Fantastyka

Księga przeznaczenia. Następca tronu Ahina Sohulu – Elisa Rosso

Księga przeznaczenia Następca tronu Ahina Sohulu

Księga przeznaczenia. Następca tronu Ahina Sohulu
Elisa Rosso

Niedawno wróciłam z nowej krainy gdzie toczy się niesamowita walka między pięcioma różnymi rasami oraz potworami. Nie jest to pierwsza książka fantasy, którą czytałam ale ta urzekła mnie od pierwszych stron, a miała ich prawie 500. Okazały się one magiczne.

Szczerze mówiąc jestem fanką smoków, elfów, wilków, krasnoludów i innych magicznych stworzeń. Na książkę Elisy Rosso trafiłam przypadkiem, kupiłam ją „w ciemno” i trafiłam w 10-tkę jeśli chodzi o mój gust. Mam nadzieję, iż po małej przerwie nie wyszłam z wprawy i uda mi się zachęcić Was do przeczytania Księgi.

Wracając do książki Księga przeznaczenia. Następca tronu Ahina Sohulu, napisała ją młoda dziewczyna Elisa Rosso, uczęszczając jeszcze do liceum. Dla tych, którzy też zafascynują się historią stworzoną przez pisarkę, mam dobrą informację. Są jeszcze dwie kolejne części ale niestety nikt się nie kwapi z przełożeniem ich na język polski. Osobiście gdy dowiadując się o tym złapał mnie lekki bulwers.

Akcja książki toczy się w rozległej Krainie Nadesh. Już na początku cofamy się o 15 lat wstecz. Na miasto Ahina Sohulu napadają złowrogie armie Pseudosa, po to aby zdobyć tajemnicza Księgę Przeznaczenia. Mieszkańcy bronią się z całych sił przed goblinami i amorfami, lecz to za mało. Wszyscy giną. Śmierć spotyka także rodzinę królewską ale… nie do końca. Królowej udaje się zbiec z dwoma synami, choć niestety przeżywa tylko jeden. Zostaje on w tajemnicy przekazany innej rodzinie i ślad po nim ginie. 15 lat później poznajemy chłopca imieniem Bedwyr, jego przyjaciela Rootha, oraz Ejnijs tajemniczą sąsiadkę Bedwyra. Dziewczyna dowiaduje się, że nie jest prawdziwą córką swojego ojca Dimra. Wtedy podejmuję jedną z najważniejszych decyzji, która zmienia jej całe życie. Trójka młodych (Bedwyr, Ejnis i Rooth) wyruszają z Batilanu na wyprawę. Chłopcy jak nakazuje tradycja, mają być nauczani przez swojego opiekuna Galdwina, w trakcie kilkuletniej wędrówki. Wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie fakt, iż Bedwyr oraz Ejnis odkrywają swoje, jakże odmienne pochodzenia. Dodatkowo już od pierwszych dni wyprawy, grozi im śmierć. Na swej drodze poznają jeszcze kilku przyjaciół: Księcia, Daylina, Nadyra, Nabrika i Erwandosa ten ostatni był smokiem, i dopiero wtedy zaczną się prawdziwe przygody. Nauka walki i magii, tajemnica Ejnis, próby odebrania stron Księgi, tajemniczy chłopak-amorf i wiele wiele innych. Tylko proszę Was nie myślcie, że ta książka jest bardzo poważna. Przyznaję, że są tam bardzo ciekawe i zabawne sytuacje przy, których się śmiałam.

Wiem, że jest wiele różnych książek fantasy i jest też wiele różnych ludzi, a każdy z nich ma odmienny gust. Sądzę jednak, że ktoś skusi się na przeczytanie książki i od razu mówię, nie jest to kopia Eragona, nic z tych rzeczy! Co do oceny książki, ja daje jej pozytywną, chociaż wiem iż nie wszystkim może się ona spodobać, ale nadzieję zawsze warto mieć, no nie? Tak czy siak gorąco polecam Księgę Przeznaczenia!

Informacje o książce

Tytuł: Księga przeznaczenia. Następca tronu Ahina Sohulu
Tytuł oryginału:  Il libro del destino
Autor: Elisa Rosso
ISBN:  9788376269689
Wydawca:  Firma Księgarska Jacek Olesiejuk
Rok: 2011

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać