Szeptem - Becca Fitzpatrick - Recenzje książek z każdej półki
Literatura młodzieżowa

Szeptem – Becca Fitzpatrick

Szeptem - Becca Fitzpatrick

Szeptem
Becca Fitzpatrick

Mam dla was kolejną ciekawą propozycję młodzieżowej książki! Nie można mówić o niej za cicho, mimo iż jej tytuł to Szeptem. Pomyślmy, kto by nie chciał mieć za kolegę baaardzo przystojnego upadłego anioła? Ja bym była chętna od zaraz! Lubię czytać książki o takiej tematyce i ta jest jedną z tych „wyjątkowych”. Becca Fitzpatrick również jak Amy Meredith swoją książką Cienie,  zadebiutowała tą powieścią, która tuż po premierze znalazła się na liście bestsellerów „The New York Times”. Ta seria, moim zdaniem jest skazana na sukces.

Autorka zrezygnowała z pracy w służbie zdrowia dla pisania. Opłacało się, ponieważ pierwsza część okazała się strzałem w tzw. „dziesiątkę”. Obecnie wydane zostały jeszcze 2 i 3 część. Becca doskonale opisuje każdą sytuację i każdy szczegół (moja wyobraźnia miała przez to duże pole do popisu). Całość napisana jest niezmiernie lekko, co sprawia, że czytając Szeptem stajemy się głównymi bohaterami. Książek o aniołach jest wiele. Każdy doskonale o tym wie, ale jeśli ktoś chce bardziej zagłębić się w świat Upadłych i ich walkę z Nieśmiertelnymi musi zajrzeć do tej powieści. Wracając do autorki, oprócz pracy nad przygodami Nory (głównej bohaterki), w wolnych chwilach oddaje się swoim pasjom: uprawia jogging, kupuje buty i ogląda seriale kryminalne. Więc gdy wgłębimy się w książkę widać nawet pewne powiązania.

Szeptem w oryginalnym tytule Hush, Hush bez problemu można zaliczyć do książek przygodowych. Cały czas coś się w niej dzieje, dla mnie osobiście nie ma tam żadnych nudnych momentów. Główna bohaterka Nora Grey, jest śliczną brunetką jeździ fiatem spider’em, ma 16 lat i mieszka z matką. Kilka lat wcześniej ojciec Nory ginie. Dziewczyna ma szaloną przyjaciółkę Vee Sky i chodzi do pobliskiego liceum. Pewnego dnia trener robi zmiany w klasie i Nora ląduje w ławce z tajemniczym i nieziemsko przystojnym Patch’em. Nie jest z tego zadowolona, bo Patch strasznie ją wkurza, czasem wręcz przeraża no i średnio się do tego przyznając, pociąga. Odtąd dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Okazuje się, że chłopak dosłownie potrafi mówić w jej myślach, dodatkowo pojawia się nowy kolega z dziwną przeszłością i podejrzeniem o zabójstwo. Następnym problemem Nory jest osoba , która ją śledzi i próbuje napaść, lecz gdy nastolatka chce to udowodnić, dowody znikają. Mimo tego, jak to się mówi „nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”. Denerwujący Patch powoli staje się kimś bliższym dla Nory i tu pojawiają się kolejne problemy. Cóż resztę przygód trzeba odkryć samemu czytając książkę i sięgając po jej kolejne części. Ja nie będę ich zdradzała, tylko bardzo zachęcam do czytania.

Na uwagę zasługuje również okładka książki, która wyróżnia ją spośród wielu podobnych na półce w księgarni. Jest ona bardzo dobrze dobrana i wpasowuje się w mroczny klimat powieści.

Oceniając książkę w skali 1-10 dałabym jej 20 punktów. Ja czytałam ją kilka razy i co najlepsze jeszcze mi się nie znudziła. Oczywiście sięgnęłam też po drugą część pt. Crescendo. Trzecia część  przygód Nory pt. Cisza została wydana w Polsce w 2011 roku. Podejrzewam, że i na niej się nie zawiodę. Wcześniejsze części były rewelacyjne, dla fanek takich książek te są wręcz idealne. Gorąco polecam!!

Informacje o książce
Tytuł Szeptem
Tytuł oryginału Hush Hush
Autor Becca Fitzpatrick
ISBN 9788375150483
Wydawca Wydawnictwo Otwarte
Rok wydania 2010

 

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Testy koronawirus Lublin

Skip to content