Fantastyka

Ognista – Sophie Jordan

Ognista Sophie Jordan

Ognista
Sophie Jordan

Dragoni ukryci w ludzkiej powłoce. Niebezpieczeństwa współczesnego świata, które mogą zabić osobliwe plemię mitycznych stworzeń. Tylko… Czy zawsze pobratymiec oznacza sojusznika, a myśliwy wroga?

Jacinda jest ważna dla swojego stada. Silna i odważna ognioziejka to idealna kandydatka na partnerkę przyszłego alfy stada. Matka postanawia uchronić dziewczynę przed rolą klaczy rozpłodowej i zabiera córki do świata ludzi. Ukryte pod ludzką powłoką starają się nie wychylać. Jednak w Jase wciąż żyje wewnętrzna dragonka, którą z taką łatwością odrzuciły matka i bliźniacza siostra, Tamra. Jacinda stara się dostosować do nowego otoczenia, jednak plany krzyżuje jej znajomy-nieznajomy na szkolnym korytarzu. Will to myśliwy, który darował dziewczynie życie podczas jednego z polowań. I to właśnie on pobudza w niej pierwotne instynkty, budząc chętną przygód dragonkę w Jase. Po pewnym czasie Will i Jasinda zbliżają się do siebie, ale to słodka przygrywka do tragicznego rozwoju zdarzeń. Do miasta przybywa Cassian – dragon, któremu jest obiecana Jase. Dziewczyna odkrywa tajemne zamiary swojego stada i już nie jest pewna co do powrotu. Jednak Cassian naciska. Na domiar złego, Will odkrywa prawdziwą naturę Jasiny. Może być gorzej?

Sophie Jordan wprowadza nas w mityczny świat dragonów. Świat niebezpieczny, mroczny i pełen tajemnic, gdzie brat brata potrafi zepchnąć w przepaść. To stworzenia żyjące tuż obok przeciętnych obywateli naszego globu, obdarzone nadludzką sprawnością i talentem. Autorka ukazuje nam prześladowanie mitycznego gatunku i ludzką bestialskość. Gwałtowne uczucie Willa i Jasindy – myśliwego i ofiary, jest złamaniem praw rządzących w obu gatunkach. Ogień rozsądzający Jase jest błogosławieństwem dragonki i przekleństwem człowieka.

Całość napisana prostym, lekkim tonem, łatwym do zrozumienia. To nowe spojrzenie na smoki, dragony i pradawny świat tych istot. Powiela legendy i podania, jednocześnie racząc Czytelnika czymś nowym. Brawo.

Informacje o książce

Tytuł: Ognista
Tytuł oryginału: Firelight
Autor: Sophie Jordan
ISBN: 9788362478057
Wydawca: Bukowy Las
Rok: 2011

 

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać