Menu nawigacji stronami

Recenzje książek. Wszystko dla miłośników książek

Ukryty wymiar - Patronat MoznaPrzeczytac.pl

Zac & Mia – Patronat MoznaPrzeczytac.pl

Zac & Mia - Patronat MoznaPrzeczytac.pl

Zac & Mia

Z przyjemnością informujemy, że objęliśmy patronatem literaturę młodzieżową – „Zac & Mia” autorstwa australijskiej pisarki A. J. Betts. Wydawnictwo Feeria Young w ten sposób rozpoczyna nową serię – „Real life”, czyli literaturę dla młodych w której poruszane będą historie które mogłyby przydarzyć się każdemu oraz związane z tym problemy i emocje. Na przekór modnym ostatnio książkom typu „paranormal romance” w tej serii wydawnictwo zamierza publikować opowiadania o prawdziwym życiu. 

Wyobraź sobie, że masz 17 lat… i leżysz przez miesiąc w szpitalnej izolatce, dochodząc do siebie po przeszczepie szpiku. Masz białaczkę. Cały twój świat staje w miejscu. Na oddziale wokół ciebie są sami staruszkowie po sześćdziesiątce, którzy nie łapią nic z twojej rzeczywistości. Kiedy do pokoju obok trafia dziewczyna w twoim wieku, trudno się nią nie zainteresować… To książka, której nie daje się odłożyć. Spiętrzone emocje, trudne decyzje i poplątane relacje, a w tym wszystkim zwykłe życiowe pragnienia młodych ludzi. Wszystko to splata się w historię roku z życia dwojga bohaterów, których dzieli pochodzenie, przyzwyczajenia, sposób spędzania czasu i typ znajomych na Facebooku, łączy jednak siła dramatycznych przeżyć i nieuchwytne pokrewieństwo odmiennych z pozoru dusz.

Bardzo emocjonalna, pełna humoru, realna opowieść o relacji dwojga nastolatków w obliczu groźnej choroby. Książka porównywana jest do bestsellera Johna Greena – Gwiazd naszych wina

Zac & Mia jest pierwszym tomem z cyklu „Odcienie”. Książka do tej pory została opublikowana już w 7 krajach (USA, Wlk. Brytania, Kanada, Niemcy, Nowa Zelandia, Holandia i Turcja), a w najbliższych latach zostanie wydana w kolejnych 5 (Polska, Rosja, Włochy, Hiszpania, Brazylia).  Zac & Mia zdobyła w 2012 roku nagrodę Text Prize dla powieści młodzieżowej i dziecięcej oraz w 2014 nagrodę Ethel Turner w kategorii literatura młodzieżowa. Premiera polskiego wydania książki przewidziana jest na 14 stycznia 2015 roku.

Informacje na temat książki na oficjalnej stronie wydawnictwa: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/zac-mia

Książkę można zakupić w salonach Empik: http://www.empik.com/zac-i-mia-betts-a-j,p1103341472,ksiazka-p

 • Katarzyna Stachowiak

  W końcu coś normalnego a nie tylko „magiczne” nastolatki ;)

 • Dorota Kalinowska

  Ta książka przywołała moje wspomnienia ze szpitala. Wiele razy byłam w szpitalach, każdy wiąże się z różnymi przeżyciami, ale te wspomnienia dotyczą jednego. Był to długi pobyt, daleko od domu (mimo to Mama przyjeżdżała 2 razy w tygodniu), a ja miałam lat 18. Smutek i ból przeplatał się z radością i czymś, co wtedy nazywałam miłością. Do dziś budzą się we mnie mieszane uczucia. Każda z osób, które wtedy spotkałam była inna, każda miała mimo młodego wieku swój bagaż życiowy. I naprawdę nic nie było takie proste. Jeżeli, krótka wzmianak o treści książki poruszyła wspomnienia, to musi to być dobra książka i co byłoby, gdybym przeczytała całą…

  • Zac&Mia otwierają nową serię książek – Real Life czyli o tym, co rzeczywiście może się przydarzyć w życiu każdemu. Jak widać autorka książki trafiła w samo sedno z autentycznością, skoro sam opis już przywołuje wspomnienia.
   Jutro (tzn. 14.01) będzie miała miejsce premiera książki. Z tej okazji na naszym fanpage (fb.com/MoznaPrzeczytac) będzie szansa na zdobycie egzemplarza, może się skusisz? ;-)

Zaprzyjaźnione blogi