Fantastyka

Wezwanie bogini: Bogini oceanu – Phyllis Christine Cast

Okładka książki Wezwanie bogini: Bogini oceanu

Wezwanie bogini: Bogini oceanu
Phyllis Christine Cast

Historia, która przybliża Czytelnikowi ocean i cudowne życie, które się w nim toczy. Obok szarego świata rozciąga się barwna wstęga podwodnej krainy, w której nie zawsze wszystko jest takie, jak być powinno.

Christine pragnie więcej magii w swoim życiu. Młoda pani sierżant Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych ma dość swojego nudnego życia i w dzień swoich dwudziestych piątych urodzin odprawia rytuał ku czci Gai, Matki Ziemi. W zawirowaniach towarzyszących wyprawie do innej jednostki zapomina o całym zdarzeniu. Do momentu, w którym prawie nie wpada do szybu zepsutej windy. Ostrzega ją przed tym piękna kobieta, nazywając ją córą, ale CC, jak nazywają ją znajomi, nie słucha. Dopiero strażnik ratuje ją przed wypadkiem. Młoda kobieta w trakcie wylotu poznaje Seana, który z miejsca jest nią oczarowany. Niestety, dochodzi do tragedii. Samolot spada, a Sean ginie siedząc w miejscu, które było przeznaczone dla CC.

Tu zaczyna się magia. Dziewczyna w morskich głębinach dostrzega syrenę. Przestaje się dusić i odkrywa, że może swobodnie przebywać pod wodą. W skutek kilku szybko wymienionych zdań z syreną, kobieta i półryba zamieniają się ciałami. Od tej chwili CC jest w ciele Undine, córki Gai i Lira, boga mórz. Okazuje się, że życie Undine nie było usłane różami, a wszystko za sprawą jej przyrodniego brata, trytona Sarpedona, który chce za wszelką cenę ją posiąść. CC rozmawia z matką i zawierają pakt. Jeżeli Christine pozna na lądzie mężczyznę, który zaakceptuje jej zarówno rybią jak i ludzką formę oraz będzie ją kochał szczerą i bezinteresowną miłością, CC odzyska na zawsze nogi jako Undine. Wszystko może było by proste, bo ciało syreny jest piękne i pociągające, gdyby nie fakt, że CC ląduje… w średniowieczu, na dodatek w klasztorze prowadzonym przez bardzo dziwnego opata. Zanim uda się jej wejść na ląd jako człowiek, poznaje pewnego przystojnego trytona, Dylana, który może okazać się główną przyczyną zawirowań w sercu dziewczyny. Męska wersja syreny okazuje się być bardziej pociągająca niż zwykli ludzie.

Czy CC poradzi sobie w nowej rzeczywistości? Jakie zagrożenie będą na nią czyhać ze strony sir Andrasa, rycerza, który ją „uratował”? Czy dziewczyna będzie na tyle silna, by stawić czoło bratu i walczyć o miłość? I w końcu… jaką rolę odegra Sean?

Książka… Cud, miód, orzeszki! Podwodny świat, miłość kobiety i trytony, choć czasami karkołomna dla mojej wyobraźni, to po prostu mega romantyczna! CC na swojej syreniej drodze spotyka wiele niebezpieczeństw, jednak nie wie do końca jak przechytrzyć brata i ubłagać ojca. Gaja, matka ciała Undine i duszy Christine, staje się wielką sojuszniczką miłości córki i trytona, którego zna od zawsze. A Dylan jest oczarowany „nową” Undine. Nieco wyniosła księżniczka zamieniła się w ciekawą i rządną przygód młodą kobietę… Nie dziwię się, że młody tryton stracił głowę. Jak już nadmieniłam, czasami miałam trudności z wizualizacją niektórych scen, gdzie CC jest człowiekiem, a Dylan trytonem lub nawet kiedy oboje mają rybią formę… Cóż, nawet moja wyobraźnia ma granice.

Język jest płynny, bardzo prosty i zrozumiały. Pojawiają się sceny łóżkowe, choć może powinnam napisać: wodne, ale są zwieńczeniem całości sceny i pasują. Historia nie jest długa, za to naszpikowana zdarzeniami, więc czyta się ją jednym tchem. Koniec sprawił, że miałam ochotę zwymyślać autorkę… Ale w ostatnim rozdziale dowiadujemy się, że kobieta nie jest bez serca! Cieszy mnie to, bo inne zakończenie odebrałoby blask historii. A tak jest po prostu dobrze.

Polecam tą książkę, bo jest naprawdę dobra i miła dla oka. Fajnie się czyta coś tak przyjemnie innego. Podwodny świat opisany z takiej perspektywy wydał mi się fascynujący i pełen tajemnic. A o to pewnie chodziło. Brawo.

Informacje o książce:
Tytuł: Wezwanie bogini: Bogini oceanu
Tytuł oryginału: Goddess of the Sea
Autor: Phyllis Christine Cast
ISBN: 9788324579228
Wydawca: Książnica (Publicat)
Rok: 2011

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać