Wieczna - C.C. Hunter - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Fantastyka

Wieczna – C.C. Hunter

Wieczna - C.C. Hunter

Wieczna
C.C. Hunter

Cieszę się, że mam pod ręką pierwsze trzy tomy z serii Wodospady Cienia: Po zmroku. Po przeczytaniu ostatnich stron „Odrodzonej” niemal od razu sięgnęłam po „Wieczną„.

Po wydarzeniach z pierwszego tomu Della zyskuje większe moce. Nie dostaje jednak wiele czasu w spokoju, aby przywyknąć do bądź co bądź nowej dla niej sytuacji. Znowu odczuwa nadnaturalną obecność, tym razem jednak duch silnej ingeruje w jej codzienność.

Duch nakazuje Delli odszukać dwójkę wampirzych nastolatków. Przez to, że zjawa coraz bardziej naciska na wampirzycę, a nawet pokazuje jej wizję z udziałem zaginionych, Della coraz bardziej angażuje się w poszukiwania. Burnett, komendant Wodospadów Cienia decyduje, że Della ponownie będzie współpracować z Chasem. Razem pomagali przy sprawie morderstwa z pierwszej części. Główna bohaterka ma mieszane uczucia. Zależy jej na Chasie, ale jeszcze nie wie, czy jej uczucia nie są podyktowane więzią, która się między nimi pojawiła.

Tymczasem duch naciska coraz bardziej. Zamknięci nie wiadomo gdzie Natasha i Liam mają coraz mniej czasu. Dellę nurtuje jeszcze pewna rodzinna tajemnica oraz coraz bardziej określone uczucia do Chase’a. Przed wampirzycą znowu zostają postawione nowe wyzwania. Czy Delli i Chase’owi uda się odnaleźć Natashę i Liama?

Zazwyczaj paranormalne romanse to książki, które bardzo szybko się czyta. Książki C. C. Hunter nie są tutaj wyjątkiem. Jej opowieść nie opiera się tylko na romantycznej relacji bohaterów, co mi się niezwykle podoba. Relacja Delli i Chase’a rozwija się naturalnie i to też jest fajne. Na początku wampirzyca musiała go wybadać i była w stosunku do niego nieufna, ale to nie zmieniło się w jednej chwili.

Cieszę się, że autorka poświęciła jeszcze więcej czasu JBF, czyli takiemu odpowiednikowi FBI w świecie istot nadprzyrodzonych. Della dąży do tego, żeby dla nich pracować. Stąd właśnie wzięła się pomoc przy rozwiązywaniu sprawy morderstwa z „Odrodzonej„. Odkąd zyskała więcej siły i potrafi komunikować się z duchami, jej obecność w organizacji tego typu jest pożądana. Jest jeszcze Rada Wampirów, komórka zajmująca się z grubsza tym samym co JBF, która chciałaby widzieć Dellę w swoich szeregach. Chase pracuje dla Rady, więc jestem ciekawa, na co zdecyduje się nasza wampirzyca.

Miałam nadzieję, że w „Wiecznej” dostanę więcej Chase’a i moje życzenie zostało spełnione. Podoba mi się to, jak C. C. Hunter go wykreowała. Przede wszystkim nie wiadomo o nim wszystkiego od razu. Chase jest skryty i niechętnie dzieli się faktami ze swojego życia. Uwielbiam dialogi pomiędzy nim a Dellą i to, jak powoli zaczynają znaczyć dla siebie coraz więcej.

„Promień słońca przebił się przez liście drzew i rzucił na jego twarz wirujące cienie. Wtedy zauważyła, że Chase ma podbite oko. Biorąc pod uwagę, jak trudno jest nabić siniaka wampirowi, musiał to być potężny cios.
– Jakie przeznaczenie? – zapytała, próbując nie przejmować się tym, że ktoś go uderzył. Zranił. Że Chase mógł zginąć.
Związani…
– To – powiedział, wskazując na ich oboje.
– Jakie to? – zapytała.
– My.
– Co my?
– My. Tu.
Zmierzyła go wzrokiem.
– Zapomniałeś, jak się mówi pełnymi zdaniami? – prychnęła.
Roześmiał się.
– No wiesz. Czy to nie dziwne, że oboje zostaliśmy tu zwabieni? – Przesunął się odrobin, a złote światło padło mu na twarz. Jego włosy, wciąż mokre po wizycie pod wodospadem lśniły w słońcu. Ale widząc znów sińca, Della poczuła ból współczucia pod swoim lewym okiem.”

Zakończenie sugeruje, że akcja w trzecim tomie nie zwolni. Jestem bardzo ciekawa, jak autorka rozwiążę kolejne wątki. W sumie dawno nie czytałam młodzieżówki z wampirami, której lektura sprawia mi tyle frajdy. Polecam tak samo jak i pierwszy tom.

Informacje o książce:
Tytuł: Wieczna
Tytuł oryginału: Eternal
Autor: C.C. Hunter
ISBN: 9788372295347
Wydawca: Feeria Young
Rok: 2016

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content