Uratuj mnie - Jennifer Echols - Recenzje książek z każdej półki
Literatura młodzieżowa

Uratuj mnie – Jennifer Echols

Okładka książki Uratuj mnie

Uratuj mnie
Jennifer Echols

To moje drugie spotkanie z tą autorką i wiem, że nie ostatnie. Po dziewczynie, która chciała zbyt wiele przechodzimy do dziewczyny, która sama nie wie, czego chce. Gubi się w swojej niewiedzy, dręczona własnymi słabościami i uczuciami. Prosi tylko o jedno: uratuj mnie.

Zoey powinna być idealna. Córka prawniczki i właściciela Aquaparku, kapitan drużyny pływackiej, wzorowa uczennica… Najgorsze jest to, że wcale nie łatwo być idealnym. Wszystko zaczyna się sypać, kiedy wychodzi na jaw, że jej ojciec będzie miał dziecko z dwudziestokilkuletnią dziewczyną pracującą w jego firmie. Niedługo później matka dziewczyny próbuje popełnić samobójstwo i to właśnie Zoey ją znajduje. W szpitalu spotyka Douga, chłopaka, z którym wiąże ją dziwna i dość zawiła historia. W każdym razie, robią wszystko by wzajemnie sobie dokopać. Zoey jest przekonana, że chłopak wyda ją i całe miasto będzie wiedziało o jej matce. Zabrania mówić komukolwiek o niej. To przecież taki wstyd, że wylądowała w szpitalu psychiatrycznym…Nic nie dzieje się tak, jak Zoey się spodziewała. Zamiast współczucia otrzymuje od ojca złość i wyrzuty, mało tego, musi zamieszkać z nim i jego nową kobietą. Później sprawy toczą się szybko. Plaża, impreza, dużo znajomych. W tym Brandon, jej przyjaciel. Z którym idzie do łóżka, choć tu tą role zajmuje samochód. Później sama nie wie, jak się na to zgodziła, ale nic, są przecież już parą.
Jakiś czas później dziewczyna przeżywa wypadek samochodowy. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że nic nie pamięta z całego wieczora. Na domiar złego, Doug też jest poszkodowany. Dziewczyna boi się komukolwiek powiedzieć o amnezji, a jeśli zwariowała, tak jak matka…?

Zoey jest szalenie uparta. Czy dokopie się do prawdy o tamtym wieczorze? Bardzo możliwe. Jak wiele zmieni ta wiedza? Strach pomyśleć. Czy Zoey rzeczywiście wariuje? Co łączy ją z Dougiem? To długa i zawiła historia…

Trudna. To pierwsze, co przyszło mi na myśl czytając tą książkę. Bohaterka ma tak szalenie skopaną psychikę, że często miałam ochotę nią potrząsnąć. I ten ojciec… hipokryta, jeśli już jesteśmy przy temacie. Zoey boi się komukolwiek powiedzieć o amnezji i wcale jej się nie dziwię. Ojciec ma dość dziwne metody wychowawcze, a ona po prostu nie chce skończyć jak matka. Zrozumiałe. Jednak nie do końca tak naprawdę jest wytłumaczone, co matce jest. Depresja? Niekoniecznie i Zoey o tym wie. Nie chcą jej jednak wpuścić na oddział do matki. Kolejna paranoja. Dziewczyna jest rozdarta. Poukładana i zwariowana. Tysiąc myśli na minutę, wahania nastrojów i nieprzewidywalność. Na dodatek jej pokręcona relacja z Dougiem. Wszystko dosłownie stoi tu na głowie. Chcesz być idealna…?

Autorka po raz kolejny dotyka trudnych tematów i wychodzi jej to pierwszorzędnie. Postacie są charakterne, zadziorne, a całość po prostu ma smak. Jeśli o mnie chodzi, poproszę o więcej, bo takie książki czyta się z niemałą przyjemnością. Brawo.

Informacje o książce:
Tytuł: Uratuj mnie
Tytuł oryginału: Forget You
Autor: Jennifer Echols
ISBN: 9788376861661
Wydawca: Jaguar
Rok: 2013

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Testy koronawirus Lublin

Skip to content