Jak pokochać freaka - patronat MoznaPrzeczytac.pl - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Patronaty

Jak pokochać freaka – patronat MoznaPrzeczytac.pl

"Jak pokochać freaka?" - patronat MoznaPrzeczytac.pl

Z radością informujemy, że objęliśmy patronatem tym razem literaturę młodzieżową – „Jak pokochać freaka” autorstwa Rebekah Crane. Historia „nieco” pokręconej młodzieży spędzającej wakacje na obozie dla zaburzonych nastolatków. Książka ukaże się 2 sierpnia nakładem wydawnictwa Feeria Young.

Zander ma 16 lat i najchętniej czuje się, będąc po prostu nigdzie, a właściwie – wewnątrz swojej głowy. Ale rodzice każą jej opuścić to bezpieczne miejsce i wyjechać na letni obóz dla zaburzonych nastolatków. Do którego – swoim zdaniem – nie pasuje.

Sądzi, że jej współobozowicze są totalnymi wariatami. I faktycznie, wszyscy mieszkańcy obozu dryfują gdzieś między katastrofą i diagnozą. Współlokatorka Zander, Cassie, określa siebie jako maniakalno-depresyjną anorektyczkę z chorobą dwubiegunową. Grover Cleveland (zupełnie jak jeden z prezydentów USA), słodki, ale nastawiony konfrontacyjnie chłopak przygotowuje siebie i wszystkich dookoła do swojej przyszłej schizofrenii. I jest jeszcze Bek, uroczy patologiczny kłamca.

Między terapią grupową i zakazanymi nocnymi wypadami tworzą się niezwykłe przyjaźnie. W palącym słońcu stanu Michigan czworo nastolatków zaczyna dzielić się swymi dramatycznymi tajemnicami. Zander czuje niezwykły pociąg do Grovera, i nawet zaczyna się zastanawiać, czy ewentualnie, kiedyś, być może mogłaby być szczęśliwa. Ale najpierw musi porzucić nadzieję na to, że kiedykolwiek uda jej się poskładać rozrzucone kawałeczki samej siebie…

 

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content