Poradniki

Marketing internetowy w edukacji. Jak zarabiać więcej na korepetycjach – praca zbiorowa

Marketing internetowy w edukacji. Jak zarabiać więcej w edukacji - praca zbiorowa

Marketing internetowy w edukacji. Jak zarabiać więcej na korepetycjach
praca zbiorowa

E-book Marketing internetowy w edukacji. Jak zarabiać więcej na korepetycjach” autorstwa Marty Gryszko, Magdaleny Procyszyn-Florczyk, Małgorzaty Plona, Marcina Wójcika to kompleksowe opracowanie najważniejszych zagadnień marketingu internetowego. Autorzy na ostatniej stronie książki napisali, że chcieli nam dać produkt, który będzie zawierał wiedzę dotyczącą marketingu internetowego w pigułce i sprostali temu zadaniu w 100%. Książka „Marketing internetowy w edukacji. Jak zarabiać więcej na korepetycjach.” to 9 obszernych rozdziałów dotyczących takich zagadnień, jak: wyjaśnienie czym jest marketing internetowy, czym jest i jak stworzyć stronę www, co to jest content marketing, jak działać w social mediach, jak prowadzić kampanie reklamowe Google Ads, na co zwracać uwagę w pozycjonowaniu stron w Google, czym są kampanie bannerowe, jak stworzyć dobry e-mail marketing, oraz co nam może pomóc w tworzeniu grafik na potrzeby kampanii marketingowych.

Zdecydowana większość wymienionych powyżej tematów mnie przeraża, jest to dla mnie prawdziwa czarna magia, a akurat mój los zawodowy coraz bardziej pcha mnie w kierunku pracy z wykorzystaniem internetowych technik marketingowych. Toteż pojawienie się tej książki na rynku wydawniczym jest dla mnie prawdziwym zrządzeniem losu. Bo naprawdę, jeżeli zaczynasz pracę w internecie, to tego e-booka warto przeczytać. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Autorzy e-booka Marketing internetowy w edukacji. Jak zarabiać więcej na korepetycjach w sposób bardzo prosty, a zarazem dokładny wyjaśniają to, co znaczy dane zagadnienie. To nie jest tylko sucha teoria, formułka. Nie! Oni tłumaczą to na prawdziwych sytuacjach. Przykładowo, na początku Autorzy zapoznają nas z różnymi rodzajami marketingu. Jednym z nich jest tzw. Real-time marketing (RTM), czyli marketing w czasie rzeczywistym. Oprócz definicji co to jest, podają konkretne przykłady, w tym przypadku była to kampania Netflixa, który z okazji Dnia Dziecka zbudował zaangażowanie wokół zdjęć z dzieciństwa aktorów występujących w ich serialach. Innym idealnym przykładem tej strategii marketingowej wymienionej w książce było post marki Decathlon, który w jednym ze swoich postów nawiązywał do sukcesów Igi Świątek „Nieważne kiedy, ważne, żeby trenować! […] Świątek, piątek, czy niedziela…”. W każdym rozdziale jest mnóstwo takich realnych sytuacji wyjaśniających dane zagadnienia, co zdecydowanie ułatwia ich zrozumienie. Świadczy to również o ogromnej wiedzy autorów, która prawdopodobnie jest konsekwencją ich wieloletniej praktyki w tej dziedzinie i stałego obserwowania trendów. Oprócz tego, że potrafią oni w prostych słowach wyjaśnić dany termin, to również to rozumieją i potrafią znaleźć przykłady tych zagadnień w prawdziwym życiu.

Kolejną wielką zaletą książki „Marketing internetowy w edukacji. Jak zarabiać więcej na korepetycjach.” jest to, że Autorzy tłumaczą krok po kroku jak zrobić daną rzecz, np. stworzyć stronę www, założyć profil firmowy na Facebook-u. Czynią to w sposób bardzo klarowny, podając szczegółowe instrukcje gdzie i co kliknąć. Najważniejsze jest to, że do tych szczegółowych instrukcji, załączają screeny ekranu. W związku z tym nie ma problemu z zastanawianiem się, czy ten przycisk w lewym górnym rogu, to na pewno ten właściwy. Dzięki temu założenie strony www wydaje mi się teraz takie proste!

Autorzy książki wskazują też wiele przydatnych narzędzi, które ułatwią nam pracę w Internecie, m.in. narzędzia do monitorowania ruchu na naszej stronie (takie jak Google Analytics, czy Google Search Console) oraz podają bardzo przydatne wskazówki dotyczące tworzenia grafik (na przykładzie Canva), materiałów video, treści na bloga (obsługa WordPressa), czy optymalizacji stron pod kątem SEO. Dodatkowym atutem książki jest język. Książka napisana jest w sposób prosty, zrozumiały. E-book zawiera tylko naprawdę najważniejsze rzeczy, co sprawia, że czyta się go bardzo szybko i wiele informacji od razu zapada w pamięć.

Podsumowując, e-book „Marketing internetowy w edukacji. Jak zarabiać więcej na korepetycjach” to książka zawierająca wartościową wiedzę podaną w bardzo przystępny sposób. Myślę, że skorzystają na nim nie tylko osoby chcące podbić internetową branżę edukacyjną, ale również osoby zaczynające swoją karierę w Internecie w dziedzinach innych niż edukacja. Jest to książka dość uniwersalna.

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać