Zaczekaj na mnie - J. Lynn - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Literatura młodzieżowa

Zaczekaj na mnie – J. Lynn

Recenzja książki Zaczekaj na mnie

Zaczekaj na mnie
J. Lynn

„Zostańmy przyjaciółmi” – kiedy ten tekst pada w związku jestem niemal pewna, że gdzieś umiera jedna nimfa. Najbardziej banalny z tekstów, kiedy nie mamy nic do zaoferowania i tak bardzo ważny, kiedy chcemy zrobić coś z niczego. Pierwszy krok, tak? Wchodząc w na niepewny grunt błądzimy po omacku, ufając. Jednak kiedy związek stoi na glinianych nogach, nawet dobre chęci nie zamaskują strachu i bolesnych tajemnic zamiecionych pod dywan. Wtedy już pozostaje tylko zostać „przyjaciółmi”.

Avery jest wycofana z życia społecznego. Przez ostatnie pięć lat przeszła wszystkie możliwe upokorzenia, wyszydzania i odrzucenie. Teraz, wyjeżdżając na studia na drugi koniec kraju chce uciec. Od nieczułych rodziców, których interesują tylko pieniądze. Od gehenny młodzieńczych lat. Od wytykania palcami. Od niesłusznych oskarżeń. Od strachu. Przynajmniej tak jej się wydaje. Bardzo szybko okazuje się, że nowe miejsce to nie wszystko. Jej fobie dają o sobie znać już w pierwszy dzień zajęć. Rudowłosa tak panicznie boi się wejść spóźniona do klasy, że ucieka z astronomii. Jednak zanim się na to decyduje, niemal tratuje pewnego przystojnego szatyna. Który, jak się później okazuje, mieszka z nią drzwi w drzwi.

Cam jest oczarowany nową znajomą. Tak inną. Dziewczyna niemal dosłownie zwala go z nóg i nic przy niej nie jest przewidywalne. Nie podrywa go ostentacyjnie jak wiele innych. Jest pyskata i umie walczyć o swoje. Jednak jest coś, co go do niej przyciąga. Więc, czemu by nie zostać przyjaciółmi?

Oboje ciągną za sobą swoją przeszłość. Jest mroczna i jakże bolesna. O ile Cam jest w stanie ukorzyć się przed Avery i wyznać jej wszystkie grzeszki lat młodości, to dziewczyna się boi. Przeszła tyle, że niejeden człowiek by się dawno załamał. Jednak ona prze do przodu, chociaż kiedy pojawiają się tajemnicze smsy i maile dziewczyna z całą jaskrawością zdaje sobie sprawę, że przeszłości nie da się zostawić za sobą. Ona jest, czy tego chcemy czy nie.

Co przeszła Avery? Czy uda jej się odnaleźć spokój? Czy ta dwójka nieźle poharatanych przez życie młodych ludzi, da radę wyjść na prostą? Jakie duchy przeszłości pojawią się w życiu Avery? Czy Cam i Avery będą umieli być razem, mimo tajemnic dziewczyny? Jak wiele będzie ich to kosztowało?

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Sama nie wiem, dlaczego wzięłam akurat TĄ książkę. Nie szukałam prostej bajeczki na dobranoc. I nie dostałam. Nigdy nie kieruję się rekomendacją znanych nazwisk. Im za to płacą. Dlatego właśnie ja, jako recenzentka, podsuwam Wam oryginalną okładkę, która mnie osobiście urzekła:

Wait for you - J. Lynn

Angielska wersja okładki
Wait for you – J. Lynn

Nie potrzebowałam znanej bajeczki. Ja potrzebowałam… czegoś. I właśnie to magiczne coś kryło się między kartami tej książki. Historia sama w sobie nie jest łatwa, prosta i upiornie różowa. Jest ciężka, wymagająca, trudna i powalająca na kolana. Jest to książka dojrzała. Dziewiętnastoletnia Avery przeszła więcej, niż mogłabym powiedzieć. Przeszła upokorzenia, sama bez wsparcia ze strony rodziny, a śladem po tamtym okresie jest jedna blizna. Która jest blokadą miedzy rudowłosą a Camem. Czytałam to z zapartym tchem. Czy dziewczyna na nowo zaczyna żyć i odnajdzie w sobie nowe pokłady sił, które wcześniej chowała?

Nie będę oszukiwać. To nie słodka historia do snu. To książka pełna bólu, rozdarcia, seksu i miłości, która czegoś uczy. Z całą jaskrawością obala schematy i zmienia punkt widzenia. Zwykle przecież tak jest. Słowo przeciwko słowu. A wszystko w dzisiejszych czasach można kupić. Nawet ludzi.

Polecam. Nie jestem pewna do końca, czy wszystkim, ale na pewno tym, którzy nie boją się trudnych historii i seksu spływającego niemal dosłownie z niektórych stron. Nie jest to erotyk, powiedziałabym, że seks jest wisienką na torcie. Oznaką zaufania. Z obu stron. Nic tu nie udowadnia, nie uprzedmiotowi żadnej ze stron. Jest tak, jak w życiu. Spontaniczny. Więc, polecam. Ta książka jest więcej niż dobra. Mnie chwyciła za serce. Oczarowała. Ciekawa jestem, czy znajdzie się więcej takich głosów.

Informacje o książce:
Tytuł: Zaczekaj na mnie
Tytuł oryginału: Wait for you
Autor: J. Lynn
ISBN: 9788324149582
Wydawca: Amber
Rok: 2014

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content