Naturalnie dla zdrowia - Agnieszka Cegielska - Recenzje książek z każdej półki
Poradniki

Naturalnie dla zdrowia – Agnieszka Cegielska

Naturalnie dla zdrowia - Agnieszka Cegielska

Naturalnie dla zdrowia
Agnieszka Cegielska

Przed nami najnowsza książka Agnieszki Cegielskiej „Naturalnie dla zdrowia”. W swoim poradniku autorka pokazuje nam, czym jest zdrowie i co trzeba zrobić, aby je osiągnąć. Zastanówmy się na samym początku nad pojęciem zdrowia, a następnie zapoznajmy się z definicją Pani Agnieszki:

„Co oznacza zdrowie? Oznacza właśnie równowagę. Często powtarzam, że samo zdrowe jedzenie nie wystarczy. Nawet jeśli będziemy spożywali najzdrowszy pokarm i będziemy oddychać najświeższym powietrzem, ale jednocześnie będziemy siadać do stołu z ludźmi, którzy generują w naszym życiu stres, to niestety pokarm i powietrze nam nie posłużą tak, jak powinny. Jest dokładnie tak, jak mówi medycyna chińska: matką większości chorób jest zła dieta, a ojcem stres. Żyjemy w czasach, kiedy stresu mamy pod dostatkiem. Negatywnych emocji: lęku strachu o najbliższych, jest zdecydowanie za dużo. Wszystko wskazuje na to, że świat w znanym nam kształcie już do nas nie wróci. Prawdopodobnie będziemy musieli nauczyć się żyć z obecnym wirusem i tym, jakie zmiany wprowadził w nasze życie. Dlatego właśnie to jest idealny czas na to, aby przyjrzeć się sobie, aby wprowadzić w swoje życie zmiany na lepsze”.

Przejdźmy teraz do samej książki. Została ona skonstruowana w niezwykle ciekawy sposób. Mianowicie jest to seria wywiadów ze specjalistami, którzy zajmują się właśnie zdrowiem. Rozdział po rozdziale opowiadają oni o swoich specjalnościach, które w sposób naturalny pomagają radzić sobie ze stresem, wspierają odporność, czy pozwalają pokochać samego siebie.

I tak naszą przygodę zaczynamy z Łukaszem Ciesielskim, absolwentem fizjoterapii na AWF w Poznaniu oraz Akademii Osteopatii we Wrocławiu. W rozmowie zostaje nam przybliżone pojęcie osteopatii oraz wyjaśnione, na czym ona polega. Łukasz Ciesielski definiuje osteopatię jako postępowanie, w którym do diagnozowania oraz leczenie wykorzystuje się badania manualne. Właśnie dotyk oraz jego interpretacja pozwalają osteopatom na odnalezienie dysfunkcji w organizmie pacjenta, które często mają źródło w funkcjonowaniu układu ruchu, nerwowego, naczyniowego, mięśni, czy narządów wewnętrznych. Warto tutaj jeszcze podkreślić, że słowo „patia” pochodzi od empatii, co pozwala nam wierzyć, że emocje, są silnie połączone z naszym organizmem i determinują różne objawy oraz dolegliwości.

W kolejnym rozdziale poznajemy metodę TRE®, która polega na uwalnianiu stresu poprzez naturalne drżenie ciała.

W innym miejscu autorka rozmawia z Leszkiem Majkowskim o chiropraktyce, która jest kolejną terapią manualną. Zajmuje się ona diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką zaburzeń mechanicznych układu mięśniowo — szkieletowego, a także wpływem tych zaburzeń na funkcjonowanie układu nerwowego i ogólnego stanu zdrowia. Podczas leczenia, największy nacisk kładziony jest na zabiegi manualne, takie jak korekty, manipulacje kręgosłupa i innych stawów oraz tkanek miękkich.

Naturalnie dla zdrowia - Agnieszka Cegielska

Powyższe terapie są jedynie kilkoma z wielu, które zostały zaprezentowane i przybliżone w książce. Autorka spotyka się z naprawdę ciekawymi osobami, aby przybliżyć nam, w jak najbardziej przystępny sposób to, czym poszczególne osoby się zajmują. Powiem szczerze, że do tej pory nie słyszałam o wielu z nich. A teraz dzięki lekturze jestem bardziej świadoma i być może w przyszłości zdecyduję którąś z nich wypróbować. Bardzo spodobało mi się w poradniku to, że wywiady zostały przeprowadzone w przystępny sposób, pani Cegielska świetnie drążyła każdy temat, zadawała dokładne pytania, nawet takie podstawowe, aby osoba taka jak ja, zupełnie niezorientowana w dziedzinie, mogła bez przeszkód i z przyjemnością cieszyć się lekturą.

Na koniec jeszcze muszę się przyznać, że po „Naturalnie dla zdrowia” sięgałam z pewną rezerwą, a przekonał mnie do tego filmik autorki o suplementacji witaminy D. Dowiedziałam się z niego wielu ciekawych rzeczy i dlatego, gdy usłyszałam, że jest nowa książka pani Agnieszki, postanowiłam po nią sięgnąć, zastanawiając się jednocześnie, czy aby jeden obejrzany filmik jest dobrą wskazówką do lektury całej książki. Okazała się jednak ona strzałem w 10!

Książkę polecam szczególnie tym, którzy chcieliby (lub już to robią) spróbować zastąpić część środków farmakologicznych innymi metodami. Oczywiście nie namawiam do odstawienia wszystkich leków i przejścia całkowicie na medycynę naturalną, jedynie na kontrolowaną próbę pod okiem osoby kompetentnej.

Informacje o książce:
Tytuł: Naturalnie dla zdrowia
Tytuł oryginału: Naturalnie dla zdrowia
Autor: Agnieszka Cegielska
ISBN: 9788380537965
Wydawca: Burda Media
Rok: 2020

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Testy koronawirus Lublin

Skip to content