Poradniki

Kreator rozwiązań – Remigiusz Nestor Kalwarski

Kreator rozwiązań - Remigiusz Nestor Kalwarski

Kreator rozwiązań
Remigiusz Nestor Kalwarski

Z wyglądu cienka i niepozorna książka „Kreator rozwiązań„, zawiera w sobie esencję sposobów na realizowanie celów. Tak jak sygnalizuje to okładka, mamy tutaj zaprezentowany zestaw narzędzi ułatwiających podejmowanie decyzji oraz konsekwentne realizowanie swoich założeń. Skorzystać z niego mogą osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rozwojem osobistym. Osoby bardziej zaawansowane zapewne spotkały się już z zaproponowanymi technikami, chociaż bardzo prosty język autora może raz jeszcze przedstawić dane zagadnienie w bardziej zrozumiałej formie.

Kreator rozwiązań - Remigiusz Nestor Kalwarski

W poradniku znajdziemy 11 rozdziałów, każdy skupia się na innym zagadnieniu dotyczącym motywacji, wyznaczania celów, skutecznego planowania czy analizie własnych możliwości. Tyle i aż tyle, ponieważ stawiane podczas lektury pytania krok po kroku mogą poprowadzić nas do założonego celu. Jak sam autor zauważa, sukces nie jest tylko skutkiem determinacji, ale także wielu czynników dodatkowych takich jak konsekwentność, racjonalne stawianie wymagań, czy organizowanie czasu. W tekście spotkamy się z wyjaśnieniem takich zagadnień jak CUD, taktyka GROW, analiza SWOT, metoda SMART, tablice Eisenhowera, pytania kartezjańskie czy sito Sokratesa. Jeżeli terminy te brzmią tajemniczo, to książka jest właśnie dla Ciebie. Plusem książki jest jej krótka forma, przez co można naprawdę szybko zapoznać się z podstawowymi narzędziami do podejmowania decyzji i realizacji celów. Minusem będzie jednak nieco mniej staranne wydanie książki. Styl jest dość jednolity, brakuje tu odrobiny elegancji i porządku, jak np. w przypadku przenoszenia treści do nowej linii lub na kolejną stronę. Można odnieść wrażenie, że tekst był naprędce napisany w Wordzie bez dalszej edycji redaktorskiej. Rozumiem, że miało być prosto, ale chyba trochę z tym minimalizmem przesadzono. Poprawa od strony wizualnej podniosłaby komfort i ułatwiła czytanie, zwłaszcza że książka kierowana jest przecież do osób niezdecydowanych, mających problem z motywacją i realizowaniem swoich zadań, więc dobrze jest przynajmniej nie utrudniać im czytania.

Oprócz technicznych i organizacyjnych porad, w książce znajdziemy także wiele motywacyjnych oraz intrygujących cytatów i anegdotek z drugim dnem, które dają do myślenia, co już jest wartością samą w sobie. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że książka to skrót opisu najważniejszych narzędzi, a nie obszerne studium przypadku. Tutaj czytelnik musi wykonać najważniejszą pracę – podjąć działanie. Treść poradnika na pewno pomoże zapoznać się ze sprawdzonymi i stosowanymi przez coachów na całym świecie technikami i wystartować z realizacją niejednego projektu. Warto najpierw poukładać sobie wszystko w głowie i to jest właśnie intencją autora książki.

Informacje o książce:
Tytuł: Kreator rozwiązań
Tytuł oryginału: Kreator rozwiązań
Autor: Remigiusz Nestor Kalwarski
ISBN: 9788396099761
Wydawca: BookEdit
Rok: 2021

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać