Zaryzykuję dla Ciebie - N. Coori - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Literatura dla dorosłych

Zaryzykuję dla Ciebie – N. Coori

Recenzja książki Zaryzykuję dla ciebie - N. Coori

Zaryzykuję dla ciebie
N. Coori

Wybrałam książkę „Zaryzykuję dla Ciebie”, ponieważ czytając wstęp wydała mi się atrakcyjna i interesująca. Autorką pod pseudonimem N. Coori  to młoda kobieta, która zadebiutowała właśnie tą powieścią, oraz zaczęła tworzyć całą serię „Zranione dusze”.

Bohaterką jest Rosemaria Jenkins, kobieta, której los nigdy nie oszczędzał. Żyła w bardzo bogatej rodzinie, dla której liczyła się tylko pozycja społeczna i wszechobecne pieniądze. W dzieciństwie wielokrotnie została zraniona i upokorzona przez swojego „cichego”oprawcę. Gdy dorosła postanowiła uwolnić się od rodziny i zacząć żyć po swojemu. Zniknęła udając się do innego miasta, nikt nie miał pojęcia gdzie. Zaczęła wszystko od nowa próbując uciec przed przeszłością i ranami jakie po niej pozostały. Drugą główną rolę zajął Taylor Hart, mężczyzna również bogaty i wpływowy, który od młodzieńczych lat żywił uczucie do Rose. Gdy dziewczyna została nie zaproszona lecz wezwana przez apodyktyczną matkę na ślub swojej siostry, wszystko do czego dążyła zaczęło popadać w ruinę. Taylor od razu odnalazł dziewczynę i zaczął swój namolny podryw. Nic nie szło po Myśli Rose jednak w końcu uległa mężczyźnie. Niestety w końcu przeszłość wzięła górę nad uczuciami i wszystko stanęło pod wielkim znakiem zapytania.

Powieść zaliczana jest do literatury kobiecej, lecz zahacza o erotyk i to dość pikantny. Niestety mam wrażenie, że część scen jest bardzo podobnych do scen z serii książek o Grey’u. Dla niektórych to bardzo zachęcające ponieważ scen tego typu jest sporo. Niestety nie są one zbyt romantyczne, jak na tak głęboką miłość. Jest tam sporo wulgarnych słów, jednak wiem, że nie wszystkim to będzie przeszkadzać. To już będzie zależało od gustu. Plusem, który mi się spodobał był podział narracji. Część opowiada Rose, a część Taylor, dzięki temu doskonale możemy poznać odczucia obojga bohaterów. Czasami sceny opowiadane przez nich powtarzają się i jest to bardzo dobrze zgrane. Jeśli chodzi o samą fabułę, to jest ciekawa, nie nudzi. Akcja jest wartka i nie ma „zastojów”, które mogłyby nam przeszkadzać w skupieniu się na wydarzeniach. Pomysł na książkę jednak nie jest zbyt wyszukany, schemat dwoje ludzi z przeszłością, nie zawsze ciekawą, pragną miłości, a jednocześnie bojąc się jej. Tego typu powieści i romansów jest wiele, jednak należy wspomnieć, iż był to debiut pisarki, i jak na początkującego pisarza, poradziła sobie z książką dość dobrze. Zachęcające jest to, że mają ukazać się kolejne części i jak sądzę będą one coraz lepsze. N. Coori z pewnością zostanie zapamiętana przez czytelników, bo sam sposób pisania ma przyjemny i lekki. To są bardzo dobre cechy, dzięki którym książki mają coraz większą liczbę fanów.

Osobiście miałam mieszane uczucia co do samej powieści. Bardzo przeszkadzały mi sceny, wyglądające jak skopiowane. Z kolei sami bohaterowie przypadli mi do gustu, zadziorność i uczucia jakie im towarzyszyły były bardzo fajne. Czytanie szło mi lekko, nie „męczyłam” strony za stroną. Fabuła mogłaby być jeszcze bardziej rozwinięta i z chęcią dokładniej poznałabym pozostałych bohaterów np. przyjaciółkę Rose, czy też jej siostrę. Wzbogaciłoby to informacje na temat dotychczasowego życia kobiety, historii, które im się mogły przydarzyć. Coś innego niż świat kręcący się wokół Taylora i Rose. Chciałabym też więcej dowiedzieć się na temat bolesnego dzieciństwa bohaterki, jest to moim zdaniem za krótko opisane. Podobnie mogłoby być z Taylorem, jego przeszłość też mogłaby być lepiej opisana. Autorka zrobiła to bardzo skromnie, być może za bardzo skupiła się na teraźniejszości tej dwójki i pominęła kilka szczegółów a inne maksymalnie skróciła.

W kwestii rekomendowania książki, to polecam ją osobom lubiącym romanse, jestem pewna że spodoba się wielu młodym kobietom, panowie chyba nie za bardzo będą zainteresowani tego typu powieścią. Dla młodzieży może być ale nie wiem czy będzie w stanie zaimponować np. fankom serii wydanej przez E. L. James. Wszystko jak wspominałam przy tej książce będzie zależało od gustu, bo jest dość specyficzna, łączy różne rodzaje literatury, z drugiej strony może być to duży plus przy zwykłych romansidłach. Ocenicie sami…

Informacje o książce:
Tytuł: Zaryzykuję dla ciebie
Tytuł oryginału: Zaryzykuję dla Ciebie
Autor: N. Coori
ISBN: 9788379429509
Wydawca: Novae Res
Rok: 2015

Sklepik Moznaprzeczytac.pl
Skip to content