Szkoła zabójców - Brandon Webb - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Biografie i wspomnienia

Szkoła zabójców – Brandon Webb

Szkoła zabójców - Brandon Webb

Szkoła zabójców
Brandon Webb

Brandon Webb, jako zawodowy snajper, w “Szkole zabójców” podzielił się bez skrupułów realiami swojego zawodu, opisując prawdziwe historie z życia swoich przyjaciół. Każda osoba zaineresowana takimi tematami może zasięgnąć po ową pozycję, ale dla laików może to być za duża ilość zaawansowanych informacji na raz, co może zminimalizować chęć przeczytania tejże lektury. Ja, jako osoba nieznająca się zbytnio na broniach, amunicjach i ogólnie pracy takich osób, poczułam się lekko zagubiona, lecz po kilkudziesięciu stronach opisane historie wydawały się coraz bardziej przyjemne. Według mnie, zaczynając przygodę z tą książką, trzeba mieć pewność, że poświęci się jej wystarczająco dużo czasu, bowiem autor nie skupił się na płynności przekazywanego tekstu, a na jak najlepszemu przekazowi wszystkich emocji grających zawodowcami, co jest jak najbardziej na plus, ponieważ dzięki temu widać jak poważnie Brandon Webb wziął się za stworzenie tej książki.

Nie mnie oceniać charakter i zachowania bohaterów, ponieważ są to prawdziwi ludzie. Każdy uczestnik opisywanych wydarzeń to człowiek, który żył lub nadal żyje na tym świecie. Mojej opinii podlega jedynie kunszt pisarski autora i jego umiejętność wkomponowania tych wszystkich burzliwych historii w kilkaset kartek, gdzie tylko nasza wyobraźnia może je na nowo ożywić. Nie żałuję żadnego przeczytanego zdania, ponieważ jest to bardzo dobra książka. Ma swoje wady, mianowicie pewne wątki są zbyt zagmatwane i zdarzało mi się lawirować między stronami, by zdołać nadążyć za trochę skomplikowanym ułożeniem rozdziałów i podrozdziałów, ale jakimś cudem, robiłam to z przyjemnością. Nie nużyło mnie to z powodu emocji, jakie grały mną, kiedy dowiadywałam się o miłości, przyjaźni i odwadze, którym na każdym kroku towarzyszyła wojna i śmierć. Sam pisarz przyznaje, że nie jeden raz był bardzo bliski śmierci. Mądrze i rozważnie formułował on sentencje, które bez problemu wkradły się w moje serce. We wszystkich momentach lektury czuć było ogromną szczerość, która, wydaje mi się, jest wielką cechą twórcy. Stworzyła ona niebywale realistyczny klimat, przez co mój umysł był całkowicie nasiąknięty obrazami opisywanych problemów i zwrotów akcji. Wieczory, a czasem poranki przy lekturze pobudzały mój umysł do logicznego myślenia i zastanowienia się nad pewnymi aspektami życia oraz uświadomiły mi, jak mało wiem o pracy żołnierzy i snajperów. Sądzę, iż zagłębie się bardziej w te tematy, ale może zasięgnę po mniej wymagającą literaturę. “Szkoła zabójców”, jak sam tytuł wskazuje, ma również na uwadze zapoznać czytelnika z wiedzą o tym, co dzieje się między misjami. Z tego powodu nie dostajemy na talerzu płytkiej rozrywki z dreszczykiem adrenaliny, ale dowiadujemy się, jak ludzki organizm reaguje na cały stres związany z taką pracą oraz jak ważna jest precyzyjna selekcja, by wybrać tych faktycznie nadających się na tą posadę kandydatów. Następnie, mimo że wybrane osoby są w największym stopniu wyjątkowe, zostają poddane ogromie szkoleń fizycznych, jak i psychicznych, aby w stu procentach być godnymi uczestnictwa w misjach najwyższej wagi. Myślę, że nie tylko mnie ta książka zaskoczyła, gdyż zostałam doinformowana o wielu rzeczach, które nigdy nie przyszłyby mi nawet do głowy.

Ten ambitny twór to małe dzieło, kiedy spojrzy się na nie od strony trudności jego stworzenia. Nie jest to książka napisana jedynie przez obserwatora. Są to historie prawdziwe, które stworzył uczestnik i przyjaciel. Niełatwo opisywać zdarzenia, w których cierpieli, ale też umierali nasi znajomi, czy przyjaciele. Opisując takie sytuacje, na pewno cząstka wspomnień powracała do niego z prędkością światła, zmuszając go niekiedy do uronienia łez. Mimo wszystkich złych rzeczy, które są czymś naturalnym przy uczestnictwie w tylu niebezpiecznych sytuacjach. Brandon Webb kochał to, co robił i napisał tę książkę z myślą o tym, by nie oceniano zbyt powszechnie pasji, która dawała szczęście jemu i jego współpracownikom. Z czystym sumieniem mogę polecić “Szkołę zabójców”, ale uprzedzam, laicy powinni sięgnąć na początku po coś mniej ambitnego.

Informacje o książce:
Tytuł: Szkoła zabójców
Tytuł oryginału: Killing school
Autor: Brandon Webb
ISBN: 9788328708662
Wydawca: Akurat
Rok: 2018

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content