Inspiracje

Żyj zgodnie z fazami Księżyca – Kirsty Gallagher

Żyj zgodnie z fazami księżyca - Kirsty Gallagher

Żyj zgodnie z fazami Księżyca
Kirsty Gallagher

Gdy przeczytałam tytuł tej książki to ciekawość zwyciężyła. Pomyślałam, że tyle się mówi i czyta o wpływie przyrody i otoczenia na nasze życie, o pierwotnych instynktach i wierzeniach, że z chęcią pogłębię wiedzę na ten temat.

Kirsty Gallagher jest badaczką wpływu Księżyca na życie i orędowniczką świadomego życia pod wpływem działania Księżyca. Książka daje sporo inspiracji, pokazuje jak współpracować z fazami Księżyca, jak wykorzystać cykle i energię Księżyca. Autorka podpowiada jak płynąć z prądem życia.

Kirsty Gallagher w pierwszej części tłumaczy wszystkie podstawowe pojęcia związane z Księżycem. Dowiemy się, że Księżyc sam nie wytwarza światła, a to co widzimy to światło Słońca odbite od Księżyca. Zrozumiemy też jak położone są względem siebie Ziemia, Księżyc i Słońce oraz dowiemy się, że cykl Księżyca trwa od 27 do 29 dni. Dla wnikliwych będą też szczegóły i odpowiedź na pytania – czym jest miesiąc lunarny, a czym miesiąc synodyczny oraz dlaczego rok księżycowy ma 354 dni, a nie 365.

Autorka omawia siłę przyciągania Księżyca, która powoduje codzienne przypływy oraz odpływy mórz i oceanów. Jej zdaniem takie same przypływy i odpływy dotyczą wewnętrznej energii człowieka. Składamy się z wody. Grawitacja porusza w nas emocje, intuicję czy marzenia. Tak jak fale wszystko się wznosi i opada. Podczas nowiu Księżyc ściąga nas w głąb naszych emocji, podczas pełni zaś emocje wychodzą na powierzchnię. Praca z magią Księżyca pomaga zrozumieć nasze emocje i reakcje oraz wybrać te z którymi chcemy pracować. Tłumaczy, iż w dawnych czasach rytuały wyznaczano na podstawie faz Księżyca, a teraz zapominamy często o rytuałach i zastępujemy je rutyną.

Kirsty Gallagher proponuje, aby rozdzielić czas na BYCIE i DZIAŁANIE. Zmęczenie jest oznaką wyczerpywania się naszych zasobów energetycznych, podczas gdy powinniśmy podlegać cyklowi działania i relaksowania. Odpoczynek w nowiu lub pełni, chwila samotności i refleksji rozmyślań może przynieść nową jakość życia.

Żyj zgodnie z fazami Księżyca - Kirsty Gallagher

Autorka dokładnie opisuje jak rozróżnić 8 faz Księżyca – nów i pełnię, półksiężyc rosnący i zanikający, Księżyc w pierwszej i ostatniej kwadrze oraz Księżyc rosnący i zanikający. Pytania na jakie poznamy odpowiedzi po lekturze działu o wpływie ośmiu faz Księżyca to: dlaczego czujemy się zmęczeni w półksiężycu znikającym, mamy chęć robić plany na przyszłość w nowiu, czujemy przypływ energii z Księżycu rosnącym, mamy pełno pomysłów w pierwszej kadrze i bardzo wysoki poziom energii w Księżycu rosnącym. Dowiemy się także jaką energię i emocje mamy w pełni, dlaczego ważna jest analiza doświadczeń przy Księżycu zanikającym, po co odpuszczamy z działaniami w przy ostatniej kwadrze. Zdaniem Kirsty Gallagher przyroda podąża za Słońcem i Księżycem oraz porami roku, a ludzie zgubili tę umiejętność i wydaje się nam że każdy dzień jest taki sam i nic z zewnątrz nie ma na nas wpływu. To jest oczywista nieprawda.

Według autorki życie w harmonii z Księżycem przywraca ład i porządek, rytm i celowość.

Praca z fazami Księżyca to bardzo świadome działanie. Inaczej działamy, gdy Księżyca przybywa i rośnie, a zupełnie inaczej gdy go ubywa i maleje. W czasie nowiu INTENCJE mają znaczenie, a później przybierają jak Księżyc każdego dnia. Pełnia powinna dać potwierdzenie REALIZACJI działań zgodnie z intencjami.

Księżyc przemieszcza się pomiędzy znakami zodiaku w ciągu dwóch dni, podczas miesiąca przejdzie przez wszystkie znaki, a w ciągu roku w każdej pełni i nowiu jest w innym znaku. W ostatniej części książki znajdziemy szczegółową analizę tego jak myślimy, czujemy i działamy gdy Księżyc znajduje się w kolejnych znakach zodiaku.

Autorka Kirsty Gallagher proponuje także konkretne narzędzia pracy z Księżycem – takie jak mapa marzeń, intencje, afirmacje, wizualizacje, praktyka wdzięczności, praca z lustrem, zrzut myśli, mapa myśli, praca z cieniem i pisanie dziennika.

W magię można wierzyć lub nie. Książkę polecam wszystkim wielbicielkom magii i wpływu Księżyca. Pozycja wpisuje się swoją narracją w obecne trendy – powrotu do natury, rytuałów przedchrześcijańskich (pogańskich), czasu szamanów i czarownic, życia w zgodzie z otoczeniem i przyrodą.

Informacje o książce:
Tytuł: Żyj zgodnie z fazami Księżyca
Tytuł oryginału: Lunar Living
Autor: Kirsty Gallagher
ISBN: 9788328715981
Wydawca: MUZA
Rok: 2021

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać