Od pierwszego wejrzenia - Kristen Ashley - Recenzje książek z każdej półki
Recenzje książek

Od pierwszego wejrzenia – Kristen Ashley

Od pierwszego wejrzenia - Kristen Ashley

Od pierwszego wejrzenia
Kristen Ashley

Książka Kristen Ashley „Od pierwszego wejrzenia” jest hmmm… co najmniej intrygująca. Dlaczego? Chcesz ją czytać, a zarazem nie chcesz. Z jednej strony byłam ciekawa z każdą kolejną kartką co będzie dalej. Z drugiej, irytujący jest trochę (przynajmniej dla mnie) styl pisania Autorki, albo styl bycia bohaterki. Bohaterki, z którą spotykamy się już po raz trzeci. O czym dowiedziałam się już po przeczytaniu książki, więc jeżeli kogoś zastanawia, czy można poznać historię Roxie (bo tak na imię ma główna bohaterka) bez czytania poprzednich części, to tak – można.

W skrócie historia Roxie (a dokładnie Roxanne Giselle Logan) przedstawia się następująco… Ona – piękna, trzydziestoletnia kobieta, tkwiąca od kilku dobrych lat w związku z Billym Flynnem, który najpierw obiecywał jej złote góry i życie usłane różami, lecz rzeczywistość była zupełnie inna… okazał się krętaczem, zamieszanym w ciemne interesy. Początkowo, zakochana Roxie nie widzi nic złego w tym, że cały czas zmieniają miejsce zamieszkania, ale z czasem, gdy zaczyna się domyślać, w jaki sposób Billy zdobywa pieniądze, postanawia od niego odejść, co niestety nie podoba się jej partnerowi. Billy na wiadomość o rozstaniu reaguje agresją, a kilkukrotne próby ucieczki Roxie okazują się nieudolne. W końcu zdesperowana kobieta postanawia poszukać pomocy u nigdy niewidzianego wuja Texa pracującego i mieszkającego w Denver, gdzie spotyka, nie tylko swojego krewnego, ale również jego sympatycznych, zawsze pomocnych i nieco zwariowanych (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) przyjaciół. Wśród tej gromadki przyjaciół jest ktoś, kto natychmiast przyciąga uwagę głównej bohaterki… Tym kimś jest niesamowicie przystojny, seksowny, konsekwentny i niesamowicie charyzmatyczny stróż prawa Hank Nightingale, któremu Roxie równie szybko, co on jej, wpada w oko. Bohaterowie zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Jednak przeszłość Roxie powoduje, że nie może ona w pełni zaangażować się w związek. Boi się, że kłopoty w postaci byłego faceta dogonią ją również w Denver i wtedy wszyscy jej znajomi będą w wielkim niebezpieczeństwie… Dlatego przez cały czas nosi się z zamiarem ucieczki, mimo że Hank obiecuję jej pomoc w odcięciu się od przyszłości. Jednak uparta Roxie ciągle odrzuca jego ofertę.

Jak rozwinie się ta historia? Czy Roxie uwolni się wreszcie od Billa? Czy jest gotowa, by zaangażować się w kolejny związek i ulegnie urokowi Hanka? Na te pytania z pewnością znajdziecie odpowiedź w książce ;-)

Książkę, czyta się szybko i przyjemnie. Stanowi ona połączenie komedii, romansu i sensacji. Są momenty, kiedy człowiek wybucha szczerym śmiechem (zwłaszcza wtedy, gdy do akcji wkraczają rodzice Roxie), są chwile, podczas których wstrzymuje się oddech i czeka w napięciu, co zdarzy się dalej… I oczywiście nie mogę, nie wspomnieć o scenach miłości pomiędzy głównymi bohaterami. Właśnie za opisy tych scen Autorka ma u mnie duży plus. Opisy są namiętne, pełne „smacznego” erotyzmu, który powoduje, że sami macie ochotę te sceny powtórzyć w rzeczywistości ;-)

„Włożył rękę w moje majtki i pocałował mnie. Cholera. Czułam, że ta resztka oporu we mnie pada pod naporem jego języka, gdy znowu mnie pocałował,
– Nogi szerzej… – wymruczał w moje usta.
– Muszę ci coś wytłumaczyć – zaczęłam, przekonana, że on nagle powinien wszystko wiedzieć.
– Jutro mi wyjaśnisz, teraz nogi szerzej, mówię!
Nie uległam, zacisnęłam uda.
– A jeśli jutro nie zrozumiesz moich wyjaśnień?
W odpowiedzi znowu pocałował mnie głęboko, aż zakręciło mi się w głowie […].
– Roxanne, kochanie, rozsuń dla mnie uda…”

Czy opis powyższej nie zachęca Was do zrealizowania jej w rzeczywistości? Mnie bardzo zachęcił ;-) Toteż widzicie ile plusów ma książka. Dynamiczna fabuła nie zanudza, ale wręcz pędzi coraz bardziej z każdą kolejną stroną, niekiedy bawi, niekiedy wzrusza. Ma ona w sobie coś takiego, co sprawia, że ogrzewana nasze serca i jest idealna na chłodne, jesienne wieczory, bo któż z nas nie chciałby posiadać tak oddanej gromady przyjaciół i tak zakochanego w nas partnera… Przecież w tych obecnych pandemicznych czasach to prawie jedyne co nam pozostało.

Informacje o książce:
Tytuł: Od pierwszego wejrzenia
Tytuł oryginału: Rock Chick Redemption
Autor: Kristen Ashley
ISBN: 9788328714397
Wydawca: Akurat
Rok: 2020

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Testy koronawirus Lublin

Skip to content