Filozofia i religia

Wielka Księga Kolorowanek Bożonarodzeniowych

Wielka Księga Kolorowanek Bożonarodzeniowych

Wielka Księga Kolorowanek Bożonarodzeniowych

Nie od dziś wiadomo, że aby dzieci zainteresowały się nauką, dorośli muszą wykazać się nie lada kreatywnością. W dobie komputerów, kolorowych atrakcyjnych bajek, ogromnej ilości zabawek dla dzieci, dostępnych dosłownie „na wyciągnięcie ręki”, ciężko jest ukazywać pociechom szlachetność nauki, wiedzę płynącą z historii, lub piękno i mądrość religii.

Ciekawym i zajmującym zajęciem dla dziecka, mogą być kolorowanki wydane w formie książki dzięki Wydawnictwu Sfinks. Choć za nami inne święta, to jednak Święta Bożego Narodzenia są tym najradośniejszym czasem, na które przygotowujemy się z dużym wyprzedzeniem!
Autorzy na obwolucie zapewnia iż kolorowanki:

  1. Rozwijają pamięć i wyobraźnię
  2. Uczą koncentracji
  3. Kształtują sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową
  4. Ćwiczą spostrzegawczość
  5. Pobudzają ekspresję twórczą
  6. Bawią!
  7. Wywołują radość na twarzach dzieci
  8. Wychowują w tradycji Świąt Bożego Narodzenia

Wielka Księga Kolorowanek Bożonarodzeniowych

Książka zawiera aż 128 obrazków do pokolorowania, a ułatwieniem dla dziecka są kolorowe naklejki, które może wklejać w odpowiednio oznaczone miejsce. Naklejka jest miniaturowym odwzorowaniem tego co zawiera kolorowanka, oczywiście już z pełnym zestawem kolorów. Stąd też dziecko dokładnie wie, co takiego znajduje się na obrazku i jak go pokolorować.

Wielka Księga Kolorowanek Bożonarodzeniowych

Wszystkie te oferowane przez książkę zalety, mają sens gdy rodzice spędzą czas nad kolorowankami razem ze swoimi dziećmi. Można wtedy łatwo uczyć dziecko kolorów i reguł malowania.

Wielka Księga Kolorowanek Bożonarodzeniowych

Dodatkowo rodzice mogą z łatwością wykorzystać sceny znajdujące się na kartkach kolorowanki. Przedstawiają one zdarzenia w których dominuje szczęście, radość i miłość – czyli oddają ducha Świąt Bożonarodzeniowych. Mieszają się tam obrazki, w których dominuje szczęście rodzinne (m.in. wspólne pieczenie ciasta przez mamę i córkę, lepienie bałwana, Mikołaj i renifery), oraz sceny z Biblii, zwłaszcza te ze stajenki przedstawiające Świętą Rodzinę, zwierzęta i Anioły. Możemy uczyć naszą pociechę historii naszej wiary, oraz skupić się na szczęśliwych momentach związanych z tradycją.

Wielka Księga Kolorowanek Bożonarodzeniowych

Kolorowanki są pięknie wydane. Odpowiedni papier przystosowany do rysowania, śliskie naklejki i utwardzana okładka. Całość zdaje się być wspaniałym prezentem dla naszego dziecka i ułatwieniem w nauce koordynacji i tradycji poprzez rysowanie.

Informacje o książce:
Tytuł: Wielka Księga Kolorowanek Bożonarodzeniowych
Tytuł oryginału: Wielka Księga Kolorowanek Bożonarodzeniowych
Autor: Praca zbiorowa
ISBN: 9788363624576
Wydawca: Sfinks
Rok: 2014

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać