w świetle księżyca pomost niezwykle działają na wyobraźnię. U mnie szczególnie, bo mam słabość do gorących klimatów bądź fabuły dziejącej się w ciągu lata.

Nie spodziewałam się dużej ilości scen erotycznych, które generalnie mi nie przeszkadzają, ale powinno to być zaznaczone gdzieś na okładce jako historia 18+. Po logiem wydawnictwa widnieje oznaczenie “obyczajowa”. No nie, to nie jest obyczajówka, tylko już bardziej erotyk.

Kurczę, co to była za lektura… Jak już do niej usiadłam, to skończyłam w mniej niż dwadzieścia cztery godziny. Polecam również na bezsenne noce. Myślę, że Jax i Anna dołączą do grona bohaterów literackich, do których lubię często wracać myślami. Po części dlatego, co autorka wyprawiała z moim emocjami. Czasami po prostu trafia się na książki, które pomimo dość prostej fabuły i w tym wypadku utartego schematu hate-to-love oraz zestawienia “bad boya” i grzecznej dziewczynki przedostają się do serducha. Dla mnie “Ogniste serca” są właśnie taką historią. Serdecznie polecam.

Informacje o książce:
Tytuł: Ogniste serca
Tytuł oryginału: Ogniste serca
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
ISBN: 9788382192544
Wydawca: Novae Res
Rok: 2022

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać