Ostatni Rekrut - Thomas Blake - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Patronaty

Ostatni Rekrut – Thomas Blake

Recenzja książki Ostatni Rekrut - Thomas Blake

Ostatni Rekrut
Thomas Blake

„Potężny Boeing 747 pojawił się jak wielki srebrny ptak. Otworzyły się drzwi i natychmiast amerykańska eskorta zbiegła po schodach, zajmując swoje wyznaczone miejsca. Powitanie biskupa Wernarda się zaczęło. Mężczyzna w sutannie z purpurowym pasem wynurzył się po chwili z samolotu i pomachał zgromadzonym. Kendrick-Donatto cieszył się, że wreszcie wykona zadanie. Klaskał wraz z innymi, gdy brat papieża Grzegorza XVIII zaczął schodzić po metalowych schodach. Gdy biskup Wernard dotarł już do specjalnej mównicy przygotowanej specjalnie na tę uroczystość, nagle znikąd pojawili się dziennikarze, którzy z pewnością wyczekiwali konferencji prasowej. – Niech Bóg otworzy nasze serca na miłość… Kendrick zerknął na zegarek. dochodziła godzina, w której bieg historii zostanie zmieniony. Zaczął się powoli przepychać w stronę stojącego najbliżej ochroniarza.”

Komu zależy na tym, aby porwać brata papieża? Kto jest aż tak szalony i co chce przez to osiągnąć?.
Książka Thomasa Blake pod tytułem „Ostatni rekrut” to wielowątkowa powieść sensacyjna. Każdy, kto lubi taką literaturę, z pewnością nie będzie zawiedziony, sięgając po tę lekturę. Autor zapewnia nam solidną dawkę wrażeń i emocji. Można wręcz Hitchcockowo powiedzieć, iż książka zaczyna się od „trzęsienia ziemi”, a potem napięcie rośnie.

Co jakiś czas w prasie, czy na portalach internetowych znajdujemy informacje o spiskach, bądź tajnych organizacjach, które rzekomo rządzą światem. To właśnie tak naprawdę od nich zależy bieg wydarzeń, a ludzie zdają się być jedynie pionkami na ich szachownicy.

Thomas Blake w swojej powieści – przynajmniej po części – korzysta z tych teorii. Czyni to zaś sprawnie i w sposób interesujący. Język powieści jest prosty i łatwy w odbiorze. Dzięki temu książka dobrze sprawdza się, jako towarzysz podróży, czy też sposób na wypoczynek. Dzieje się tak nawet pomimo tego, że jest to rasowa powieść sensacyjna, z wszystkimi tego konsekwencjami. Mamy więc morderstwa, strzelaniny, porwania. W tle jest wielka polityka, zemsta, zadawnione urazy. Okazuje się jednak, że wszystkie te – z pozoru nie związane ze sobą sprawy – nie są celem samym w sobie. Za wszystkimi tymi zdarzeniami stoi ktoś, kto chce osiągnąć konkretny cel. Po raz kolejny więc obserwujemy, jak dobro walczy ze złem. Jaki będzie wynik tego starcia? Czy Ci, którzy nie cofną się naprawdę przed niczym, aby tylko osiągnąć to, co sobie zamierzyli, osiągną sukces?

Książkę „Ostatni rekrut” czyta się szybko i przyjemnie. Czasem może się wydawać, że autor wprowadza niejako za dużo bohaterów, wątków, czy miejsc. Uważnemu czytelnikowi nie powinno to jednak przeszkadzać. Wręcz przeciwnie, możemy dzięki temu ćwiczyć swój umysł. Wszak nie tylko dla nas jest to trudność. Obserwujemy bowiem zmagania inspektora Desmonda Branda w dojściu do prawdy. Dochodzenie, mimo, iż prowadzi je doświadczony policjant, wcale nie jest łatwe. Wszystko to za sprawą przeciwników, dysponujących zdawałoby się nieograniczonymi środkami. Sekwencja zdarzeń następuje po sobie błyskawicznie i nic nie jest takie, jakie nam się wydaje na początku.

Autor książki zadbał o to, abyśmy się nie nudzili, czytając jego debiutancką powieść. Można wręcz powiedzieć, że jest to gotowy scenariusz na film. „Ostatni rekrut” bowiem to, pomimo swych niewielkich rozmiarów, naprawdę wielowątkowa powieść. Skonstruowana w niej intryga oplata swoją pajęczyną naprawdę wiele osób i wydarzeń. Książka zaskakuje i naprawdę „wciąga”. Czy nieszczęśliwe wypadki są nimi w istocie? Czy ludzie, których spotykamy w swoim życiu, pojawiają się w nim naprawdę przez przypadek? I wreszcie, czy nikt nie śledzi nas w drodze do pracy?

Sięgając po tę książkę nie wiedziałem czego się spodziewać. Wszak autor jest młodym pisarzem, a „Ostatni rekrut” to jego debiut na rynku pisarskim. Na marginesie mogę dodać, że mu zazdroszczę. Wszak jest rok młodszy ode mnie i już ma za sobą swoją literacką premierę.

Każdy, kto lubi prawdziwą sensację, kryminalne zagadki może śmiało sięgnąć po książkę Thomasa Blake pod tytułem „Ostatni rekrut„. Znajdziemy tutaj wartką akcję, wyraziste postaci, niesamowite zwroty akcji. Z pewnością jest to pozycja naprawdę godna uwagi.

Informacje o książce:
Tytuł: Ostatni Rekrut
Tytuł oryginału: Ostatni Rekrut
Autor: Thomas Blake
ISBN: 9788379428670
Wydawca: Novae Res
Rok: 2015

Sklepik Moznaprzeczytac.pl
Skip to content