Fantastyka

Zaginione miasta. Tom 2: Wygnanie – Shannon Messenger

Zaginione miasta. Tom 2: Wygnanie – Shannon Messenger

Zaginione miasta. Tom 2: Wygnanie
Shannon Messenger

Gdyby nie polecenie cyklu Zaginionych Miast, nigdy bym nie sięgnęła po tę serię, być może dlatego, że w naszych księgarniach nie było bumu na Sophie Fisher tak jak miało to miejsce w przypadku Harry Pottera czy Percy’ego Jacksona. I żałowałabym, że nie poznam historii Sophie, dziewczynki, która zasługuje na pamięć nie mniej niż wymienieni wyżej chłopcy. Wiecie co najbardziej lubię w czytaniu kilkutomowych historii napisanych już ładnych parę lat temu, które dopiero co odkryłam? Gdy przeczytam pierwszy tom i umieram z ciekawości co będzie w drugim, po prostu sięgam po niego i zdejmuję z półki mojego regału. Tak też było z serią Zaginionych miast Shannon Messenger, o pierwszym tomie możecie przeczytać tutaj. Tym razem postaram się zachęcić Was do towarzyszenia Sophie Fisher w jej kolejnych przygodach w Eternalii i Foxfire, a tych – uwierzcie mi na słowo, nie brakuje. Tak więc polecam uzbroić się w ciepły koc i aromatyczną herbatę i zanurzyć się raz jeszcze w magiczne przygody w Eternalii.

Minął rok od kiedy Sophie dowiedziała się, że jest elfem i przeprowadziła się do Zaginionych Miast porzucając urocze przedmieścia San Diego i swoją ludzką rodzinę. Podczas pierwszego roku w Foxfire odkryła wiele nowych zdolności, o których istnieniu nie miała pojęcia, gdy mieszkała w świecie ludzi. Oprócz telepatii, nauczyła się emocjonować – kazać innym odczuwać konkretne uczucia jak gniew czy smutek, odkryła, że ma pamięć fotograficzną i zapamiętanie nawet najbardziej skomplikowanych map – w tym map gwiazd, nie sprawia jej absolutnie żadnej trudności. Jednak najwięcej radości sprawia jej informacja, że potrafi bez żadnego problemu odczytywać umysły zwierząt – wielka stopa, błyskun, a nawet najrzadsze zwierzę w krainie elfów – alikorn nie ma przed nią tajemnic. Gdy spotyka samicę alikorna na pastwiskach nie wie, że przyjaźń z tym zwierzęciem kilkukrotnie uchroni ją przed wielkimi kłopotami, ale też sprowadzi na nią śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy Rada da Sophie szansę i pozwoli zaopiekować się Silveny? Czy tradycyjnie odda alikorna pod opiekę rodzinie Heksów i znienawidzonej przez Sophie – Stinie. W szkole Sophie Dziewczyna dojrzewa, staje twarzą w twarz z cierpieniem swoich opiekunów – razem z Gradym i Edaline wybiera się na cmentarz, aby uczcić rocznicę śmierci ich córki Jolie. Jej śmierć owiana tajemnicą intryguje Sophie, dziewczyna postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się prawdy o tym, dlaczego Jolie zginęła? Ze skrawków informacji, które zbiera od przyjaciół buduje historię, w której krok po kroku odkrywa coraz więcej, puzzle zaczynają do siebie pasować. Czy uda jej się ułożyć całą układankę? Nagle zostaje wystawiona na próbę, Alden prosi ją o przysługę, która dla Sophie stanowi ogromne wyzwanie, a dla niego samego jest śmiertelnym zagrożeniem. Czy Sophie sprosta tej próbie? Czy Alden wyjdzie z niej cało? Panna Foster odkrywa, że w Radzie ma sprzymierzeńców jak i zagorzałych przeciwników. Niektórzy uważają ją za zagrożenie dla ładu ich świata. Czy Sophie da im pretekst, aby się jej pozbyli? Czarny Łabędź coraz częściej się z nią kontaktuje, okazuje się, że jest w stanie jej pomóc, aby naprawić to co nie udało mu się, gdy ją stworzył – musi naprawić jej DNA. Czy Sophie zaryzykuje i mu zaufa? Czy ma inne wyjście, żeby po raz kolejny nie wyblaknąć podczas skoku ze światłem? Czy szykuje się kolejna wizyta w Centrum uzdrawiania i liczenie na to, że Elwin da radę jej pomóc? Czy Fitz i Biana będą jej towarzyszyć? Kto okaże się prawdziwym przyjacielem? I jaką rolę odegra w tym wszystkim Keefe?

Drugi tom Zaginionych Miast (Wygnanie), to majstersztyk zaskakujących zwrotów akcji, niespodziewanych sytuacji i złożonych bohaterów, którzy przeżywają swoje wzloty i upadki. Jednak to co przewija się zarówno przez pierwszy jak i drugi tom to niekończące się zwycięstwo dobra nad złem. Dlatego warto zanurzyć się w tej historii, która daje nadzieję, na to, że dobro w ostatecznym rozrachunku zawsze wygra.

Informacje o książce:
Tytuł: Zaginione miasta. Tom 2: Wygnanie
Tytuł oryginału: Keeper of the Lost Cities, vol.2: Exile
Autor: Shannon Messenger
ISBN: 9788379660582
Wydawca: IUVI
Rok: 2013

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać