Perkunowe wyroki - patronat MoznaPrzeczytac.pl - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Patronaty

Perkunowe wyroki – patronat MoznaPrzeczytac.pl

Perkunowe wyroki - patronat MoznaPrzeczytac.pl

Z przyjemnością informujemy, że objęliśmy patronatem wyjątkową książkę, powieść magiczno-historyczną „Perkunowe wyroki” autorstwa Joanny Żamejć. Jest to opowieść o powrotach i bolesnych rozstaniach, o wyborach i ich konsekwencjach, o ciężarze odpowiedzialności, o konieczności zachowania wiary i tradycji przy jednoczesnej akceptacji tego, co nowe, o poszukiwaniu szczęścia i spełnienia nawet daleko poza rodzinnym, bezpiecznym gniazdem, bo kto wie, dokąd prowadzą kręte Perkunowe ścieżki?

Lata 70. XIV wieku. Puszczański gród nad Alną rozrasta się i prężnie rozwija, przybywają kolejni przybysze w nadziei na lepszą przyszłość. To właśnie tu, w średniowiecznym Allenstein, Joanna Żamejć rozpoczyna swą opowieść – kontynuację losów Auszry, Namira, Maurersohnów, zasadźcy, Margrit, ale oddaje także głos nowemu pokoleniu, czyli dzieciom pierwszych osadników. Społeczność grodu powoli zaczyna się krystalizować, umacniają się lokalne więzi oparte na tradycji i Jedynej Wierze. Czy we wspólnocie Allenstein jest zatem miejsce dla obcej, innej – dla litewskiej ragany? Czy Auszra i jej współplemieńcy ocalą swą tradycję, żyjąc wśród chrześcijan? Czy można jeszcze przestrzegać odwiecznych praw natury, gdy coraz bardziej kuszą „brzęcząca moneta” i wielki świat, pełen nowych wyzwań, tajemnic i zagrożeń?

Autorka w barwnych słowach kreśli historie pełnokrwistych postaci, którymi rządzą ludzkie, jakże uniwersalne namiętności: miłość, przyjaźń, oddanie, ale także nienawiść, zazdrość, chęć zemsty… Na tle losów bohaterów rozgrywa się bezwzględna walka biskupstwa warmińskiego z państwem zakonnym. Krzyżackie intrygi dawno przestały mieć wymiar dyplomatyczny, a stały się niebezpieczną grą, która bezceremonialnie wkracza w życie bohaterów i burzy ich spokój.

Książka stanowi kontynuację powieści „Nawrócenie wiedźmy„.

Joanna Żamejć – bibliotekarka z zawodu i zamiłowania, od niemal trzydziestu lat mieszkająca w Niemczech, niedaleko Bremy. Zodiakalna „lwica” ze wszystkimi zaletami i wadami znaku, wielbicielka kotów. Urodzona i wychowana w stolicy Warmii, w Olsztynie. Kocha to miasto i marzy o powrocie do grodu nad Łyną. W młodości buntowniczka, od dzieciństwa lubi wymyślać i opowiadać. Obecnie stateczna pani w średnim wieku, nadal lubiąca „wymyślać i opowiadać”. Jej debiutancka powieść „Nawrócenie wiedźmy” stała się sukcesem i zyskała ogromną popularność wśród odbiorców, czego świadectwem jest nagroda czytelników w konkursie „Wawrzyn” – Literacka Nagroda Warmii i Mazur, którą autorka otrzymała w 2016 r. Wyczekiwana druga część trylogii – „Perkunowe wyroki” – jest kontynuacją historii o litewskiej raganie, jej przyjaciołach i dzieciach. Autorka zapowiada także trzeci tom zamykający opowieść o losach bohaterów z grodu nad Alną.

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content