Patronaty

Uczeń Carpzova – Patronat MoznaPrzeczytac.pl

Uczeń Carpzova

Uczeń Carpzova

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że objęliśmy patronatem powieść kryminalną Uczeń Carpzova autorstwa Bartłomieja Basiury. Z Panem Bartłomiejem spotkaliśmy się już przy okazji recenzji książki pt.”Zamknięta prawda” dlatego jesteśmy przekonani że i ta publikacja będzie strzałem w dziesiątkę dla miłośników mocnych wrażeń. Zwłaszcza że obie książki są z tego samego cyklu.

Książka dostępna już w sprzedaży:
https://www.inbook.pl/p/s/712051/ksiazki/proza/uczen-carpzova

Śląsk wstrzymał oddech. Trudno powiedzieć, co kieruje takimi ludźmi jak Ludwik Doński, który jest znany policji pod pseudonimem Uczeń Carpzova. Maria Kozielska, jedna z policjantek zaangażowanych w sprawę, twierdzi, że nie można przewidzieć jego kolejnego ruchu, niewykluczone, że będą kolejne ofiary. Dzisiaj rano, na terenie zamkniętej kopalni w Mysłowicach, policja znalazła ciało dwudziestoośmioletniej Zofii Nowak. Komendant potwierdził, że była przed śmiercią torturowana, głównym podejrzanym jest właśnie Doński, ale do tej pory nie udało się go odnaleźć, trwają poszukiwania. Zastosowanie przez niego nowożytnych metod tortur, między innymi strappado, budzi obrzydzanie oraz potęguje lęk. Uczeń Carpzova pozostaje nieuchwytnym celem. Premier Wolski obiecał policjantom ze Śląska potrzebną pomoc, sprawą zainteresowały się media. Wojewoda obiecał nagrodę pieniężną dla osoby, która pomoże policji odnaleźć jego kryjówkę. Znakiem szczególnym Dońskiego jest tatuaż węża na prawym przedramieniu. Pseudonim ma związek z niemieckim uczonym, Benedictem Carpzovem, który w swoich XVI wiecznych pracach szczegółowo opisywał metody tortur. Zgodnie z otrzymanymi informacjami, to właśnie jego książki stanowią dla Dońskiego źródło wiedzy.
powrót, którego nikt się nie spodziewał, bezpieczeństwo Śląska jest ponownie zagrożone.

To Basiura przyzwyczaił nas do tego, że nie można się po nim spodziewać konwencjonalnej ścieżki działania. O tym dwudziestotrzyletnim Autorze Kryminałów z niewielkiej miejscowości na Śląsku – Ornontowic, aktualnie studiującym prawo w Krakowie, usłyszeliśmy niedawno przy okazji premiery „Zamkniętej Prawdy”, wydanej nakładem Novae Res. Wtedy to realizował projekt Literacki Tour, w trakcie którego spotykał się z jego fanami, promował młodych muzyków oraz niejednokrotnie zaskakiwał nowatorskim podejściem do tematu książek. „Zamknięta prawda” przyciągnęła uwagę polskich bloggerów, a zainteresowanie tytułem zaczęło zataczać coraz większe kręgi. Jak mówi sam Basiura: „postanowiłem zaryzykować i spróbować kolejnego eksperymentu, czyli zrobić wszystko na odwrót.” Co to oznacza? „Zamknięta Prawda” była w jego dorobku trzecią, zamykającą trylogię książką. Już piątego grudnia ogólnopolską premierę będzie miał „Uczeń Carpzova”, druga część, którą napisał w wieku dziewiętnastu lat. Aby odwrotowi stało się zadość, Basiura zaplanował na luty 2015 roku publikację „Hipnozy”, która rozpoczęła ten cykl. Oba tytuły wracają za sprawą współpracy Autora z Grupą PWN, a wszystko to przy wykorzystaniu narzędzi self-publishingu. Jak się jednak okazuje, „Uczeń Carpzova” miał już swoją premierę niespełna trzy lata temu, a to za sprawą Arterii Ornontowice. Tytuł powraca na specjalne życzenie czytelników, tym razem w zmienionej formie graficznej i nową jakością. Książka będzie dostępna w księgarniach w całej Polsce jak również w formie e-booka. Wygląda na to, że w tym roku nie będziemy mieli problemu z pomysłami na prezent świąteczny.

Recenzenci podkreślają nietypowość kryminału, specyficzna dla Basiury forma narracji jeszcze bardziej podkreśla jego niekonwencjonalność i innowacyjne podejście do tematu książek. Kombinacja polityki, miłości, śmiechu i zbrodni wydaje się mieszanką wybuchową, ale niezwykle smaczną i co warto podkreślić – różniącą się od tego, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Popyt na Basiurę trwa, a Autor wciąż tworzy, pomimo swojego młodego wieku ma na swoim koncie już pięć książek, a nowa trylogia ma się pojawić w księgarniach już w przyszłym roku. W oczekiwaniu na nową twórczość pozostaje wrócić do źródeł.

Bartłomiej Basiura

Bartłomiej Basiura

Bartłomiej Basiura. Urodzony w 1991 roku w Knurowie. Mieszkaniec niewielkiej miejscowości w województwie śląskim – Ornontowic, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach, aktualnie student piątego roku prawa w Krakowie. Jest autorem pięciu kryminałów: Hipnozy, Zamkniętej Prawdy, Wagi, Resetu oraz Ucznia Carpzova, którego ogólnopolska premiera została zaplanowana na 5 grudnia 2014 roku. Jego książki stanowią nowatorskie podejście do tematu. Kolejne rozdziały łączą w sobie elementy takich gatunków literackich jak dramat, komedia, romans oraz kryminał. Twórczość dedykowana jest wszystkim tym, którzy znudzili się standardem i poszukują zupełnie nowych emocji.

 

Więcej informacji o książce znajdziecie na stronach:

zamknietaprawda.pl
fb.com/zamknietaprawda.pl
basiura.com.pl

 

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać