Trochę inny dziennik. 52 listy na każdy tydzień roku - Moorea Seal - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Inspiracje

Trochę inny dziennik. 52 listy na każdy tydzień roku – Moorea Seal

Recenzja książki Trochę inny dziennik. 52 Listy na każdy tydzień roku - Moorea Seal

Trochę inny dziennik. 52 Listy na każdy tydzień roku
Moorea Seal

Decydując się na recenzję „Trochę innego dziennika. 52 Listy na każdy tydzień roku” nie do końca wiedziałam czego się spodziewać. Jako że jestem fanką wszelkiego rodzaju list, zdecydowałam się sprawdzić, jakie rozwiązania proponuje Moorea Seal.

Autorka książki mieszka na codzień w Seattle, gdzie zajmuje się projektowaniem, sprzedażą oraz działalnością internetową. Jest bardzo zaangażowana w serwis społecznościowy Pinterest. Znana jest z tego, że stara się wspierać ludzi w każdym wieku. Robi to rozpowszechniając styl życia, którego głównym założeniem jest „czynienie dobra, dobrze żyjąc”. Posiada również własną markę odzieżową, z której 7% dochodów przeznacza na organizacje non-profit.

Myślę, że każdy z nas w mniejszym, czy większym stopniu tworzy listy. Czasami są to zwyczajne, codzienne listy zakupów, czy najbardziej popularne „to do list” – swoją drogą moje ulubione. Niektórzy idą krok dalej i kreują bardziej zaawansowane zapiski. Co muszę osiągnąć przed czterdziestką, czy spis marzeń do zrealizowania. Wszystkie te rozważania w jakiś sposób odzwierciedlają naszą osobowość. Taki sposób działania jest bardzo motywujący. Pozwala nam pamiętać o wszystkich naszych marzeniach, celach, obowiązkach, a przy okazji, jaką satysfakcję odczuwamy skreślając dokonane rzeczy. Dobrze jest jednak pamiętać, że tworzenie list nie jest tylko prowadzeniem rejestru spraw o których trzeba pamiętać. Dzięki takim zapiskom możemy również lepiej poznać siebie, a także świetnie się bawić. Z takiego właśnie założenia wyszła autorka „Trochę innego dziennika”, która pokazuje nam, jak przeżyć każdy tydzień bardziej przemyślanie i kolorowo, zagłębić się w siebie, a także odkryć drzemiące w nas wewnętrzne mądrości i siły.

Trochę inny dziennik. 52 Listy na każdy tydzień roku.

Dziennik składa się z 52 rozdziałów, każdy przypisany do konkretnego miesiąca w roku, a do tego podzielony został na 4 główne części: zima, wiosna, lato, jesień. Co prawda książka zaczyna się od pierwszego tygodnia stycznia, jednak nie widzę problemu, aby zacząć ją uzupełniać w dowolnym innym momencie, kiedy najdzie nas na to ochota lub akurat zakupimy dziennik. Ja swoją podróż zaczęłam od tygodnia 37 i moją pierwszą listą była lista rzeczy, na które wydam pierwszy zarobiony milion, takie rzeczy tylko dla mnie. Cóż za wspaniała lista na początek! Wypełniłam ją niemal natychmiast, bo taki spis mam chyba od zawsze w głowie i prawie jestem spakowana na moja wymarzoną podróż do Australii! Po chwili dodałam jeszcze zakup auta. Autorka podpowiada nam również plan działania, jak zabrać się i jak przemyśleć listę. Do tygodnia 37 dołączony został opis „Czy coś z tej listy Cię zaskoczyło? Co ta lista mówi o Tobie, o Twoich priorytetach, upodobaniach, antypatiach”. Moja o mnie mówi jedno – uwielbiam podróżować! Kolejny tydzień to lista sposobów na pokochanie siebie jeszcze bardziej, a plan działania „Wprowadź jakiś cotygodniowy rytuał, który skoncentruje się tylko na Tobie i który będziesz kontynuować do końca roku. Pomaluj paznokcie, idź w góry, ugotuj potrawę z internetowego przepisu albo zrób coś innego, co w Twoich oczach będzie oznaczało inwestycję w siebie”. Nadal myślę, co mogę tutaj wpisać.

Trochę inny dziennik. 52 Listy na każdy tydzień roku.

Jako że to jest mój notes i uważam, że mogę go modyfikować tak, jak mi się podoba, do każdego tygodnia dodałam zagadnienie Pozytyw Tygodnia. Myślę, że jest to ciekawe urozmaicenie, gdyż wracając później do poszczególnych list, będę mogła sobie przypomnieć, co dobrego wydarzyło się w danym tygodniu. Poza tym zawsze warto kolekcjonować dobre wspomnienia, gdyż w razie napadu złego nastroju można po nie sięgnąć, a jak wiemy pozytywnie myślenie sprzyja dobremu samopoczuciu.

Trochę inny dziennik” jest świetnym pomysłem zarówno dla nas samych, jako taki umilacz, szczególnie na jesienne wieczory i dni. Ja mam swój zawsze w torebce w razie jakbym musiała coś pilnie zapisać albo aby mi myśl nie uciekła. Może jest takim troszkę mini pamiętnikiem? W końcu niektóre z listy, które tam sporządzam są dość prywatne i nie chciałabym, aby wpadły w niepowołane ręce. Będzie też świetnym pomysłem na prezent.

Informacje o książce:
Tytuł: Trochę inny dziennik. 52 listy na każdy tydzień roku
Tytuł oryginału: The 52 Lists Project: A Year of Weekly Journaling Inspiration
Autor: Moorea Seal
ISBN: 9788376428253
Wydawca: Pascal
Rok: 2016

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content