Poradniki

Mądry, że f*ck. Proste prawdy, które przeprowadzą cię przez życiowe g*wnoburze – Gary John Bishop

Mądry, że f*ck. Proste prawdy, które przeprowadzą cię przez życiowe g*wnoburze - Gary John Bishop

Mądry, że f*ck. Proste prawdy, które przeprowadzą cię przez życiowe g*wnoburze
Gary John Bishop

„Proste prawdy, które przeprowadzą cię przez życiowe g*wnoburze”

Mądry że F*ck” – książka autorstwa Garego Johna Bishopa zainteresowała mnie przede wszystkim swoim tytułem. Nie można przejść obok obojętnie, gdy widzi się taką okładkę. Czerwień przyciąga wzrok, a sam napis F*CK wzbudza ogromne zainteresowanie. Potem zostaje przeczytać opis z tyłu okładki:

„Nieważne, jaka g*wnoburza właśnie szaleje wokół ciebie – jedno jest pewne: nikt nigdy nie pokazał ci, jak sobie z nią skutecznie poradzić. Wiesz, co pomoże ci odzyskać kontrolę nad własnym losem? Prawdziwa mądrość – coś, czego nie da ci się odebrać. To mądrość sprawia, że zaczynasz wieść życie, w którym ty i twoje przekonania naprawdę się liczycie. Ta książka traktuje o uniwersalnej mądrości. Pokazuje, jak przesiąść się z siedzenia pasażera za kierownicę własnego życia. Porusza fundamentalne kwestie – miłość, stratę, strach i sukces – i odkrywa inspirujące prawdy, które pomogą ci wyrwać się z utartych kolein zwykłej egzystencji. Staniesz się mądry, że f*ck”.

Zainteresowanie wzrosło jeszcze bardziej, prawda? Po pierwsze z okładki dowiemy się o czym jest ta książka. A po drugie i najciekawsze, dowiadujemy się skąd pomysł na taki tytuł.


Przyznam się, że nie słyszałam wcześniej o tym autorze, i aż żałuję. Moją kolejną lekturą z pewnością będzie jego poprzednia książka, bestseller „Unf*ck yourself. Napraw się!”. Jak widać autor bardzo lubi kontrowersyjne tytuły. Ale to dobrze. To przyciąga czytelnika. Coś co się wyróżnia zawsze zwraca uwagę. Gary John Bishop poświęcił się metodom rozwoju osobistego z zastosowaniem ontologii i fenomenologii. Po latach zdobywania kwalifikacji został starszym dyrektorem programowym w firmie, będącej światowym liderem, zajmującej się coachingiem. Prowadził szkolenia w wielu krajach. Tworzy własną odmianę „filozofii miejskiej”. Przez całą karierę pomaga ludziom wprowadzić w życiu realne zmiany.

Czego dowiemy się w tej książce? Otrzymamy narzędzia do zmiany swojego sposobu myślenia. To nie jest zwykły poradnik. To lektura dająca możliwość prawdziwej zmiany. Nie ma tam suchej teorii, która zazwyczaj niewiele wnosi do naszego życia. Gary jest bardzo kontrowersyjny. Świadomie podważa nasze dotychczasowe myślenie, by wzbudzić w nas skrajne emocje, które w końcowym etapie pozwolą nam na ponowne przemyślenie i przeprogramowanie dotychczasowego zachowania. Brzmi jak coś trudnego do wykonania, ale przy pomocy tej książki staje się to naprawdę proste. Ja już przy pierwszych stronach zauważyłam jaki to rodzaj poradnika i że nie będzie łatwo przez niego przebrnąć, ale da możliwość do zmiany. I faktycznie nie jest to takie trudne jakby się mogło wydawać, tylko potrzeba czasu i chęci by poddać się temu „zabiegowi”.

„Źródłem prawdziwej siły nie jest twój charakter, tylko twoja gotowość, by go przekroczyć”.

Poradnik nie jest obszerny, ma 250 stron i dużą czcionkę. Napisany został bardzo prostym językiem, niekiedy znajdujemy tam slang. Książka dotrze do każdego odbiorcy. Nie ma tam wyrafinowanych słów czy specjalistycznego języka. Gary pisze prosto i zdecydowanie nie bawi się w owijanie w bawełnę, nie traktuje czytelnika ostrożnie jak jajko. Podważa wszystko, w bardzo bezpośredni sposób. Czasami nawet wywołuje to złość. Wiele jest tam także dygresji czy odwołań. Poradnik podzielony jest na rozdziały, z czego każdy odpowiada innej części (wspomniane wcześniej: miłość, strata, strach i sukces). Dodatkowo na samym końcu mamy podsumowanie i tzw. „czynnik pomocniczy”. Ale nie zdradzę wam co znajduje się w tym rozdziale. Aby się tego dowiedzieć musicie sięgnąć po „Mądry, że f*ck” i dotrzeć do samego końca.

„Naszym celem jest wartościowe życie. Życie, które ma sens. Życie mądre, że f*ck”.

Ten poradnik jest moim odkryciem jesieni. To coś świeżego i uświadamiającego. Polecam tę książkę każdemu, bez wyjątku. Jeśli uważasz, że jakaś sfera życia jest dla ciebie niezadowalająca, to znak, że trzeba ją przeprogramować. Ta książka to świetne narzędzie, by to zrobić. Polecam. Niech każdy z nas będzie mądry, że f*ck!

Informacje o książce:
Tytuł: Mądry, że f*ck. Proste prawdy, które przeprowadzą cię przez życiowe g*wnoburze
Tytuł oryginału: Wise as Fu*k. Simple Truths to Guide You Through the Sh*tstorms of Life
Autor: Gary John Bishop
ISBN: 9788366873148
Wydawca: Insignis
Rok: 2020

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać