Jak uspokoić swoje myśli - Sarah Knight - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Poradniki

Jak uspokoić swoje myśli – Sarah Knight

Jak uspokoić swoje myśli - Sarah Knight

Jak uspokoić swoje myśli
Sarah Knight

Sarah Knight, światowa „antyguru”, autorka takich bestsellerów jak „Magia Olewania”, czy „Ogarnij się”, powraca z kolejną pozycją „Jak uspokoić swoje myśli i nie zwariować. Poradnik dla wszystkich, którzy martwią się na zapas”.

Autorka w poradniku pisze o dręczących nas lękach, niepokojach, o tym, jak zbierają się one w naszej głowie i szepczą złowrogo „A co będzie jeśli…”. Niektóre z tych rzeczy są błahe, często nawet wyimaginowane, jednak i tak spędzają nam sen z powiek. Z drugiej strony, są też sprawy czy problemy, którymi trzeba się przejmować, nie wszystko można tak po prostu olać. Nie mniej jednak, czy są to sprawy ważkie, czy po prostu efekty naszego czarnowidztwa, pani Knight stara się nas nauczyć, jak odzyskać spokój, zaplanować strategię działania, aby efektywnie rozwiązać problem.
Jak stwierdzić, czy ta książka jest dla Ciebie? Bardzo łatwo! Wystarczy odpowiedzieć sobie na poniższe pytania, które autorka zadaje we wstępie:

„- Ile razy w ciągu dnia pytasz się: „A co będzie jeśli…?” (Co będzie, jeśli wydarzy się X? Jeśli Y się nie powiedzie? Jeśli Z nie pójdzie zgodnie z moimi chęciami/potrzebami/oczekiwaniami?”)
-Ile czasu spędzasz, zamartwiając się rzeczami, które jeszcze się nie wydarzyły? Albo takimi, które nie tylko jeszcze się nie wydarzyły, ale zapewne nigdy się nie wydarzą?
-I ile godzin zmarnowałeś, histeryzując z powodu czegoś, co już się wydarzyło (albo unikając stawienia czoła problemowi, podczas gdy cicha panika zżera ci duszę), zamiast po prostu coś z tym zrobić?”

Jeśli podobnie jak Sarah, odpowiadasz na te pytania: zbyt wiele, za dużo i mnóstwo, to śmiało możemy stwierdzić, że ten poradnik jest właśnie dla Ciebie i czym prędzej powinieneś po niego sięgnąć.

Jak uspokoić swoje myśli - Sarah Knight

A czego się spodziewać, gdy już otworzymy książkę? Składa się ona z czterech rozdziałów poprzedzonych wstępem i epilogiem. Tak jak już napisałam, czytając wstęp, możemy szybko sprawdzić, czy w ogóle jest sens, abyśmy sięgali dalej. Jeśli stwierdzimy, że tak, to możemy zacząć czytać. W pierwszym rozdziale „Wpadasz zatem w histerię: przyznaj, jaki naprawdę masz problem i zapanuj nad swoją reakcją”, zaczniemy od ustalenia, na czym dokładnie polegają nasze problemy i jakie rodzaje kłopotów powodują w naszym życiu. Następnie pochylimy się nad zagadnieniem histerii, jak wygląda, jak dochodzi do jej napadu oraz jakie konsekwencje przez nią ponosimy, kolejno omówiono takie tajemnicze zagadnienia, jak: fundusz antyhisteryczny, Czwarty Fundusz, porządki umysłowe oraz dowiemy się jak zamykać emocjonalne szczenięta w klatce. W rozdziale drugim zaczniemy się powoli uspokajać, postaramy się zacząć identyfikować to, co jesteśmy w stanie kontrolować oraz akceptować to, czego nie możemy. Wszystko po to aby móc sobie to później odpuścić. Autorka przedstawia nam tutaj pięć kategorii „gównoburzy” oraz krok po kroku pokażuje nam, jak sobie z nimi radzić. W części trzeciej zaczniemy już radzić sobie z problemami, zajmiemy się tymi, które jesteśmy w stanie kontrolować. I wreszcie na koniec czas TEST. Autorka przedstawia nam scenariusz jednej, szalonej historii (dramatu raczej). Naszym zadaniem będzie, bazując oczywiście na zdobytej do tej pory wiedzy, ustalenie konkretnej reakcji na dany problem, a następnie poradzenie sobie z sytuacją. Ciekawe jak Wam pójdzie…

Jak uspokoić swoje myśli - Sarah Knight

Poradnik może nie przewrócił do góry nogami mojego dotychczasowego życia, ale na pewno był fajną lekturą. Bardzo lubię książki autorki i czytanie kolejnej sprawiło mi ogromną przyjemność. Podoba mi się jej lekki styl oraz to, że jest mnóstwo anegdot, opisu komicznych (dramatycznych?!) historii z jej życia. Jak sama Sarah Knight podkreśla, nie jest naukowcem, ani żadnym guru (wręcz antyguru), opisuje swoje doświadczenie i przeżycia. Fakt, że jej coś pomogło, nie oznacza, że pomoże wszystkim. Myślę, że warto sięgnąć po tę pozycję nie tylko po to, aby znaleźć rady w omawianym temacie, ale też, aby rozerwać się trochę i pośmiać z autorką. Jeśli znacie poprzednie pozycje autorki to, sami wiecie, że nie będziecie żałować, a jeśli nie, to serdecznie polecam zapoznanie się z panią Knight.

Informacje o książce:
Tytuł: Jak uspokoić swoje myśli
Tytuł oryginału: Calm the F*uck Down
Autor: Sarah Knight
ISBN: 9788328713468
Wydawca: Muza
Rok: 2020

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content