Zabrana o zmierzchu - C. C. Hunter - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Literatura młodzieżowa

Zabrana o zmierzchu – C. C. Hunter

Recenzja książki Zabrana o zmierzchu

Zabrana o zmierzchu
C. C. Hunter

Trzecie spotkanie z serią Wodospady cienia, czyli książką pod tytułem „Zabrana o zmierzchu”, pobudziło moją ciekawość. Główna bohaterka Kylie Glen, to bardzo nietypowa osoba, nie tylko ze względu na to iż nadal nie wie jakim rodzajem nadprzyrodzonej istoty jest, ale również i jej osobowość jest bardzo zajmująca. Z łapczywością w oczach chwyciłam książkę i zagłębiłam się w lekturze.

Jak zawsze autorka nie daje nawet chwili wytchnienia swoim czytelnikom. Nie ma strony na której nic by się nie działo. Jak tylko Kylie pozwala sobie na chwilę relaksu, od razu zostaje postawiona do pionu, albo przez jakiegoś wyjątkowo przykrego ducha, albo przez hmm… No właśnie co?

Wokół dziewczyny dzieją się dziwne rzeczy… No dobra, dziwniejsze, zważając na fakt iż mieszka ona w obozie dla młodzieży z nadprzyrodzonymi zdolnościami, dzieli domek z czarownicą Mirandą i wampirzycą Dellą oraz żywi gorące uczucia do pół-elfa Dereka i dzikiego wilkołaka Lucasa. Jak widać to za mało dla Kylie. Wampiry, które porwały ją w części drugiej (Przebudzona o świcie), nie mają zamiaru dać tak łatwo za wygraną, a dodatkowo jeszcze ten przykry duch kobiety mówiący zagadkami…

W życiu uczuciowym również nie jest jej lekko. Co prawda Derek zrezygnował z pogoni za ukochaną Kylie i na jakiś czas opuścił obóz, to jednak w tej części wraca, ale już nie sam, bo z piękną wampirzycą u boku. Teraz jego miejsce zajął opiekuńczy Lucas, ale jego wataha krzywo patrzy na związek swojego przywódcy z… No właśnie, nie wiadomo z kim. Kylie nadal nie może odczytać swojego wzoru, który zmienia się w szaleńczym tempie. Jej umiejętności z kolei rosną jeszcze szybciej.

W tej części układanka pod tytułem „zgadnij kim jest Kylie”, zacznie się powoli uzupełniać. Na miejsce „wskoczą” kolejne fakty z życia jej zmarłego ojca, a nawet pojawi się wątek jej dziadków. Czy tajemniczy duch kobiety pomoże jej w odkryciu prawdy?

Poza tym tak jak wspomniałam na wstępie, książka jest dosłownie napakowana akcją. W odróżnieniu od innych tego typu pozycji, mamy na miejscu pierwszym Kylie i jej przygody, a dopiero potem Kylie i jej przygody miłosne. W innych książkach miałam wrażenie, że akcja jest po prostu dopisana na siłę i istnieje tam tylko po to, aby z książki która ma 200 stron i opowiada o jakimś związku zwykłej dziewczyny z absolutnie przystojnym nieznajomym np. wampirem, robić książkę, która ma stron 250, dodając tym samym jakąś „pożal się Boże” akcję.  Tu z kolei jest inaczej, bardzo mi się podobał fakt, że nie mamy wytchnienia od ciągłych wydarzeń, zaś sama Kylie to nie pusta zakochana pannica, a raczej myśląca i niezwykła nastolatka z charakterem.

Temat seksu również nie jest tematem tabu w książce, jednak nie został on potraktowany tak frywolnie jak w opowieści Ewy Seno Cena odwagi. Kylie nie pakuje się wszystkim do łóżka i ostrożnie podchodzi do tego tematu. Nie robię z niej świętoszki, ta dziewczyna jest nastolatką, a w otoczeniu przystojnych chłopców, można się zapomnieć, niemniej jednak Kylie jest rozważna i taktowna w swoich postanowieniach. Powiem szczerze, że gdybym miała córkę, poleciłabym jej przeczytanie tej książki.

Podsumowując, cała dotychczas wydana seria Wodospadów Cieni jest naprawdę dobra. Wszystkie trzy książki ani trochę mnie nie zawiodły. Opisy w książce są krótkie, ale treściwe. Poruszane są przeróżne wątki z życia obozowiczów, a nie tylko z życia Kylie. Postacie są ciekawe i mają swoje unikatowe charaktery… Czasami jest trochę zbyt „słodko- cukierkowo”, ale zaraz wali się jakieś drzewo, albo zapada ziemia więc wszystko wraca do równowagi. Z czystym sumieniem polecam tę książkę każdej nastolatce.

Jest nam miło poinformować, że MoznaPrzeczytac.pl ma  zaszczyt objęcia  patronatem książkę „Zabrana o zmierzchu”

Informacje o książce:
Tytuł: Zabrana o zmierzchu
Tytuł oryginału: Taken at Dark
Autor: C. C. Hunter
ISBN: 9878372294258
Wydawca: Feeria Young
Rok: 2014

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content