Recenzje książek z każdej półki MoznaPrzeczytac.pl

MoznaPrzeczytac.pl - logo serwisu

Jak wiadomo, książki same się nie napiszą, a recenzje same nie powstaną. Redakcja serwisu MoznaPrzeczytac.pl to pasjonaci książek, którzy swoje wolne chwile spędzają na połykaniu kolejnych tomów dobrych książek, a od czasu do czasu podzielą się książką, którą warto przeczytać. Nie jesteśmy formalną grupą, ani tym bardziej nie zamykamy się na innych pasjonatów. Każdy kto chce może do nas dołączyć dorzucając swoje recenzje książek, wystarczy się skontaktować.

Na obecną chwilę skład serwisu tworzą następujące osoby:

Paulina – Studentka. Współinicjatorka bałaganu na tej stronie. Pasjonuje się książkami od niepamiętnych czasów. Książki czyta zaszyta nie wiadomo gdzie, a z każdą stroną jej pozycja czytania robi się coraz bardziej skomplikowana.  Oficjalnie przyznaje się do uzależnienia od czekolady. Ma słabość do foli bąbelkowej i balsamów do ciała o zapachu kwiatów. Nie cierpi zimy, a upały letnie poniżej 35°C są dla niej wciąż chłodne. Cicha wielbicielka wędkarstwa i dyskretnego opalania się.
„Piszę dla Was, bo lubię dzielić się książkami, które przeczytałam, w ten właśnie sposób chce Wam powiedzieć: „Ta książka jest super, jak ją czytałam zapomniałam o całym świecie!”. Właśnie, dlatego to robię, bo nic nie może się równać z dobrą książką, którą Można Przeczytać.”

Kaśka – dla wrogów Katarzyna. Zwykle uparta, jednakże z wyjątkową umiejętnością zjednywania do siebie każdego człowieka (i nie tylko). Zapalona miłośniczka rysunku i muzyki. Znika w niewyjaśnionych okolicznościach na tajemnicze spacery, które uparcie twierdzi, że uwielbia. Może posłużyć każdemu jako przewodnik po Tomaszowie Lubelskim (o ile ją znajdziesz). Jej pasją od zawsze są książki i uważa, że wszystko można przeczytać.

Angela – psycholog, niania. Kupuje książki tylko jeśli dobrze pachną, wpada w rozpacz kiedy ktoś zagnie książkę w grzbiecie. Czyta gdzie się da, z wielką radością przyjmując modernizację lubelskich dróg i środków komunikacji miejskiej, dzięki temu skupienie wzroku na stronie jest coraz łatwiejsze. Wielbicielka zacisznych chwil z książką, ciachem i dobrą herbata. Czytając literaturę dziecięcą karmi wewnętrzne dziecko, a także spełnia życiową misję związaną z wspieraniem rodziców w ich książkowych wyborach. Czas wolny latem najchętniej spędza na rowerze, zimą na decoupage’u.

Sylwia – pozytywnie zakręcona pasjonatka książek, które zaczęła nałogowo czytać we wczesnym gimnazjum. Z bólem przyznaje się, że zapałała wtedy miłością do harlequinów, by potem ponownie wejść na drogę prawdy i światła i skierować swoje zamiłowanie na horrory, thrillery i tematykę fantastyczną, czyli książki, które sama określa „ambitniejszą literaturą”. Gdy jakaś książka przypadnie jej do gustu, przez tydzień chodzi na „książkowym kacu”, nie mogąc pogodzić się z rzeczywistością i jest wtedy nie do zniesienia… Przyznaje się do swojej słabości do czekolady i długiego spania, jest uzależniona od serialu „Chirurdzy” chociaż panicznie boi się krwi i służby zdrowia. A także przejawia masochistyczne skłonności do przystojnych facetów i miniówek w kratkę.

Kat – autorka recenzji i pisarka w jednym. Jak sama o sobie mówi nadaje niczym katarynka stąd też jej pseudonim Kat. Jest głośna, roześmiana i pełna życia. Tak dla odmiany uwielbia książki i sama przyznaje że mogłaby czytać cały czas. Romans, fantasy, horror, kryminał… Wszystkiego po trochu. Kiedy ma czas szuka czegoś nowego, stara się nie ograniczać do jednego rodzaju książek. Jednak całą jej pasja skupia się na fantastyce. Bez względu na wszystko, to właśnie jej tor tworzenia. Uwielbia pisać. Każdą wolną chwile spędza skrobiąc coś w zeszycie, czasami publikuje w Internecie (galeriazdarzen.blogspot.com). Nie obiecuje gruszek na wierzbie, ale zawsze stara się zarazić innych swoją pasją do niektórych książek  (zwłaszcza, tych ulubionych). Ze swojej strony chciałaby ukazać Wam książki najbardziej godne uwagi.

