Koty dziwaki. Kolorowanka. Odstresowująca książka dla całej rodziny - Joanna Star Czupryniak - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Inspiracje

Koty dziwaki. Kolorowanka. Odstresowująca książka dla całej rodziny – Joanna Star Czupryniak

Recenzja książki Koty dziwaki. Kolorowanka odstresowująca książka dla całej rodziny - Joanna Star Czupryniak

Koty dziwaki. Kolorowanka odstresowująca książka dla całej rodziny
Joanna Star Czupryniak

Kolorowanki są chyba znane nam wszystkim. O ile jeszcze kilka lat temu można by sądzić, że większość czytelników kojarzy je wyłącznie z czasami dzieciństwa, o tyle intuicja podpowiada mi, że prawdziwy szał kolorowanek ostatnich kilku lat sprawił, że czytelnicy tejże recenzji z dużym prawdopodobieństwem przynajmniej widzieli lub przeglądali podobne propozycje wydawnicze lub też mają z nimi do czynienia na co dzień. Być może wypełnianie kolorem konturów stało się jedną z ulubionych rozrywek dla tych, którzy skuszeni dobrą reklamą kolorowanek dla dorosłych oczekują pozytywnych efektów wynikających z takiej formy spędzania wolnego czasu: odprężenia, zdystansowania wobec zwykłych, codziennych spraw i pobudzenia kreatywności.

Koty dziwaki

Tego ostatniego z pewnością nie brakuje współczesnym autorom kolorowanek i malowanek. Wraz z pojawiającymi się nowymi pozycjami w ofercie wydawniczej wzrasta ilość kreatywnych książeczek, które łączą standardową formułę kolorowanki z innymi, często zabawnymi zadaniami, które mają spełniać podobną rolę: odstresować, odprężyć, ale często też rozbawić. Taką właśnie „kolorowanką” jest książka Joanny Star Czupryniak, „Koty dziwaki. Kolorowanka odstresowująca dla całej rodziny„. Najkrócej opisać ją można następująco:

„Odstresowująca kolorowanka, kompendium wiedzy i zabawa dla całej rodziny w jednym. To nie jest książka dla dzieci. To nie jest książka dla dorosłych. To książka dla każdego, w kim drzemie kot, zatem… niech kot będzie z Wami”.

Faktycznie, motywem który całkowicie zdominował tę książeczkę, jest KOT.

Koty dziwaki. Kolorowanka odstresowująca książka dla całej rodziny - Joanna Star Czupryniak

Wszystkie kolorowanki i zadania zaprojektowane przez autorkę są związane z domowymi ulubieńcami. Czy to labirynt, czy popularne „kółko i krzyżyk” czy tytułowa kolorowanka, za każdym razem w kreatywny sposób został wtrącony zabawny rysunek zwierzaka lub całego ich mnóstwa. Uroku a też i humoru dodają instrukcje do zadań czy ich tytuły, np.: „Poskładaj kota z części, może Ci się poszczęści”. O dziwo, książeczka ma rozdziały, natomiast nie posiada spisu treści, jednak takie rozwiązanie w zasadzie nie przeszkadza, mimo iż jest tu całkiem sporo stron, bo ponad 100. Mniej więcej w połowie książeczki zaczyna się podział na rozdziały. Pierwszy z nich to „Sztuka&kultura”. Tytuły poszczególnych stron mogą wiele zdradzić, np. „kocia sztuka ludowa” czy „kot w sztuce współczesnej”. Niektóre z nich wprost doprowadzają do śmiechu – „Kot da Vinci” – myślę, że każdy już sobie wyobraża tę kolorowankę z kocią Moną Lisą w centrum.

Koty dziwaki. Kolorowanka odstresowująca książka dla całej rodziny - Joanna Star Czupryniak

Kolejny rozdzialik to „Nauka i technika”, w którym przykładowe zadanie to „Wytwórz swego robota (dużą mysz, nie kota!)”. Ostatnia część to „Duchowość” – chyba najbardziej zabawna. Przykładowe kolorowanki noszą tytuły „Pokaż mi swój ogon, a powiem ci kim jesteś…”, „Kocia aura” itp. Ostatnia strona, to mała niespodzianka dla odbiorcy – znajdują się tam dziecięce rysunki kotów, a poniżej czytamy „Moja córka Milena, również chciała być współautorką też książki. A proszę bardzo…”. Jest to najlepsze potwierdzenie, że książka ma swoje przeznaczenie w każdej grupie wiekowej. Oczywiście jeśli tylko ktoś ma chęć na trochę dobrej zabawy humoru i lubi domowych mruczących drapieżców. Dla pasjonatów tych zwierzaków to chyba pozycja konieczna. Książeczka z pewnością spodoba się też osobom, które poddały się szałowi kolorowanek, a też cenią kreatywne i luźne podejście do formy tego typu książek i książeczek. Całość estetycznie zaaranżowana, wydana w nietypowym formacie przyciąga uwagę. Myślę, że jest to jedna z bardziej oryginalnych dostępnych w sprzedaży kolorowanek, czekam na kolejne zaskoczenie, ciekawe czego jeszcze możemy się spodziewać…

Informacje o książce:
Tytuł: Koty dziwaki. Kolorowanka. Odstresowująca książka dla całej rodziny
Tytuł oryginału: Koty dziwaki. Kolorowanka. Odstresowująca książka dla całej rodziny
Autor: Joanna Star Czupryniak
ISBN: 9788328324381
Wydawca: Helion
Rok: 2016

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content