Recenzje książek

Coraz większy mrok – Colleen Hoover

Coraz większy mrok - Colleen Hoover

Coraz większy mrok
Colleen Hoover

Kiedyś ktoś powiedział „nie rozumiem przyjemności w czytaniu książek, męczysz oczy i nic poza tym się nie dzieje”. Pomyślałam, że to największy absurd jaki słyszałam. Książka „Coraz większy mrok” Colleen Hoover jest znakomitym przykładem na to, że słowa przelane na papier potrafią wywołać ciarki na plecach i dostarczyć niesamowitej fali emocji.

Kiedy dowiedziałam się, że moja ulubiona autorka znakomitych romansów zaskakuje po raz kolejny tym razem próbując swoich sił w innej tematyce i wydaje thriller pomyślałam, że to może być ciekawa odmiana. Nie myliłam się, to z pewnością najlepsza mroczna historia jaką w życiu czytałam. Można powiedzieć, że pisarka daje czytelnikom niełatwą zagadkę do rozwikłania i z pewnością mogę obiecać, że na długo pozostanie w pamięci czytającego.

Lowen Ashleigh znalazła się w trudnej sytuacji, więc nowa propozycja pracy jest dla niej świetną okazją by poradzić sobie z problemami finansowymi, które zwaliły jej się na głowę tuż po śmierci matki. Bohaterka ma za zadanie dokończyć powieść innej autorki Verity Crawford. Kobieta znana jest z bestsellerowych thrillerów, niestety ulega wypadkowi na tyle poważnemu, że nie jest w stanie dokończyć swojej serii. Lowen wkracza więc do domu Crawfordów zupełnie nieświadoma tego co ją tam czeka. Powinna skupić się na pracy, ale ciekawość bierze górę i zagłębia się w przypadkiem znalezionej biografii Verity. Wydarzenia, które w nim opisała były ogromnym niedowierzaniem. Pisze w nim o obsesyjnym uczuciu żywionym do swojego męża. Wyznaje kłębiące się w jej głowie dziwne myśli i posiada nieustanną chęć posiadania Jeremiego na własność. Nie pozwala dzielić się miłością w związku, z czym jej determinacja osiąga swój szczyt w chwili pojawienia się nowego członka w rodzinie, na którym to jej ukochany skupia dużą uwagę, a niewyobrażalna i ukrywana wściekłość z tego powodu nie ustępuje, co skłania ją do podjęcia przeraźliwych działań. Lowen pomyślałaby, że to świetna książka i kolejny thriller znanej autorki, gdyby nie fakt, że to jej życiorys…

Czy może wkraczać w intymne życie małżeństwa, u których właśnie pracuje? Czy było to dobre posunięcie? Lowen pragnie bardziej zagłębić się w historię, by znaleźć odpowiedź na pytanie co jest teraz fikcją, a co prawdą. Informacje, które znajduje w życiorysie pisarki wzbudzają w niej strach, bo jak to sama w nim pisze „Jeśli straciłeś jedno dziecko, równie dobrze mogłeś stracić wszystkie” przez co nasuwa jej się więcej pytań:

Czy śmierć córki Crawfordów była na pewno nieszczęśliwym wypadkiem?
Czy Verity na pewno jest sparaliżowana?

Wychodzące na jaw sekrety, tajemnice, obsesja, manipulacja, niebezpieczny romans, zabójstwo… Jak bardzo wstrząsający może okazać się finał tej historii?

Coraz większy mrok” to strzał w dziesiątkę dla osób szukających mocnych wrażeń. Warto dodać, że podział na historie Lowen, a w tym drugą, tą opisaną w biografii Verity tworzy wrażenie książki w książce. Jeśli szukasz niezwykłej lektury, która karmi twoje oczy z niewiarygodnym pragnieniem przeczytania kolejnej strony, aż do skończenia całości to z ogromnym zachwytem zachęcam każdego poszukiwacza wstrząsającej historii. Muszę przyznać, że koniec był dla mnie szokujący i nie dało się niczego przewidzieć za co przyznaje ogromny plus. Jeszcze na długo po przeczytaniu książki chodziły mi po głowie pytania z którymi zostawiła mnie autorka, ale doskonale wiedziałam, że to właśnie na tym polegało to całe „bum” i wrażenie jakie chciała na nas czytelnikach wywołać.

Osobom które pragną na chwilę oderwać się od monotonii i nudy z całego serca zachęcam do jej przeczytania, bo gdy już po nią sięgniesz nie zdołasz tak łatwo odłożyć jej na półkę nie kończąc całej. Książkę czytało mi się bardzo szybko, ponieważ była łatwa w odbiorze i świetnie się wczułam. Muszę przyznać, że oprócz towarzyszącego mi uczucia przerażenia i niedowierzania, wycisnęła ze mnie łzy. Czekam na więcej książek o takiej tematyce i z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci.

Informacje o książce:
Tytuł: Coraz większy mrok
Tytuł oryginału: Verity
Autor: Colleen Hoover
ISBN: 9788381350013
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Rok: 2019

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać