Menu nawigacji stronami

Recenzje książek. Wszystko dla miłośników książek

Magia i miłość – recenzja książki

Polska wersja okładki Magia i miłość autorstwa Nory Roberts

Magia i miłość
Nora Roberts

Magia i miłość, to powieść Nory Roberts która jest pierwszą częścią z trylogii, jej kontynuacje to Taniec bogów i Dolina ciszy. Pierwsza część sagi to połączenie kilku staro-irlandzkich mitów i legend z czasami współczesnymi i ciekawymi postaciami.

Osobiście nie jestem wielką fanką Nory Roberts, ale tę sagę przeczytałam całą. Nic ambitnego w tym nie widzę, poza tym zdobyłam książkę, która miała niezwykle mały druk, co bardzo mnie denerwuje (ale to już wina wydawnictwa, a nie autorki). Ale nie będę już narzekać, napisana jest łatwo i ciekawie. W życiorysie autorki można przeczytać, że bardzo dobrze zna sposób myślenia mężczyzn gdyż była jedyną córką w rodzinie, gdzie dominowali mężczyźni, sama miała 2 mężów oraz urodziła synów. Przyznam szczerze, że nie przypominam sobie, aby w książkach zagłębiała się w męską psychikę zanadto…, ale skoro tak piszą to nie będę się spierać. Nora Roberts zaczęła pisać, gdy sytuacja wręcz zmusiła ją do twórczości. Mianowicie nadeszła zima i zamieć sprawiła, że była odcięta od świata. Wtedy też wyciągnęła stare notatki i zaczęła tworzyć z tego obszerne historie. Kobiety lubujące się w ciekawych romansach z niezła fabułą w tle, na pewno są zadowolone z jej książek. To w końcu ona pokazała, że romans można wpleść w każdą historię od thrillerów po fantastykę.

Właśnie na fantastyce i starych legendach opiera się cykl Magia i miłość. Jest w niej pełno wampirów i czarowników, a także pradawnych bogów. Historia rozpoczyna się od walki dwóch braci Hoyta i Caina. Cain został przemieniony w wampira. Jego starszy brat czarownik, mógł mu pomóc, ale aby to zrobić musiał użyć czarnej magii. Hoyt oparł się pokusie, ale jednocześnie miał poczucie, że stracił brata. Z pomocą i jednocześnie z misją przychodzi bogini Morrigan. Zdradza ona Hoytowi plany królowej wampirów Lilith, która pragnie zawładnąć światem. Bogini zbiera drużynę sześciu śmiałków, trzech kobiet i trzech mężczyzn, którzy mają stawić czoło bezwzględnej wampirzycy. W skład tej drużyny wchodzą: Hoyt, wampir Cain, rudowłosa czarownica, przyszła królowa równoległego świata i jej kuzyn oraz łowczyni wampirów. Początkowo całość rozgrywa się w czasach współczesnych, a później… no cóż warto sprawdzić.

Myślę, że nie zniszczę waszej chęci sięgnięcia do książki, jeżeli napisze, że trzy kobiety i trzech mężczyzn to kombinacja, która aż prosi się o romans. Autorka oczywiście nie ignoruje tej prośby. Niestety właśnie to w tej książce jest delikatną wpadką. W każdej części jakaś para się łączy i dlatego opowieść staje się pod tym względem przewidywalna. Wiec gdyby nie ciekawa akcja, która dzieje się poza tymi romansami myślę, że nie dobrnęłabym do 3 części. A dzieje się dość sporo. Oprócz tego, że Lilith to całkiem ciekawa perwersyjno-mordercza postać, to jej plany zdobycia świata wydają się całkiem do rzeczy i realizuje je za wszelką cenę. W książce nie braknie krwi, zabijania i odważnych scen łóżkowych niczym w przygodach o sukubie w książkach Richelle Mead.

Jednakże polecam! W powieści wampiry to prawdziwi krwiopijcy, zaś romans w książce na pewno nie przeważa nad akcją. Rozumiecie, do czego zmierzam? To nie Zmierzch!

Informacje o książce
TytułMagia i miłość
Tytuł oryginałuMorrigan’s Crosse
AutorNora Roberts
ISBN9788374694674
WydawcaPrószyński i S-ka
Rok wydania2007

 

 

  • brik@

    nie spodobała mi się ta książka… jest taka sobie…

  • Nie wiem jak to jest pisać *łatwo* ale z pewnością *prostym*, a nawet mniej niż potocznym jezykiem posługuje się recenzentka. Recenzja zawiera mnóstwo zbędnych informacji bo co mnie jako czytelnika obchodzi, że recenzentka miała za mała czcionke? Mam snuć konkluzje, że wzrok juz nie ten? Chyba nie…
    Ksiazka 4 z malutkim minusem. Ksiazka lekka i przyjemna, świetna na długie, zimowe wieczory! :)

Zaprzyjaźnione blogi