Dorota – psycholog, pasjonatka tańca, dobrego kina, podróży i pogaduch do rana. Nie lubi zbyt długo nic nie robić- od razu znajduje sobie milion zajęć, zwykle wymagających czynnego działania. W przeciwieństwie do większości moli książkowych miłość do literatury nie towarzyszy jej od dzieciństwa, a jest odkryciem stosunkowo nowym, bo kilkuletnim. Pod wpływem wspomnianych pogaduch z różnymi spotkanymi w swoim życiu ciekawymi ludźmi, zaczęła odkrywać przyjemność w zatrzymaniu się i rozkoszowaniu chwilą jeden na jeden z literaturą. Czy to, że również ma słabość do czekolady to przypadek?

Kinga Jakubek – Studentka socjologii. Uzależniona od muzyki i herbaty wszelkiego rodzaju. Nie potrafi zasnąć bez przeczytania choćby kilku stron czegokolwiek, ale zazwyczaj literaturę połyka jadąc na uczelnię (a to ponad godzina w jedną stronę). Śpiewa i bębni na djembe tudzież innych bongosach, gdy tylko ma okazję. W przypadku nadmiaru czasu wolnego lubi zaszywać się w podziemnych krakowskich knajpach i kawiarniach. Miłośniczka podróży i nauki języków obcych. Nałogowo przesiaduje na stronach z tanimi lotami, marząc o tym, żeby gdzieś wyjechać. Oczywiście czas w samolocie też spędziłaby na czytaniu.

Melania – z wykształcenia i zamiłowania psycholog. Odwieczna wolontariuszka i działaczka społeczna oddana różnym organizacjom i projektom charytatywnym. Pasjonatka języków obcych – obecnie uczy się hiszpańskiego i rosyjskiego. Uwielbia (i przy tym całkiem nieźle potrafi) tańczyć. Krótkie wolne chwile spędza z bliskimi osobami, czasem z dobrym filmem lub serialem. A odkąd w wieku 8 lat odkryła istnienie biblioteki, czytanie stało się jej miłością.

Marta (MN) – Zwana dawniej „molem książkowym”, teraz (po inwazji tych stworzeń w kuchni) sama z nimi walczy, broniąc zaciekle szafek i zapasów – a szczególnie biblioteczki. Odkąd pamięta, czytała nałogowo, choć rzadko beletrystykę. Obecnie planuje ambitny powrót do literatury pięknej, może klasyki (wiecie, tak coby się trochę „odchamić”). Wielbicielka książek w wersji „książkowej”, tzn. papier (bo sentymentalne z niej stworzenie) + najlepiej ołówek (bo podkreśla złote myśli i kompulsywnie wynajduje błędy). Zafascynowana Orientem miłośniczka natury, ziół i jaśminowej herbaty w porcelanowej filiżance. Pasjonatka zdrowego stylu życia, gotowania i eksperymentowania w kuchni. Kiedy pisze, z uporem maniaka stosowałaby wielokropki (które uwielbia, których nadużywa i które tępi przy pomocy klawisza DEL). Ach, no i walczy ze zdaniami „zbyt wielokrotnie złożonymi”.

Ana – Psycholog, za chwilę również dietetyk. Przyszła autorka bestselleru, który obiegnie cały świat. Na razie czyta i snuje w głowie historie, które kiedyś przeleje na papier. Uwielbia wszystko, co pomarańczowe, rude lub kasztanowe. Miłośniczka książek i gier planszowych – może spędzić nad nimi mnóstwo godzin zapominając, że istnieją zegarki. Zafascynowana kotami, ich nieodkrytym charakterem i tym, że nie wszystkim dają się pogłaskać. Pyskata, czasem wredna. Jeśli jej się coś nie podoba – mówi to wprost, nawet jeśli nie powinna. Nie lubi pustych obietnic i nadmiaru lukru, zarówno w życiu jak i w książce.

Współpracowali z nami: Kamila Sternik, Przemysław Staroń, Marta Jachowicz, Paulina Szuster, Michał Tundziowski, Jarosław Szlązak, Michalina Antczak, Kasia P, Joanna, Maialis, Anna Szlązak

Recenzje zamieszczane na stronie MoznaPrzeczytac.pl są osobistymi, subiektywnymi opiniami ich autorów i nie stanowią ogólnej opinii na temat książki.

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać