Modlitewnik dla dzieci. Dziewczynka - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Filozofia i religia

Modlitewnik dla dzieci. Dziewczynka

Modlitewnik dla dzieci

Modlitewnik dla dzieci. Dziewczynka

Nieraz w wiadomościach słyszymy o sprzeciwach wobec nauczania religii w szkole w naszym kraju. Informacje, które dochodzą do na nas z Bliskiego Wschodu, są jeszcze gorsze. Widzimy kadry z amatorskiej kamery, w których wyznawcy innych religii niszczą katolickie świątynie i przedmioty kultu. Wielu z nas wtedy nachodzi refleksja o tym czy nasza wiara i tradycja z nią związana przetrwa, a jeżeli przetrwa to w jakiej postaci? Czy będzie to wspólne kupowanie Coca-coli na Święta, czy może dzielenie się opłatkiem, takie jak to pamiętamy gdy byliśmy dziećmi.

Wiarę należy poznawać od małego, a mała książeczka Modlitewnik dla dzieci, z pewnością to ułatwi. Kolorowe wydanie jest bardziej atrakcyjne, niż typowa biała książeczka Pierwszokomunijna, tym bardziej, że Modlitewnik przeznaczony jest już dla dziewczynki w wieku przedszkolnym.

Modlitewnik dla dzieciModlitewnik dla dzieci

Już od pierwszej strony widać iż Modlitewnik… pomaga poznawać wiarę od podstaw, gdyż rozpoczyna się od znaku Krzyża Świętego. Dalej mamy krótkie rymowane modlitwy przedszkolaka, do Boga, Jezusa, Anioła Stróża, modlitwa poranna i wieczorna.

Mój ukochany Boże
wiem, że Ty wszystko możesz.
Z serca proszę Cię całego,
miej w opiece mnie małego,
naucz mnie żyć tak jak trzeba
i zaprowadź mnie do Nieba.
Amen.

Książeczka zawiera kolorowanki przedstawiającego głównie naszego Ojca Świętego – Jana Pawła II.

Modlitewnik dla dzieci

Dalej zawarte są modlitwy dla starszych dzieci, Pozdrowienie Anielskie, Anioł Pański, Modlitwa do Boga Ojca…  Oraz mamy modlitwy przygotowujące do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Modlitewnik dla dzieci

Atrakcyjność Modlitewnika… podnosi również fakt iż dołączona jest do niej podobizna Anioła Stróża poświęconego na Jasnej Górze, którą dziecko może zawiesić nad swoim łóżkiem, lub nosić ze sobą.

Modlitewnik dla dzieciWspólne modlitwy z dzieckiem, kolorowanie razem obrazków, odkrywanie prawd wiary, to wszystko umożliwia nam Modlitewnik dla dzieci.  Ta niewielka książeczka to piękny prezent dla dziecka, elegancko wydany w twardej oprawie, kolorowy i o odpowiedniej dla dzieci czcionce. Pomaga również w poznaniu Naszego Papieża Jana Pawła II, zwłaszcza dla dzieci które nie miały możliwości zobaczenia go na żywo czy w telewizji. Rymowanki pozwolą na łatwe zapamiętanie modlitw i przyjemne ich czytanie. Tylko od rodziców zależy jak wiele czasu poświęcą na uczenie swojej pociechy wiary i wspólne modlitwy. Ponadto książka daje możliwość stania się osobistym modlitewnikiem dla dziecka. Jest w niej miejsce na umieszczenie swojego zdjęcia, a niewielki gabaryt pozwala na noszenie ze sobą Modlitewnika. Myślę, że może być to naprawdę piękny prezent dla dziecka.

Informacje o książce:
Tytuł: Modlitewnik dla dzieci. Dziewczynka
Tytuł oryginału: Modlitewnik dla dzieci. Dziewczynka
Autor: Praca zbiorowa
ISBN: 9788363624583
Wydawca: Sfinks
Rok: 2014

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content