Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności - Tomas Navarro - Recenzje książek z każdej półki
Poradniki

Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności – Tomas Navarro

Recenzja książki Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności - Tomas Navarro

Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności
Tomas Navarro

Książka zaczyna się piękną historią, w której Sokei poświęca wiele czasu i energii na stworzenie dzieła swojego życia. Poświęcił wiele godzin i dni na wytworzenie dzieła idealnego, przepięknej misy ceramicznej. Jednak, gdy już praktycznie był na samym końcu procesu twórczego, naczynie wypadło mu z rąk i rozbiło się na małe kawałeczki, chłopak nie wierzył w to, co się stało, rozpłakał się. W tym momencie podszedł do niego nauczyciel i powiedział mu, żeby ten nie rozpaczał, Sokei nie do końca wiedział, o co mistrzowi chodzi, więc ten mu wytłumaczył:

„To dobrze, że w stworzenie tej misy włożyłeś tyle zaangażowania i pasji. Jednak ceramika, tak samo jak i życie, jest piękna i krucha. Zarówno ceramika, jak i życie mogą rozpaść się na tysiąc kawałków, jednak to nie powinno nas powstrzymać przed marzeniami, intensywnym życiem i pokładaniem w nim nadziei. Zamiast unikać życia, powinniśmy nauczyć się, jak się odbudować, kiedy coś pójdzie nie po naszej myśli. Zbierz kawałki, Sokei, ponieważ nadszedł czas na odbudowanie twoich marzeń. To, co uległo zniszczeniu, może połączyć się na nowo, a kiedy tak się stanie, nie ukrywaj jego kruchości ponieważ jego pozorna delikatność zmieniła się w ewidentną siłę. Drogi Sokei, nadszedł czas, bym zaznajomił Cię z nową techniką, bym wytłumaczył ci, na czym polega standardowa sztuka kintsugi, kintsukuroi, oraz bym pomógł Ci odbudować twoje życie i marzenia, odtworzył efekt pracy. Pójdź po złoto, które chowam w skrzyni na ostatniej półce”.

O tym właśnie jest książka „Kintsugi. Jak czerpać radość z życiowych trudności”, o odbudowywaniu tego, co zostało zniszczone. O naprawianiu życia po porażce oraz leczeniu ran emocjonalnych. Na początku autor pokaże nam jaką rolę w naszym życiu odgrywają przeciwności, jak zwykle na nie reagujemy oraz jaki ma to wpływ na nasze zdrowie. W drugiej części książki zobaczymy jak łatwą i skuteczną metodą naprawić nasze życie. W ostatniej części autor przedstawi nam historie kilku osób, którym pomógł podczas swojego dwudziestoletniego stażu pracy. Navarro, położył nacisk na wytłumaczenie, w jaki sposób odbudować się po porażkach. Celem autora jest pokazanie czytelnikom, że to, co nas spotyka, nie jest czymś dziwnym, bądź rzadkim. Często czujemy się inni albo winni tego, co nas spotkało, myślimy, że tylko nam to się przydarzyło, autor pokaże nam podczas lektury, że tak naprawdę może to być często spotykany problem i na podstawie swoich doświadczeń pokaże nam, jak sobie z nim poradzić. Autor ma nadzieję, że dzięki tej książce dostarczy nam narzędzie, dzięki któremu nauczymy się jak pokonywać trudności i odbudowywać swoje życie. Wierzy, że po lekturze będziemy silniejsi, uwierzymy, że jesteśmy w stanie pokonać wszelkie trudności, wyciągnąć z nich naukę oraz zyskamy poczucie, iż jesteśmy w stanie stawić czoła wszystkiemu, co przyniesie nam życie, każdemu wyzwaniu, każdej trudności czy problemowi.

Navarro zwraca uwagę, aby podręcznik czytać powoli, nie spiesząc się. Chciałby, abyś zrozumieli to, co nam chce przekazać oraz czerpali przyjemność z lektury. Autor chciałby wymusić na czytelniku swojego rodzaju rozmowę z nim, dogłębne poznanie metody Kintsugi oraz idei slow reading. Jeżeli zastosujemy się do tych wszystkich wskazówek, w zamian dostaniemy pomoc w odbudowaniu siebie oraz naprawieniu swojej egzystencji. Nie możemy unikać życia, musimy wiedzieć jak je naprawić po każdej porażce, stanąć na nogi i iść dalej.

Cały opis książki i metody Kintsugi brzmi niemal jak recepta na idealne życie, jednak nie jest do końca tak, że po przeczytaniu nagle pozostawimy za sobą wszystkie niepowodzenia, że jak ręką odjął, zmienią się one w cenne, złote rady, które będą dla nas drogowskazem na dalsze i zarazem lepsze życie. Jednak jeślibyśmy mieli skorzystać, chociaż z jednej porady autora, jeśli chociaż jedną porażkę pozwoli nam lepiej zrozumieć, obrócić ją na naszą korzyść to i tak naprawdę warto sięgnąć po ten poradnik.

Informacje o książce:
Tytuł: Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności
Tytuł oryginału: Kintsukuroi
Autor: Tomas Navarro
ISBN: 9788328710573
Wydawca: Muza
Rok: 2018

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Testy koronawirus Lublin

Skip to content