Jak pokochać freaka - patronat MoznaPrzeczytac.pl - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Patronaty

Jak pokochać freaka – patronat MoznaPrzeczytac.pl

"Jak pokochać freaka?" - patronat MoznaPrzeczytac.pl

Z radością informujemy, że objęliśmy patronatem tym razem literaturę młodzieżową – „Jak pokochać freaka” autorstwa Rebekah Crane. Historia „nieco” pokręconej młodzieży spędzającej wakacje na obozie dla zaburzonych nastolatków. Książka ukaże się 2 sierpnia nakładem wydawnictwa Feeria Young.

Zander ma 16 lat i najchętniej czuje się, będąc po prostu nigdzie, a właściwie – wewnątrz swojej głowy. Ale rodzice każą jej opuścić to bezpieczne miejsce i wyjechać na letni obóz dla zaburzonych nastolatków. Do którego – swoim zdaniem – nie pasuje.

Sądzi, że jej współobozowicze są totalnymi wariatami. I faktycznie, wszyscy mieszkańcy obozu dryfują gdzieś między katastrofą i diagnozą. Współlokatorka Zander, Cassie, określa siebie jako maniakalno-depresyjną anorektyczkę z chorobą dwubiegunową. Grover Cleveland (zupełnie jak jeden z prezydentów USA), słodki, ale nastawiony konfrontacyjnie chłopak przygotowuje siebie i wszystkich dookoła do swojej przyszłej schizofrenii. I jest jeszcze Bek, uroczy patologiczny kłamca.

Między terapią grupową i zakazanymi nocnymi wypadami tworzą się niezwykłe przyjaźnie. W palącym słońcu stanu Michigan czworo nastolatków zaczyna dzielić się swymi dramatycznymi tajemnicami. Zander czuje niezwykły pociąg do Grovera, i nawet zaczyna się zastanawiać, czy ewentualnie, kiedyś, być może mogłaby być szczęśliwa. Ale najpierw musi porzucić nadzieję na to, że kiedykolwiek uda jej się poskładać rozrzucone kawałeczki samej siebie…