Znajdź mnie - Dorota Śliwa - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Recenzje książek

Znajdź mnie – Dorota Śliwa

Znajdź mnie - Dorota Śliwa

Znajdź mnie
Dorota Śliwa

Od czasu do czasu lubię sięgać po niezobowiązujące książki, które jestem w stanie przeczytać w ciągu jednego dnia. „Znajdź mnie” już po samej okładce wydawała się być właśnie tym, na co w danym momencie miałam ochotę.

Ewa jest samotną matką bez pamięci zakochaną w swojej córeczce. Mimo tego, że z ojcem Poli nie udało jej się stworzyć pełnej rodziny, kobieta się nie poddaje i dość intensywnie poszukuje drugiej połówki. Już od początku przed oczami maluje się obraz zaradnej, niezależnej kobiety, która mimo tego, że dość dobrze radzi sobie w życiu, staje się powoli zmęczona podejmowaniem wszystkich decyzji w pojedynkę i dźwiganiem życiowego bagażu oraz odpowiedzialności wychowywania młodego człowieka.

Ewa jest jedną z tych bohaterek, którym się współczuje i którym się kibicuje. W dodatku bez problemu można zrozumieć jej tęsknotę za bliskością. Jej refleksje na temat współczesnych relacji są takie prawdziwe i swojskie, że nieraz w myślach przybijałam jej piątkę. Kobieta zasługuje na szacunek również z tego względu, że nie poddała się po pewnym przykrym zdarzeniu, którego doświadczyła na początku książki.

I tak towarzyszymy Ewie w kolejnych próbach miłosnych podbojów z portali randkowych. W końcu powstaje nawet lista facetów, z którymi koniec końców nic jej nie wychodzi. Do czasu, aż pojawia się Matej, dużo podróżujący czeski policjant, który coraz częściej gości w myślach Ewy. W końcu po wielu rozmowach postanowili się spotkać i zobaczyć, czy ta znajomość na szansę przerodzić się w coś głębszego.

“Michał.

Następny był Michał, który obiecywał mi, jeszcze przez aplikację, że będę jego królową i będzie mnie wielbił i nosił na rękach.

Czy oni naprawdę myślą, że kobiety wierzą w takie bzdury? Zwłaszcza podczas konwersacji w aplikacji randkowej, gdzie co drugi rozmówca wciska ten sam kit? Serio, takie to proste? Byłam jednak ciekawa, co to za człowiek i co ma do zaproponowania, więc dałam mu swój numer telefonu.

Nie minęło trzydzieści minut, gdy wysłał mi zdjęcie swojego członka. Ech, kolejny do kolekcji zablokowanych. Może powinnam założyć atlas polskich penisów? Przegląd serii 2018-2019.”

W tym miejscu Dorota Śliwa mogłaby uraczyć czytelników rozwijającym się utartym torem romansem (i nie byłabym zawiedziona), jednak w tej książce jest coś więcej. Podoba mi się, że coraz częściej w romansach jest coś więcej niż tylko sama relacja damsko-męska. Po prostu.

Muszę trochę ponarzekać. Zanim zdecyduję się na lekturę danej książki, przeważnie nigdy nie doczytuję do końca opisów z tyłu okładki. Wystarczą mi dwa czy trzy zdania. Nie podoba mi się zdradzanie za dużo z fabuły książki, co już nieraz niestety miało miejsca. A już niedopuszczalnym moim zdaniem jest zdradzenie wydarzeń z połowy książki. To już równie dobrze można by dopisać zakończenie i obcowanie z książką zakończyć na oględzinach okładki. Za takie zagrania zawsze daję ogromnego minusa. Kurczę, niefajnie. Szczególnie że coś mnie podkusiło i przejrzałam cały opis, gdy przeczytałam kilkadziesiąt stron. Więcej tego nie zrobię.

Gdy zbliżałam się do końca, byłam prawie pewna, jak ta historia się potoczy. Wtedy stało się coś zupełnie niespodziewanego. Dorota Śliwa na dosłownie kilku ostatnich stronach zupełnie zbiła mnie z tropu, zostawiając szeroko otwartą furtkę do kontynuacji opowieści. Choć polubiłam głównych bohaterów i z chęcią jeszcze bym sobie trochę z nimi pobyła to nie wiem, czy sięgnę po ewentualną kontynuację. Romanse tego typu toczą się raczej utartym szlakiem po rzucaniu niezliczonych kłód pod nogi głównym bohaterom.

W ostatnim czasie dopadła mnie potężna niemoc czytelnicza. Dość istotne jest, aby dobrze dobrać lekturę, która pomoże „wygrzebać się” z takiego dołka. Najlepiej, żeby liczyła sobie około trzystu stron, poruszała lekką tematykę i była „wciągająca”. Romanse mile widziane. „Znajdź mnie” zawiera wszystkie powyższe punkty. Pochłonęłam ją w jeden dzień, choć szczerze mówiąc, początkowo trochę żałowałam, że wzięłam ją do recenzji. Zupełnie niepotrzebnie. Polecam na leniwe popołudnie czy wieczór.

Informacje o książce:
Tytuł: Znajdź mnie
Tytuł oryginału: Znajdź mnie
Autor: Dorota Śliwa
ISBN: 9788382194968
Wydawca: Novae Res
Rok: 2021

Sklepik Moznaprzeczytac.pl
Skip to content