Festiwal do Czytania - Olsztyn 26-27.10.2013 - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Wydarzenia

Festiwal do Czytania – Olsztyn 26-27.10.2013

Olsztyn 26-27.10.2013

I Festiwal do Czytania

Pod koniec października w Olsztynie odbędzie się Festiwal do Czytania. Wydarzenie to przeznaczone jest dla każdego rodzaju miłośników literatury i książek. Będą oni mogli spotkać się z autorami, wziąć udział w warsztatach oraz…. wysłuchać pisarzy czytających najbardziej sensacyjne lub frywolne fragmenty swoich książek.
Festiwal do Czytania potrwa od 26 do 27 października 2013 w Olsztynie. Poszczególne wydarzenia będą miały miejsce w klimatycznej atmosferze olsztyńskiego Planetarium, Galerii BWA i nowoczesnej biblioteki Planeta 11. A wszystko to w ramach projektu Warmia: Rebelia Kultury, prezentującego różnego rodzaju inicjatywy kulturalne.

Punktem kulminacyjnym Festiwalu będzie Warmińska Noc Książek, nawiązująca do znanej na całym świecie World Book Night. Podczas niej spotkają się miłośnicy czytania, którzy chcieliby powiększyć swoje domowe zbiory i osoby, które im w tym pomogą. Organizatorzy akcji zgromadzili książki od wydawców, księgarń czy osób prywatnych i obdarują nimi uczestników wydarzenia.

Podczas Wystawy Pisarzy z Warmii i Mazur, prowadzonej przez Piotra Bałtroczyka, ponad 20 autorów będzie czytać fragmenty swoich książek, które dopiero powstają. Wydarzenie to będzie miało formułę koncertu z elementami multimedialnymi, a prezentacje autorów będą urozmaicone koncertami muzycznymi, konkursami, aukcją książek z autografami, rękopisów i cennych egzemplarzy (dochód zostanie przeznaczony na zakup książek dla osób niewidomych).

Na uwagę zasługuje również projekt Literatura bez cenzury, podczas którego autorzy przeczytają najbardziej sensacyjne lub frywolne fragmenty swoich książek. Przewidziano także atrakcje takie jak konkurs performance live reading (otwarta dla wszystkich scena offowa, na której będzie można zaprezentować swoją twórczość w sposób nieskrępowany żadnymi formalnymi ramami); kiermasz książek wydawnictw regionalnych (spotkania z autorami, warsztaty, pokazy); warsztaty dla dorosłych oraz dla dzieci (bezpłatne warsztaty szybkiego czytania, recytacji, emisji głosu, interpretacji tekstu, pisania kryminałów) oraz Wielka Olsztyńska Wymienialnia Książek, podczas której każdy będzie mógł przynieść książki i wymienić je na inne.

W Festiwalu do Czytania weźmie udział ok. 40 pisarzy, w tym także autorzy znani dużej grupie czytelników: Włodzimierz Kowalewski, Mariusz Sieniewicz, Paweł Jaszczuk czy Erwin Kruk. Podczas Festiwalu odbędzie się także wykład Piotra Śliwińskiego – jednego z czołowych krytyków literackich. Dużą atrakcją będą na pewno spotkania skierowane do blogerów i miłośników blogów, prowadzone przez Andrzeja Tucholskiego, autora bloga jestKultura.pl.

Więcej informacji na temat Warmia: Rebelia Kultury znaleźć można na stronie www.rebeliakultury.pl/literatura/projekt/i-festiwal-do-czytania.html. Zapraszamy także na fanpage projektu na Facebooku www.facebook.com/RebeliaKultury.

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content