Podróżnik - Chris Pavone - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Recenzje książek

Podróżnik – Chris Pavone

Recenzja książki Podróżnik - Chris Pavone

Podróżnik
Chris Pavone

Chris Pavone – na pewno wielu z Was, kojarzy się z takim powieściami jak „Kobieta, której nikt nie znał” – która znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa i zdobyła Edgar Award 2013 za najlepszy debiut, czy „Wypadek” – powieść potwierdzająca talent autora. Przed nami jego trzecia z kolei książka „Podróżnik”. Pavone należy do grona najpoczytniejszych autorów powieści sensacyjnych na świecie. Wychował się na Brooklynie, studiował na Uniwersytecie Cornell. Przez około dwadzieścia lat pracował jako redaktor. Obecnie mieszka wraz z rodziną w Nowym Jorku.

Will Rhodes jest dziennikarzem „Piszę o podróżach, winie i jedzeniu. Poruszam naprawdę ważne tematy. Nigdy nie zajmuję się tak trywialnymi rzeczami jak polityka czy gospodarka. W ogóle mnie to nie interesuje”. Nasz bohater boryka się z codziennymi problemami, mieszka wraz z żoną Chloe w niszczejącym domu, małżeństwo nie ma pieniędzy na dokończenie remontu. Will jest perfekcjonistą i nigdy nie zgadza się na półśrodki. Od jakiegoś czasu zastanawia się, czy na pewno związał się z tak idealną kobietą, jak myślał na początku. Para usilnie stara się o dziecko, z coraz większą desperacją odliczają dni cyklu czekając na dni płodne. To oraz wieczny remont, sprawiają, że małżeństwo oddala się od siebie. Dodatkową wadą jest charakter pracy Willa, ciągłe podróże nie sprzyjają utrzymywaniu bliskiej relacji. Podczas jednej z takich podróży służbowych Rhodes poznaje piękną Australijkę, która ewidentnie usiłuje poderwać mężczyznę. Kobieta dwoi się i troi, rozsiewa swój urok, jednak Will opiera się pokusie. Wszystko kończy się na namiętnym pocałunku.

Elle wraca do Australii, jednak jak to mówią – co się odwlecze to nie uciecze – na kolejnym wyjeździe para dziennikarzy spotyka się ponownie. Wtedy już sprawy posuwają się dalej, bohaterowie spędzają razem upojną noc w hotelowym pokoju. W tym momencie akcja nabiera tempa i wszystko idzie niezgodnie z planem, czy przewidywaniami. Piękna Elle okazuje się zasadzką, którą zastawiła na Willa CIA, aby zwerbować go do pracy dla nich. Od tej chwili staje się tajnym agentem międzynarodowej organizacji. Przechodzi szkolenia w tajnym ośrodku, uczy się walczyć i bronić w razie zagrożenia. Dostaje liczne najnowocześniejsze urządzenia służące do inwigilacji. Organizacja uważa, że jako dziennikarz ma łatwiejszy dostęp do licznych ekskluzywnych imprez oraz spotkań, na których może poznawać zarówno światowych biznesmenów, jak i półlegalnych przedsiębiorców, wszystko to jest dla CIA cennym źródłem informacji. Pojawia się tylko jedno pytanie, czy to wszystko jest bezpieczne? Czy tym ludziom można ufać? W pewnym momencie zaczynają go dręczyć dodatkowe pytania, czy cała historia, którą przedstawiła mu Elle jest prawdą? Z każdą stroną książki zaczynałam się coraz bardziej gubić. W pewnym momencie intryga była tak skonstruowana, że sama nie wiedziałam, komu ufać, a komu już nie. A do tego jaką rolę odgrywa w tym wszystkim Malcolm – szef Willa. Jednym zdaniem: pełno intryg, pełno suspensu – koniecznie przeczytajcie!

Co więcej, styl pisania Pavone jest niesamowity, szybkie akcje i napięcie sprawiają, że chce się czytać dalej i dalej. Planowałam tylko zacząć czytać książkę w piątek, potem cały weekend się uczyć, jedynie w wolnej chwili przeczytać rozdział, czy dwa, a tu proszę w niedzielę wieczorem pełna pozytywnych wrażeń skończyłam pisać recenzję, a książka ma ponad 600 stron! Tak jak się domyślacie, uczyć się nawet nie zaczęłam. Czytając „Podróżnika” widać niezwykle dobry i rozwinięty warsztat autora. Od razu wiadomo, że to nie jest jego pierwsza książka – tak ja napisałam na początku, napisał wcześniej dwie. Połączenie wspaniałej fabuły, kunsztu autora oraz pięknego słońca, które świeciło nam nad Lublinem sprawiło, że pierwszy wiosenny weekend spędziłam na tarasie z kawą i porywająca książką w ręku – dawno się tak nie odprężyłam i zrelaksowałam. Jak pisze Lee Child „Chris Pavone to autor, którego po prostu trzeba czytać”. Podpisuje się pod tym zdaniem obiema rękami, czym zachęcam Was bardzo do lektury. Na pewno będzie to świetnie spędzony czas.

Informacje o książce:
Tytuł: Podróżnik
Tytuł oryginału: The Travelers
Autor: Chris Pavone
ISBN: 9788328704329
Wydawca: Muza
Rok: 2017

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content