Patronaty

Zac & Mia – Patronat MoznaPrzeczytac.pl

Zac & Mia - Patronat MoznaPrzeczytac.pl

Zac & Mia

Z przyjemnością informujemy, że objęliśmy patronatem literaturę młodzieżową – „Zac & Mia” autorstwa australijskiej pisarki A. J. Betts. Wydawnictwo Feeria Young w ten sposób rozpoczyna nową serię – „Real life”, czyli literaturę dla młodych w której poruszane będą historie które mogłyby przydarzyć się każdemu oraz związane z tym problemy i emocje. Na przekór modnym ostatnio książkom typu „paranormal romance” w tej serii wydawnictwo zamierza publikować opowiadania o prawdziwym życiu. 

Wyobraź sobie, że masz 17 lat… i leżysz przez miesiąc w szpitalnej izolatce, dochodząc do siebie po przeszczepie szpiku. Masz białaczkę. Cały twój świat staje w miejscu. Na oddziale wokół ciebie są sami staruszkowie po sześćdziesiątce, którzy nie łapią nic z twojej rzeczywistości. Kiedy do pokoju obok trafia dziewczyna w twoim wieku, trudno się nią nie zainteresować… To książka, której nie daje się odłożyć. Spiętrzone emocje, trudne decyzje i poplątane relacje, a w tym wszystkim zwykłe życiowe pragnienia młodych ludzi. Wszystko to splata się w historię roku z życia dwojga bohaterów, których dzieli pochodzenie, przyzwyczajenia, sposób spędzania czasu i typ znajomych na Facebooku, łączy jednak siła dramatycznych przeżyć i nieuchwytne pokrewieństwo odmiennych z pozoru dusz.

Bardzo emocjonalna, pełna humoru, realna opowieść o relacji dwojga nastolatków w obliczu groźnej choroby. Książka porównywana jest do bestsellera Johna Greena – Gwiazd naszych wina

Zac & Mia jest pierwszym tomem z cyklu „Odcienie”. Książka do tej pory została opublikowana już w 7 krajach (USA, Wlk. Brytania, Kanada, Niemcy, Nowa Zelandia, Holandia i Turcja), a w najbliższych latach zostanie wydana w kolejnych 5 (Polska, Rosja, Włochy, Hiszpania, Brazylia).  Zac & Mia zdobyła w 2012 roku nagrodę Text Prize dla powieści młodzieżowej i dziecięcej oraz w 2014 nagrodę Ethel Turner w kategorii literatura młodzieżowa. Premiera polskiego wydania książki przewidziana jest na 14 stycznia 2015 roku.

Informacje na temat książki na oficjalnej stronie wydawnictwa: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/zac-mia

Książkę można zakupić w salonach Empik: http://www.empik.com/zac-i-mia-betts-a-j,p1103341472,ksiazka-p

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać