Przeklinanka kolorowanka antystresowa - Joanna Star Czupryniak - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Inspiracje

Przeklinanka kolorowanka antystresowa – Joanna Star Czupryniak

Recenzja książki Przeklinanka kolorowanka antystresowa - Joanna Star Czupryniak

Przeklinanka kolorowanka antystresowa
Joanna Star Czupryniak

Kolorowanki, malowanki oraz wyklejanki od zawsze kojarzyły mi się z zabawą dla małych dzieci. Szczerze mówiąc sama raczej nie przepadałam za taką formą rozrywki, nigdy nie byłam na tyle cierpliwa i dokładna, żeby nie przekraczać tych wszystkich linii, także szybko znajdowałam sobie inne zajęcia. Będąc już dorosłą kobietą, która prowadzi dość stresujący tryb życia, postanowiłam poszukać sposobu, aby zwolnić na chwilę, zająć się na spokojnie jedną czynnością, która pozwoli mi się oderwać od pracy i zrelaksować. Takim właśnie sposobem, przeglądając naszego bloga MoznaPrzeczytac.pl trafiłam na recenzje różnego typu kolorowanek dla dorosłych, na przykład „Pokoloruj swój świat! Wzory relaksacyjne„, czy też bardzo ciekawa zabawa – łączenie kropek w „Połącz kropki. Niesamowite miejsca„. Zachęcona dobrymi recenzjami książek, postanowiłam sięgnąć po podobną. Mój wybór padł na nowość wydawnictwa HelionPrzeklinanka kolorowanka antystresowa”.

Autorka Joanna Star Czupryniak z zamiłowana jest ilustratorką, rysowniczką oraz projektantką mody. Jej prace są ozdobą wieku mieszkań oraz domów na całym świecie. „Przeklinanka…” nie jest pierwszą tego typu publikacją autorki, pani Czupryniak wydała wcześniej kolorowankę „Koty dziwaki”. Jest również autorką murali w różnych instytucjach oraz lokalach prywatnych.

Instrukcja obsługi książki jest bardzo prosta i najlepiej opisuje ją sama autorka:

„Ta książka jest prosta w użyciu. Kolorujesz klnąc pod nosem, głośno lub w myślach. Możesz nie kolorować, możesz nie kląć. Możesz to robić – lub nie – sam albo w towarzystwie. Strony z zadaniami nie są obowiązkowe. Strony z części filmowej mogą Cię wkurzyć, jeżeli nie wiesz, z którego filmu pochodzi czytany tekst. Wtedy krzycz, wtedy klnij. Możesz również nie krzyczeć. Chyba tak. Kolorować jednak powinieneś. Lub nie.”

Bardzo trafny opis nieprawdaż? Jak już pewnie zdążyliście się zorientować publikacja podzielona jest na dwie główne części: przeklinankową i filmową. W pierwszej mamy bardzo ciekawe wizualizacje popularnych, i tych trochę mniej, przekleństw oraz powiedzonek. Moim ulubionym jest „Chyba Cię Bóg opuścił” – rysunek przedstawia Boga, który na linie opuszcza człowieka w dół z nieba, zobaczcie poniżej zdjęcie.

Przeklinanka kolorowanka antystresowa - Joanna Star Czupryniak

Drugim dość ciekawym przykładem jest „Niech Cię drzwi ścisną!” i tutaj drzwi z niezwykle długimi rękami ściskające człowieka.

Przeklinanka kolorowanka antystresowa - Joanna Star Czupryniak

Pewnie zastanawiacie się teraz, czy „Przeklinanka…” zawiera ilustracje do prawdziwych i mocnych przekleństw, powiem Wam, że tak, ale to już musicie sami zajrzeć, żeby się przekonać, jak zilustrowała je autorka. Na zachętę powiem, że bardzo ciekawie!

Drugą częścią publikacji jest dodatek dla kinomaniaków, czyli subiektywny przegląd cytatów filmowych.

Przeklinanka kolorowanka antystresowa - Joanna Star Czupryniak

Nie mogło zabraknąć tutaj klasyków jak między innymi „Niech moc będzie z Tobą” – zgadnijcie jaki rysunek można tutaj dodać?? Właśnie tak! Imprezowicz, chyba po ciężkiej nocy z kilkoma pustymi i pełnymi butelkami przed sobą, rzeczywiście potrzebuje mocy. Albo drugi „Houston, mamy problem!”, gdzie widzimy w rakiecie kolejkę astronautów do toalety na której widnieje napis AWARIA. Zakochałam się w poczuciu humoru i interpretacjach Pani Czupryniak. Autorka, według mnie ma niezwykle rozwinięty talent rysowniczy. Czekam z niecierpliwością na kolejne publikacje. Dzięki tej, nie tylko pośmiałam się z przemawiających rysunków, ale przede wszystkim odstresowałam, zrelaksowałam i wyciszyłam. Pokolorowanie jednego obrazka zajmuje mi około 2 godzin, można to zrobić oczywiście szybciej, ale ja starałam się pracować dokładnie i bez pośpiechu, aby końcowy efekt był zadowalający. Dodatkową korzyścią z przerobienia książki jest to, że teraz, kiedy myślę o powiedzeniu komuś na przykład – spadaj na drzewo – to w mojej głowie od razu pojawia się scena jak ten osobnik ląduje na drzewie i powstrzymuje się od komentarza z uśmiechem na twarzy.

Komu więc poleciłabym tę książkę? Chyba wszystkim dorosłym z poczuciem humoru i niebojącym się przekleństw. Będzie to wspaniały pomysł na prezent lub też pozycja dla nas samych. Wydaje mi się, że każdy z nas chętnie zatrzyma się w zgiełku dnia codziennego na chwilę relaksu z kredką w ręku.

Informacje o książce:
Tytuł: Przeklinanka kolorowanka antystresowa
Tytuł oryginału: Przeklinanka kolorowanka antystresowa
Autor: Joanna Star Czupryniak
ISBN: 9788328329706
Wydawca: Helion
Rok: 2017

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content