Droga do przebaczenia - Katarzyna Łochowska - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Literatura kobieca

Droga do przebaczenia – Katarzyna Łochowska

Recenzja książki Droga do przebaczenia - Katarzyna Łochowska

Droga do przebaczenia
Katarzyna Łochowska

Książka „Droga do przebaczenia” to bardzo przyjemna lektura, która bardzo szybko i całkowicie wciąga czytelnika w swój świat. Muszę także dodać, że tym bardziej miło mi się ją czytało wiedząc, iż nasza strona MoznaPrzeczytac.pl objęła ją swoim patronatem.

Początek swojej recenzji pozwolicie, że zacznę od samej autorki. Katarzyna Łochowska jest studentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Prowadzi swojego bloga Nałogowego Książkoholika  – do którego bardzo serdecznie zachęcam – ja także się już z nim zapoznałam. Autorka umieszcza tam swoje teksty oraz recenzje przeczytanych książek. Pani Kasia w roli pisarki zadebiutowała w 2014 roku, natomiast „Droga do przebaczenia” jest jej trzecią powieścią a jednocześnie kontynuacją „Drogi do Ukojenia” .

Już sama nazwa miejscowości – Ukojenie, w której rozgrywa się cała akcja wprowadza nas w niesamowicie sielski klimat, daleki od zgiełku i hałasu. Nie oznacza to jednak, że to miejsce jest pozbawione tajemniczości i przygód. Wręcz przeciwnie!

Na początku muszę zaznaczyć, że książkę przeczytałam podczas jednego popołudnia. Tak bardzo wciągnęła mnie jej fabuła, że nie wyobrażałam sobie pójść spać, nie wiedząc co stało się dalej. Co ciekawe, na początku książki w zaproszeniu, które pisze do czytelnika zdradza iż część wydarzeń i osób jakie zostały przedstawione w książce są autentyczne – zachęcające prawda?
Myślę, że mogę pokusić się o stwierdzenie, że takim mottem całej książki jest tekst wyjęty z dialogu, a mianowicie „Warto gonić za marzeniami!” Jest to bardzo pozytywne przełożenie na czytelnika, jakże ważnej prawdy, a tym samym zachęcenie go, aby i sam w to uwierzył.

Biorąc do ręki lekturę, uwagę zwraca na samym początku bardzo piękna okładka. Język jakim jest napisana jest bardzo przystępny dla czytelnika, a co więcej tematyka do której mogłabym ją zaliczyć to kryminał z wątkiem miłosnym… Ahh jak ja uwielbiam takie książki!

W „Drodze do przebaczenia” spotykamy wielu bohaterów, z tym że na plan pierwszy niewątpliwie wysuwają się Julita Miecznikowska i Ostry czyli Wiktor. Obydwoje z zupełnie obcych sobie światów – ona ułożona romantyczka, uczciwa i z dobrym sercem. Jest wierną przyjaciółką, na której można zawsze polegać. Mało uwagi przykłada do swojego wyglądu i ubioru.

„Moje życie nabrało rutyny, przez co stałam się nudną przedszkolanką z jeszcze nudniejszym spojrzeniem w przyszłość.”

Jednakże w trakcie lektury mamy okazję śledzić metamorfozę Julity, do której zachęcił ją niejaki….

„A jedyną osobą, która mogła znów przywrócić barwy był on. Mężczyzna, który pewnego dnia stanął na moim progu i groził mi śmiercią. Gangster, który rzucił na mnie urok i niezaprzeczalnie związał nasze losy, dając nadzieję na lepsze jutro.”

Ostry czyli Wiktor, jak sam później ujawnia. Jest członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, łamaczem kobiecych serc, a może kimś jeszcze…? Niewątpliwie jego obecność w Ukojeniu wiele zmieni w życiu mieszkańców i samej Julity. Od samego początku budzi w niej strach, lęk, ale równocześnie tajemniczość, namiętność i pożądanie. Przy pierwszym spotkaniu daje jej wyraźne ostrzeżenie, które patrząc z perspektywy całej książki jest niejako zapowiedzią, tego co wydarzy się później…

„Powiedz, że należysz do Ostrego i pod żadnym pozorem nie otwieraj drzwi nieznajomym, jak zrobiłaś to dziś”

Mimo, że książka dzieje się w sielankowej miejscowości, czytelnik trzymany jest w napięciu do samego końca ze względu na wydarzenia jakie mają miejsce. Tym samym, czytając „Drogę do przebaczenia” nie można się nudzić.

Całym sercem mogę polecić powieść pani Katarzyny Łochowskiej. Nie tylko jest ciekawą lekturą, której wydarzenia uruchamiają naszą wyobraźnię i pozwalają przenieść się do Ukojenia. Ważnym jest także to, iż autorka – mam takie wrażenie – pisząc tę książkę chciała przekazać czytelnikom coś więcej… Chce uświadomić, że marzenia warto mieć i warto je spełniać! Nawet te najmniejsze, o których nikt nie ma pojęcia, a które to są na dnie naszego serca – ta obecność to już pierwszy krok do ich realizacji!

Mogę zupełnie szczerze powiedzieć, że czekam na kolejną powieść pani Katarzyny i mam nadzieję, że będzie równie wciągająca jak „Droga do przebaczenia„.

Informacje o książce:
Tytuł: Droga do przebaczenia
Tytuł oryginału: Droga do przebaczenia
Autor: Katarzyna Łochowska
ISBN: 9788364426568
Wydawca: Białe Pióro
Rok: 2016

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content