Cel. Odkryj, określ, osiągnij! - Paulina Mechło, Aneta Rostowska-Gerlach - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Inspiracje

Cel. Odkryj, określ, osiągnij! – Paulina Mechło, Aneta Rostowska-Gerlach

Cel. Odkryj, określ, osiągnij! - Paulina Mechło, Aneta Rostowska-Gerlach

Cel. Odkryj, określ, osiągnij!
Paulina Mechło, Aneta Rostowska-Gerlach

Era poradników i książek mających nam ułatwić (w rzeczywistości zdarzają się przypadki że jest dokładnie odwrotnie, zamiast nam pomóc to tylko utrudniają życie) osiągnięcie naszych planów, pragnień, marzeń nadal nie przemija, a wręcz nabiera siły. Pandemia koronawirusa i siedzenie w domu sprzyja rozmyślaniu nad sensem istnienia. Nauczona doświadczeniem, znowu podeszłam to tego rodzaju pozycji podejrzliwie i z dystansem. Autorkami książki „Cel. Odkryj, określ, osiągnij!” są Paulina Mechło oraz Aneta Rostkowska-Gerlach. Pierwsza z nich jest psychologiem, neurokognitywistą (Neurokognitywistyka to nauka łącząca psychologię z funkcjonowaniem naszego mózgu). Natomiast druga Pani jest mentorem, coachem oraz menadżerem marketingu. Szczerze powiedziawszy poczułam ulgę w momencie kiedy dowiedziałam się kim tak naprawdę są autorki i że to nie są przypadkowe osoby które zabrały się za udzielanie rad, tylko eksperci ze sporym doświadczeniem w swoich dziedzinach.

Zabierając się za tę książkę spodziewałam się właśnie… książki. Miałam w głowie to, że będę ją czytać i odkrywać tajne triki które będę mogła zastosować i osiągnąć upragnione cele. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że jest to coś w rodzaju zeszytu ćwiczeń, a nie zwykłe czytadło. Naszym zadaniem jest udzielanie odpowiedzi na stawiane przez autorki pytania, wykonywanie zadań i ogólnie raczej zabranie się do roboty niż spokojnie, niewiele wymagające czytanie. Osobiście przypomina mi to trochę format „Zniszcz ten dziennik” autorstwa Keri Smith, jednak tutaj nie mamy na celu zdewastowania książki a zaprojektowanie swojej przyszłości.

Cel. Odkryj, określ, osiągnij! - Paulina Mechło, Aneta Rostowska-Gerlach

Zabierając się za proces kreowania, formułowania, określania naszego celu niezbędne będą jakieś przybory do pisania, spokój dookoła nas no i przede wszystkim chęć do działania. Warto zaplanować sobie kilka spotkań z samym sobą w ciągu najbliższych dni i ruszyć w podróż do własnego wnętrza. Zadania które mamy wykonać pozornie wydają się być bardzo proste np. „wyobraź sobie jak będzie twoje życie wyglądało za dwa lata?”, ”jaki jest poziom twojej motywacji?”. Kto choć raz zastanawiał się co chciałby osiągnąć to wie, że to wcale nie jest takie łatwe aby uświadomić sobie czego tak naprawdę chcemy od życia i czy jesteśmy w stanie poświęcić się całkowicie działaniom ukierunkowanym na nasz upragniony efekt końcowy. Pierwszym i w sumie najważniejszym pytaniem na jakie mamy udzielić odpowiedzi jest „wyobraź sobie że nie ma możliwości porażki, jakie działania wykonujesz?”. Ile razy porzucaliśmy zrobienie czegoś, tylko dlatego że w głowie pojawiały się negatywne myśli sugerujące że i tak nam się nie uda. Może właśnie tym razem warto podjąć działanie, nie licząc na żadne rezultaty, zaskoczyć samego siebie, bo przecież niczym nie ryzykujemy jeżeli się nie powiedzie no to trudno, ale co jeśli się uda?

Podobają mi się pierwsze słowa autorek które już na wstępie informują czytelnika, że z tej książki nie dowie się jak żyć, co trzeba robić, w jaki sposób się ubierać, co jeść żeby stać się szczęśliwym, zdrowym i bogatym człowiekiem. Ich misją jest zainspirowanie ludzi do refleksji nad swoim życiem. Świetnie pasujące oraz wpływające na naszą wyobraźnię jest odwołanie się do rozmowy Alicji z Krainy Czarów z kotem. Alicja pyta o drogę a jest jej zupełnie obojętnie dokąd dojdzie, co powinno dać nam do myślenia że w takim razie bez różnicy w którą stronę pójdzie bo i tak nie wie gdzie chce dotrzeć.

Cel. Odkryj, określ, osiągnij! - Paulina Mechło, Aneta Rostowska-Gerlach

Podsumowując, twórczynie tej książki znają się na rzeczy, wiedzą jakie pytania zadawać, w jaki sposób poprowadzić kogoś przez proces odkrywania i określania celu. Co ważne są uczciwe i od samego początku komunikują, że to my musimy zastanowić się nad swoim działaniem, że one nie dadzą nam gotowych recept na sukces i nie powiedzą wprost co należy robić. Książka faktycznie różni się formą od tych, które do tej pory miałam możliwość czytać. Nie sprawdzi się ona u ludzi którzy nie lubią podejmować własnej inicjatywy i liczą na konkretne wskazówki. W tym przypadku żeby zyskać coś z tej książki najpierw trzeba coś z siebie dać.

Informacje o książce:
Tytuł: Cel. Odkryj, określ, osiągnij!
Tytuł oryginału: Cel. Odkryj, określ, osiągnij!
Autor: Paulina Mechło, Aneta Rostowska-Gerlach
ISBN: 9788328338012
Wydawca: Sensus
Rok: 2018

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content