Literatura obyczajowa

Cymanowski Chłód – Stefan Darda, Magdalena Witkiewicz

Cymanowski Chłód - Stefan Darda, Magdalena Witkiewicz

Cymanowski Chłód
Stefan Darda, Magdalena Witkiewicz

Czy wiecie jaka książka znika z półek szybciej niż ciepłe bułeczki? Gdy tylko weszłam do księgarni, wiedziałam, że muszę ją mieć. Niech Was nie zwiedzie okładka z przytulnym domkiem otoczonym puchową pierzyną ze śniegu. Ten sielski widok nie ma nic wspólnego z dreszczykiem, który będzie Wam towarzyszył podczas lektury tej książki. Jeśli szukacie trzymającego w napięciu thrillera i otulającej ciepłem powieści obyczajowej w jednym to trafiliście w dziesiątkę. Trzymacie w rękach książkę, która przekroczy Wasze najśmielsze oczekiwania. Magdalena Witkiewicz specjalistka od happy endów i Stefan Darda – mistrz horrorów udowadniają, że Cymanowski Chłód, kontynuacja bestsellera Cymanowski Młyn, zasługuje na miano mistrzowskiego połączenia tych dwóch gatunków. Zanim rozsiądziecie się wygodnie w fotelu, przygotujcie kubek, a najlepiej termos gorącej herbaty i ciepły koc. Zapnijcie pasy i dajcie się ponieść zimowej aurze w pensjonacie Jerzego Zawiślaka. Uwierzcie-nie będziecie mogli się oderwać do ostatniej strony, czując co jakiś czas mocniej bijące serce i szeroko rozszerzające się źrenice.

Wielkimi krokami nadchodzi zima, okolice Pensjonatu Cymanowski Młyn pokrywa gruba warstwa śniegu. W powietrzu czuć zbliżający się Cymanowski Chłód. Śnieg zasypie, nikt się nie dowie… Czy wraz z pojawieniem się białego puchu, uda się ukryć wszystkie tajemnice? Jerzy Zawiślak planuje ślub z Anną, Monika i Maciej spodziewają się dziecka, Kostuch z Karoliną snują plany na przyszłość, wydaje się, że wszystkie tragiczne wydarzenia mają już za sobą i nic nie zmąci ich szczęścia. Wbrew oczekiwaniom Jerzego Zawiślaka, zajazd zimową porą przeżywa prawdziwe oblężenie. Rezerwacje pojawiają się jak grzyby po deszczu, goście szturmują pensjonat. Wszak najlepszym wabikiem na turystów jest aura nierozwiązanej tajemnicy ze śmiercią w tle. Pomarliske Belto skrywa niewiadome, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Jakie sekrety skrywają goście pensjonatu? Co planuje Kostuch? I co łączy go z paserem Kudłatym? Czy fascynacja Anny okultyzmem sprowadzi na nią niebezpieczeństwo? Czy duchy ukrają Jerzego i odbiorą mu najbliższą osobę? Jaką rolę odegra Ilona, córka Formellów, którzy zaginęli bez śladu kilka lat temu, gdy wybrali się na grzybobranie? Do czego wreszcie jest zdolny Jerzy Zawiślak, żeby strzec tajemnicy rodowych klejnotów? Los nigdy niczego nie daje za darmo, każdy podarunek ma swoją cenę. W Pensjonacie czuć aurę tajemniczości, czy to przez przemykające korytarzami duchy czy przez maski zakładane przez gości? Te i inne tajemnice uda Wam się rozwikłać na stronach Cymanowskiego Chłodu.

Małgorzata Witkiewicz i Stefan Darda zachwycają prostym językiem, który pozwala w pełni skupić się na fabule. Wartka akcja, dynamiczna narracja, złożone postacie to wszystko sprawia, że książka zachwyca prostotą i ujmuje tajemniczością. Zwroty akcji, których nie powstydziłby się Stephen King, miłosne uniesienia, którymi mogłaby się zainspirować E. L. James. Przeczytałam tę książkę jednym tchem i nie ukrywam, że bardzo liczę na to, że autorzy pokuszą się o trzeci tom. Szczerze polecam tym wszystkim, którzy lubią czuć dreszczyk emocji, a zarazem nie przepadają za klasycznymi horrorami, po których ciężko zasnąć. „Cymanowski Chłód” sprawi, że sami zechcecie znaleźć się w przytulnym pensjonacie, gdzie na stole goszczą regionalne przysmaki Wentowej (na myśl, o których cieknie ślinka), gdzie w kominku palą się polana, dopiero co przyniesione z pobliskiego lasu, gdzie wokoło rozciągają się bajkowe krajobrazy. Ten świat wciągnie Was jak Pomarliske Belto. Nie będziecie mogli z tym walczyć, a nawet nie będziecie chcieli. Gdy przeczytacie ostatnią stronę, historia, która na początku wydawała się oczywista, wywróci Wasz świat do góry nogami. Osobiście po przeczytaniu tej książki zaczęłam zwracać szczególną uwagę na to, jak ustawiam kapcie gdy kładę się do łóżka. I Wam moi mili, to też radzę, jeśli nie życzycie sobie wizyty nieproszonych gości. Nie wiecie, o czym mówię? Sięgnijcie po Cymanowski Chłód i dajcie się ponieść historii, która mogłaby zdarzyć się każdemu z nas. Przyjemnej lektury, przygotujcie się na prawdziwą literacką ucztę!

Informacje o książce:
Tytuł: Cymanowski Chłód
Tytuł oryginału: Cymanowski Chłód
Autor: Stefan Darda, Magdalena Witkiewicz
ISBN: 9788381952453
Wydawca: Filia
Rok: 2020

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać