Literatura obyczajowa

W samą porę – Katarzyna Busłowska

Recenzja książki W samą porę - Katarzyna Busłowska

W samą porę
Katarzyna Busłowska

„Nie chcę, żebyś cierpiała.
A może ja chcę cierpieć! – rzuciła hardo. – Może właśnie tego pragnę.
Nikt tego nie chce.
Nie zmienia to faktu, że właśnie to robiłam od naszego ostatniego spotkania: cierpiałam – wyznała z trudem.”

Często się zastanawiamy, czy szalona miłość może zdarzyć się właśnie nam. A jeżeli już ją spotkamy, to czy musi napotkać po drodze multum problemów. Z doświadczenia wiem, że nigdy nie jest prosto, dlatego też zaczęłam od cudownego według mnie cytatu, że tak naprawdę jeżeli może nas spotkać chociaż chwila szczęścia, to warto zaryzykować, nawet jeśli przyjedzie nam potem trochę pocierpieć. Dużo takich i innych perypetii miłosnych napotykamy w powieści Katarzyny Busłowskiej „W samą porę”. Jest to przepiękna opowieść o miłości oraz licznych przeszkodach, jakie stają na jej drodze, a także o przyjaźni, zdradzie i bólu po stracie bliskiej osoby. Czy ze szczęśliwym zakończeniem? Tego już Wam nie zdradzę.

Karolinę Mec określałbym w trzech słowach: młoda, piękna i bogata. Jest to trzydziestojednoletnia kobieta sukcesu, Anioł Biznesu. Pomaga młodym i utalentowanym ludziom rozpocząć ich biznesy, służy radą, wykłada swój kapitał, ale dzięki temu zarabia też duże pieniądze. Poznajemy ją w chwili, kiedy zaczyna mieć powoli dość swojego życia w biegu i chciałaby coś zmienić, tylko nie jest do końca pewna co. Postanawia sprzedać część swoich aktywów i być może podróżować, poznawać świat. Jednak los, a może jej przyjaciółki, chcą inaczej, stawiają na jej drodze – niby przypadkiem – przystojnego Janka Drzewieckiego. Światowej sławy gitarzysta okazuje się być zaprzeczeniem krążących o takich ludziach stereotypów. No dobrze, teraz jest zaprzeczeniem, ale w przeszłości nie stronił od alkoholu, kobiet i tym podobnych ekscesów. Tylko czy jest wystarczająco czarujący, aby zainteresować swoją osobą despotyczną panią prezes, tego dowiecie się sięgają po „W samą porę”, czy zakochają się w sobie, a może będzie to tylko przelotna znajomość?

Drugim bardzo ciekawym wątkiem powieści jest przyjaźń między Karoliną oraz jej przyjaciółkami. Bardzo wzruszyło mnie wsparcie, jakie okazuje każda każdej. Nie ma między nimi żadnych tajemnic, no może prawie żadnych, gdyż w pewnym momencie wychodzą na jaw sekrety, które nie widziały wcześniej światła dziennego. Ale z drugiej strony, dobrze jest mieć zachowane trochę prywatności i swojego świata.

Jestem bardzo poruszoną książką pani Katarzyny, wzbudziła we mnie mnóstwo emocji. Czytając przebiegały przeze mnie pozytywne i negatywne. Raz nie cierpiałam Karoliny, raz Janka, po chwili uwielbiałam oboje, co po chwili znowu zmieniało się to diametralnie. Do samego końca nie wiedziałam komu kibicuję najbardziej. Chyba miłości, ale czy ta zawsze wygrywa, może czasem trzeba, żeby górę wziął zdrowy rozsądek? Taki w życiu, jak i w tej książce bohaterowie stają przed dylematami czy rządzić się sercem, czy rozumem.

Bardzo podoba mi się składnia książki. Mianowicie to, że zawiera dwadzieścia nie za długich rozdziałów, co sprawia, że nie można się od niej oderwać. Ja przynajmniej tak mam, że przed odłożeniem książki na później, sprawdzam czy kolejny rozdział jest długi i jeśli nie, to pozwalam sobie na „jeszcze tylko jeden i idę spać”. W tym przypadku każdy kolejny okazywał się na tyle objętościowo zachęcający, że dopiero klejące się oczy zmusiły mnie do odłożenia książki.

Całość napisana jest też w bardzo przystępnym stylu, który świetnie się czyta. Prosty, niewyszukany zbytnio język sprawia, że lektura jest niezwykłą przyjemnością. Mogę śmiało powiedzieć, że powieść czyta się sama. Na koniec aż się rozczarowałam, że to już wszystko, bo chciałabym spędzić i bohaterami troszkę więcej czasu, tak bardzo polubiłam ich wszystkich.

W samą porę” będzie wspaniałym umilaczem czasu dla osób zabieganych, które chcą się na chwilę wyłączyć i odpocząć. Na pewno nie będziecie się nudzić podczas lektury. Jest to świetna powieść, ze wspaniałą fabułą, w której każda z nas znajdzie coś dla siebie, a przede wszystkim uciekanie chociaż na chwilę od otaczającego świata.

Informacje o książce:
Tytuł: W samą porę
Tytuł oryginału: W samą porę
Autor: Katarzyna Busłowska
ISBN: 9788380831360
Wydawca: Novae Res
Rok: 2016

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać