Inspiracje

Rok pełen inspiracji – Regina Brett

Rok pełen inspiracji - Regina Brett

Rok pełen inspiracji
Regina Brett

Myślę, że większość z nas zna, a przynajmniej kojarzy Reginę Brett, która zadebiutowała wspaniałym zbiorem lekcji „Bóg nigdy nie mruga”. Od tamtej pory, jej dorobek literacki poszerzył się o kolejne, równie popularne pozycje, jak ta pierwsza. Każda z książek wydanych przez autorkę cieszy się niezwykłą popularnością. Tym razem Brett wraca do nas z nową propozycją. Jest to przepięknie i starannie opracowany kalendarz, terminarz i notatnik w jednym, nazwany „Rok pełen inspiracji”. Bardzo mi się w nim spodobało to, że tak naprawdę nie muszę czekać do pierwszego stycznia, aby zacząć z niego korzystać, tylko mogę to zrobić praktycznie od dowolnego poniedziałku, gdyż kalendarz nie jest podzielony na miesiące, ale na tygodnie, bez oznaczenia, że jest to drugi, czy dziesiąty tydzień roku. Tak jak w notce od wydawcy napisano, że przecież kolejny cudowny rok niekoniecznie zaczyna się konkretnie pierwszego stycznia, ale może właśnie już dziś. Wystarczy samemu dopisać datę i można śmiało uzupełniać zadania na dany tydzień. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które do tej pory nie korzystały z terminarzy i chciałby zacząć właśnie teraz.

Autorka we wstępie stara się nas przekonać, że każdy rok może stać się najlepszym rokiem w naszym życiu. Być może taki będzie właśnie ten. Uświadamia nas również, że wszystkie problemy, z którymi się borykamy, wszystkie przeciwności, które stają na naszej drodze, zaczną znikać, być może właśnie teraz, w tym tygodniu, a może nawet dzisiaj.

Rok pełen inspiracji - Regina Brett

W swoim kalendarzu Brett dodatkowo stawia nam cele na każdy tydzień, są nimi słowa, na których powinniśmy się skupiać przez kolejne 7 dni. Do każdego słowa dopisany jest też krótki tekst, który powinien skłonić nas do refleksji, a pod tekstem jest związane z nim pytanie, ćwiczenie i afirmacja.

Jednym z takich słów tygodnia jest ODWAGA, której towarzyszy poniższy tekst:

„W słowniku przeczytamy, że odwaga to zachowanie siły psychicznej albo moralnej w obliczu strachu, żalu, smutku lub bólu.
Mnie bardziej podoba się inna definicja: Odważny jesteś wtedy, gdy nikt poza Tobą nie wie, że się boisz.
Czasem nadal czuję się jak tchórz, ale już nie pozwalam, żeby strach powstrzymał mnie przed pisaniem, mówieniem swojej prawdy i życiem pełnią życia.
Jeśli chcesz być odważniejsza, poćwicz w tym tygodniu struny głosowe i wystąp w czyjejś obronie.
Dla kurażu możesz bić się pięściami po piersiach jak rozsierdzony goryl i, jak napisał Walt Whitman, wznieś swój barbarzyński krzyk ponad dachami świata, a potem ruszaj na jego podbój — a przynajmniej na podbój swojego zakątka
(pytanie) Z jakim lękiem jestem gotowa pożegnać?
(zadanie) W tym tygodniu wyznaczę strachowi datę ważności i przestanę się bać.
(afirmacja) Mam dość odwagi, żeby zmierzyć się ze swoim strachem”.

W całej książce znajdziemy 52 takie wpisy, które być może pozwolą nam inaczej spojrzeć życie i otaczający nas świat.

Rok pełen inspiracji - Regina Brett

Kalendarz jest bardzo ładnie i estetycznie oprawiony, co według mnie jest bardzo ważne, a nawet kluczowe podczas wyboru konkretnego egzemplarza. Myślę, że dobrze sprawdzi się w roli mini notatnika i planera do codziennych spraw. Będzie dobry, aby zapisać najważniejsze zadania na dany dzień. Muszę tylko wspomnieć, że prawdopodobnie nie sprawdzi się on dla osób, które mają w pracy dużo spotkań i rzeczy do zapisania, gdyż na dany dzień dysponujemy tylko dosłownie kilkoma linkami na wpisanie zadań. Bardziej bym go poleciła osobom, które mają mniej zadań każdego dnia. Na pewno jego zaletą jest to, że jest niewielki oraz lekki, więc bez problemu zmieści się w torebce. Dla mnie osobiście myślę, że taka mała forma się sprawdzić. Co prawda, w pracy zapisuję bardzo dużo rzeczy, i byłby on dla mnie stanowczo za mało, postanowiłam jednak posiadać dwa kalendarze. Jeden, duży, obszerny, który będzie leżał zawsze na biurku i pomieści wszystkie służbowe zadania oraz drugi, mniejszy, który pozwoli mi uporządkować życie prywatne.

Informacje o książce:
Tytuł: Rok pełen inspiracji
Tytuł oryginału: Rok pełen inspiracji
Autor: Regina Brett
ISBN: 9788366575516
Wydawca: Insignis
Rok: 2020

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać