Nic o mnie nie wiesz - E.G. Scott - Recenzje książek z każdej półki
Anty-recenzja

Nic o mnie nie wiesz – E.G. Scott

Nic o mnie nie wiesz - E.G. Scott

Nic o mnie nie wiesz
E.G. Scott

Miała być mroczna historia idealnego małżeństwa oraz wciągający thriller psychologiczny, a co wyszło? Posłuchajcie… (chyba za dużo Cejrowskiego ostatnio, bo zaczynam zapożyczać od niego zwroty. Panie Wojtku! To z sympatii do Pana książek)

Nic o mnie nie wiesz” to historia z pozoru idealnego małżeństwa o wieloletnim stażu. Z pozoru wszystko wydaje się idealne, oboje mają dobre prace, zarabiają całkiem duże pieniądze. Każdy gorsz z nadwyżki, starają się odłożyć na wspólne konto oszczędnościowe, aby za jakiś czas wybudować swój wymarzony dom. Snują wspólne plany, realizują pragnienia, spełniają się zawodowo, tworzą idealną, ufającą sobie bezgranicznie parę, można powiedzieć, jak z obrazka. Okazuje się, że jednak oboje skrywają tajemnice, które w pewnym momencie wynurzają się z głębi, gdzie przez długi czas były skrzętnie zaganiane. Zaczynają się one odbijać na ich sielankowym życiu. Paul po stracie firmy odreagowuje stres w ramionach kochanki, z pozoru pomaga mu to dojść do siebie po ogromnej traumie, jaką przeżył, jednak w momencie, gdy postanawia zostawić kobietę, ta nie godzi się tak łatwo z sytuacją i zaczyna coraz bardziej wkraczać w życie mężczyzny i jego żony. Rebecca również traci pracę, szef niepodziewanie zwalnia ją ze stanowiska, które piastowała, pozbawiając ją tym samym dostępu do opiatów, od których jest uzależniona. I tutaj zaczyna się najcięższa część książki, Rebecca będąc pod wypływem silnych leków, które zażywa w ogromnych ilościach, zaczyna sobie wymyślać i tworzyć w głowie różne historie oraz teorie spiskowe. Gdzieś tam w głowie zasiewa sobie ziarno, które następnie bardzo mocno kiełkuje. Na początku myśli, że mąż chce ją zostawić, dopowiadając sobie, że może nawet i zabić, więc postanawia z tym walczyć. Autorzy (E.G. Scott to duet pisarzy – Elizabeth Keenan i Greg Wands) przedstawiają to jako misterny plan, którym kobieta, chce zapobiec przyszłym wydarzeniom, dla mnie są to wymysły osoby będącej pod wpływem narkotyków. Rebecca tak bardzo „nakręca” się na męża, że w jego normalnym zachowaniu doszukuje się nikczemnych planów. Paul zresztą też nie jest bez winy, bo kombinuje bardzo mocno, chcąc zaskoczyć żonę, że wychodzi mu to zupełnie na opak.
Wydaje mi się, że powieść jest mocno przerysowana, z potencjalnie ciekawej fabuły, zrobiła się trochę tragikomedia, seria pomyłek z dość słabym zakończeniem.

Bohaterowie również zostali wykreowani, jakby to powiedzieć, płasko. Nie przejawiali żadnych głębszych emocji, ciężko mi nawet coś więcej o nich napisać, bo nie wyróżniali się niczym szczególnym, nie polubiłam żadnego z nich. Czasami, nawet gdy książka jest trochę słabsza, bohaterowie są na tyle dobrze zbudowani, że dla nich chce się czytać — tutaj ewidentnie tego zabrakło.
Nic o mnie nie wiesz” czytało się naprawdę ciężko, szczególnie po zapowiedzi, która ją poprzedzała:

„Nic o mnie nie wiesz” to porywający thriller psychologiczny. E.G. Scott po mistrzowsku prowadzi narrację, pełna niedomówień relacja dwojga małżonków skutecznie rozbudza ciekawość, a zaskakiwany wciąż czytelnik do samego końca nie może być pewny, komu powinien ufać i po czyjej stanąć stronie. Liczne zwroty akcji w połączeniu ze świetnie przemyślaną intrygą tworzą całość, która wciąga, hipnotyzuje i uzależnia. Zaskakujący finał jest niesamowitym zwieńczeniem wstrząsającej historii miłości i morderstwa, która udowadnia, że nawet idealne małżeństwa skrywają mroczne sekrety.

Szczerze mówiąc, doczytałam ją tylko dlatego, aby móc napisać rzetelną recenzję.

Na koniec chciałabym tylko powiedzieć i podkreślić, że to, iż książka nie przypadła mi zbytnio do gustu, nie oznacza, że Tobie również się nie spodoba. Powyższa recenzja to jest moja opinia, moje wrażenie i śmiało można się z nią nie zgadzać. Uważam, że książkę można przeczytać, chociażby dlatego, aby następnie polemizować z powyższą opinią. Szczerze mówiąc, sama czytam czasami książki z nieco słabszymi ocenami, abym mogła później wypowiadać się na ich temat. Czasami zgadzam się z opinią osoby recenzującej, jednak zdarzają się sytuację, że mi, osobiście książką się spodobała i chętnie polecam ją innym. Jak sami widzicie, są gusta i guściki.

Informacje o książce:
Tytuł: Nic o mnie nie wiesz
Tytuł oryginału: The Woman Inside
Autor: E.G. Scott
ISBN: 9788328712539
Wydawca: Muza
Rok: 2020

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Testy koronawirus Lublin

Skip to content