Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem. Krótka recepta na udany związek - Ewa Z. - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Poradniki

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem. Krótka recepta na udany związek – Ewa Z.

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem. Krótka recepta na udany związek - Ewa Z.

Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem. Krótka recepta na udany związek
Ewa Z.

Czy istnieje prosta i jedna recepta na udany związek? Czy wystarczy pójść do specjalisty, który powie nam: postępuj tak, nie rób tego i będziecie żyli długo i szczęśliwie? Niestety, tak prosto nie ma, jednak na pewno możemy sięgać po poradniki, które nakierują nas na pewne zachowania. Zwrócą uwagę, że być może nasze zachowanie jest zapalnikiem prowadzącym do kłótni, a tak naprawdę jesteśmy w stanie to wyeliminować, wystarczy mała zmiana nawyków, czy postępowania. Takim właśnie poradnikiem jest książką „Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem. Krótka recepta na udany związek”. W tym krótkim poradniku autorka (która jest psychologiem) dzieli się z nimi swoją wiedzą zarówno praktyczną, jak i teoretyczną na temat bliskich związków. Pani Ewa podkreśla, że na przeszkodzie do szczęścia, spotykamy wiele różnych sytuacji i barier, jednak odpowiednio na nie reagując, trzymając się konkretnych zasad, jesteśmy w stanie zadbać i zawalczyć o szczęśliwą i satysfakcjonującą relację.

Z racji tego, że poradnik jest dość krótki, można powiedzieć, że jest to wiedza w pigułce, autorka zawiera w niej tylko najistotniejsze, według niej, informacje dotyczące trwałego i szczęśliwego budowania związków. Jednocześnie stara się unikać pisania banałów, które często spotykamy w różnego rodzaju miejscach, nieprofesjonalnych czasopismach, czy programach rozrywkowych. Poradnik został podzielony na kilkanaście rozdziałów, w każdym z nich omawiane jest inne zagadnienie. Przyglądamy się na przykład temu, czy powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają, jest prawdziwe? Autorka stara się również pokazać kobietom, że należy myśleć o sobie, nie tylko o parterze, czy dzieciach (jeśli posiadamy), podkreśla, że czasami trzeba być egoistką, gdyż nasze zadowolenie jest bardzo ważne, jeśli chcemy stworzyć szczęśliwą relację. Moją uwagę zwróciło zagadnienie o dawaniu wolności w związku, o byciu partnerami:

Nie ma nic bardziej scalającego związek niż dwie osoby, które są dla siebie partnerami. Brzmi banalnie, jednak im bardziej szanujemy potrzeby drugiej osoby, tym większy szacunek, miłość i zaangażowanie z jego strony zyskujemy. Zastanów się, czy chciałabyś, aby partner zabronił Ci spotkać się z koleżanką na kawę, bo, nie daj Boże, zdradzisz go z baristą? Brzmi komicznie. Tak samo wyglądają w jego oczach Twoje zakazy, kiedy mówisz, że nie może spotkać się z kolegami. Każdy potrzebuje czasami odreagować i odpocząć od codzienności w gronie koleżanek czy kolegów. To normalna potrzeba, która w żaden sposób nie uderza w trwałość łączącego Was uczucia, a wręcz przeciwnie. Jeżeli pozwalacie sobie na samodzielne wyjścia, pokazujecie w ten sposób niezwykłą klasę, dojrzałość oraz poczucie własnej wartości. Jeżeli bez większych narzekań przyjmujecie wiadomość i samodzielnym wyjściu partnera, to wysyłacie mu jasny komunikat: „Ufam ci, wiem, że mnie kochasz i nie planujesz skrzywdzić, a dodatkowo jestem na tyle silna i niezależna, że chętnie spędzę trochę czasu bez Ciebie”.

Książka jest skierowana do kobiet, zarówno tych będących w związkach, jak i tych, które jeszcze nie trafiły na odpowiednią osobę. Kobiety bowiem czasami zapominają o sobie, dbając o związek, co, tak naprawdę daje zupełnie odwrotny od zamierzonego efekt. Autorka zwraca nam uwagę, co robimy być może źle i jak niektóre zachowania mogą być odbierane przez partnera.

Ogólnie pozycja ta, spodobała mi się. Co prawda nie traktuję, jej jako jednej i jedynej prawdy objawionej, sama autorka, też nie przedstawia tak swojego poradnika. Są to jedyne wskazówki, z którymi mniej lub bardziej możemy się zgadzać. Mnie kilka rozdziałów skłoniło do zastanowienia nad swoim zachowaniem i przemyśleniem dwa razy, zanim coś zrobię. Dodatkowo książkę, czyta się lekko i przyjemnie, co jest kolejnym jej atutem. Autorka, też podkreśla, że wiedzę w niej przekazaną brała z doświadczenia życiowego i rozmów zarówno z kobietami, jak i mężczyznami, co czyni ją bardziej wiarygodną niż przypadkowo znaleziony artykuł lub program telewizyjny. Zachęcam dziewczyny i kobiety do zapoznania się z poradnikiem. Na pewno nie będzie to czas stracony, a może wyciągniemy jakieś wnioski dla siebie.

Informacje o książce:
Tytuł: Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem. Krótka recepta na udany związek
Tytuł oryginału: Jak na co dzień budować szczęśliwą relację z partnerem. Krótka recepta na udany związek
Autor: Ewa Z.
ISBN: 9788381476768
Wydawca: Novae Res
Rok: 2019

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content