#Polishbeauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek - Marta Krupińska - Recenzje książek z każdej półki - MoznaPrzeczytac.pl
Poradniki

#Polishbeauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek – Marta Krupińska

#Polishbeauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek - Marta Krupińska

#Polishbeauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek
Marta Krupińska

Szefowa działu urody „ELLE” i „ELLE MAN” Marta Krupińska razem z najlepszymi polskimi ekspertkami od urody, tj. kosmetolożką Anną Grelą, absolwentką Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Wiolettą Kaniewską, flebolożką (flebologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką układu krążenia), lekarzem medycyny estetycznej Iwoną Radziejewską-Chomą oraz makijażystką, inicjatorką instagramowej akcji #twarztoniepisanka, Sylwią Rakowską, stworzyła wyjątkową książkę o pielęgnacji! Wyjątkową, bo traktującą o rytuałach pielęgnacyjnych Polek i Polaków (tak, mężczyźni znajdą tu również coś dla siebie!).

#Polishbeauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek - Marta Krupińska

Książka o której mowa to „#PolishBeauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek„. W poradniku tym znajdziemy odpowiedź na szereg nurtujących Nas pytań (no, przynajmniej mnie!), np. czy te wszystkie, tak obecnie popularne, pochodzące z innych, odległych zakątków Świata rytuały pielęgnacyjne, których przykładem może być tzw. koreański rytuał piękna (K-Beauty) są odpowiednie również dla nas, Polek, mieszkających w zupełnie innej szerokości geograficznej? Albo czy zmycie makijażu jedynie płynem micelarnym jest wystarczające? Już teraz mogę Wam powiedzieć (oczywiście, po lekturze tej książki), że nie! Po płynie micelarnym należy twarzy przemyć zwykłą lub termalną wodą, a następnie tonikiem w celu usunięcia miceli i przywrócenia prawidłowego poziomu pH.

#Polishbeauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek - Marta Krupińska

Ten ogrom wiedzy jest zawarty w 10 rozdziałach dotyczących, m.in. rytuałów pielęgnacyjnych i ich przydatności, ponadczasowego piękna i substancji, które pomagają uzyskać ten stan, prawidłowej diety dla utrzymania zdrowia i urody, rodzimych kosmetyków o naturalnym składzie. Znajdziemy też tu cenne informacje dotyczące tego jak wykorzystać make-up do podkreślenia swoich naturalnych atutów oraz zasad racjonalnego kupowania kosmetyków. Dodatkowo, dowiemy się także jak powszechnie występujący w polskich miastach smog i czyhające na Nas w domach i biurach światło niebieskie wpływają na stan naszej skóry oraz jak się przed nimi chronić. W poradniku znalazł się również rozdział #polishboy poświęcony męskiej pielęgnacji przybliżający Nam wiedzę o konturingu zarostu, sposobach radzenia sobie z zakolami i niesfornymi monobrwiami. W książce tej poznamy również urodowe sekrety kobiet, które na co dzień mają bardzo duży wkład w rozwój rynku kosmetycznego. Sekrety zdradzają: Anna Szczerba (Założycielka Annabelle Minerals), Urszula i Anna Bieluń (założycielkami Ministerstwa Dobrego Mydła), Joanna Hołuj (twórczyni marki IOSSI), Anna Koss i Anna Białas-Bednarczyk (założycielki MIYA Cosmetics), Ewelina Kwit- Betlej (pomysłodawczyni marki Resibo), Monika Żochowska (współzałożycielka marki Glov), Karolina Kuklińska-Kosowicz (założycielka marki YOPE), makijażystka Zosia Krasuska-Kopyt oraz właścicielka bloga AgataMaNosa Agata Herbut. Na koniec rozdział, który mi się podoba najbardziej czyli #beatifullife traktujący o podstawowych zasadach zdrowego życia, gdyż nawet najlepsze kosmetyki nie zakryją efektów długotrwałego zmęczenia i stresu, dlatego warto się wysypiać, zaznać trochę ruchu, być dobrą dla siebie i dużo się uśmiechać, bo cytując Johna Rey`a „Piękno to siła, a jej bronią jest uśmiech”.

#Polishbeauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek - Marta Krupińska

Na uwagę zasługuje fakt, że wraz z książką dostałam próbki kosmetyków o których jest mowa w książce, m.in. naturalny żel do mycia twarzy marki Resibo, serum rewitalizujące i pielęgnujący żel do mycia i oczyszczania twarzy, oczu, ust z MIYA Cosmetics, olej z pestek śliwek z Ministerstwa Dobrego Mydła, serum rozświetlające z Geranium, Cyprysem, witaminą C i E marki IOSSI, rozświetlacz mineralny z Annabelle Minerals, rękawice do demakijażu firmy Glov. Przyznam się szczerze, że nigdy za bardzo nie miałam styczności z wymienionymi markami, a więc korzystając z okazji, że już je dostałam, postanowiłam je wypróbować. I jakie było moje zdziwienie, gdy po około 1,5 tygodnia codziennego, systematycznego użytkowania tych kosmetyków moja cera stała się gładsza, nabrała więcej blasku i żywszego koloru. Naprawdę widziałam zauważalne różnice, a więc mogę potwierdzić, że produkty polecane w książce są naprawdę dobre!

#Polishbeauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek - Marta Krupińska

Oprócz zawartej w książce wiedzy, na uwagę zasługuje fakt, iż poradnik jest napisany bardzo lekkim i dającym się przyjemnie czytać językiem. Również grafika i zdjęcia zawarte w książce są na bardzo wysokim poziomie, co nie jako dodaje „szyku i elegancji” tej książce.

Podsumowując, myślę, że książka ta jest skierowana do Nas wszystkich, a w szczególności powinny je przeczytać młode kobiety i nastolatki, które zaczynają swoją przygodę z makijażem i pielęgnacją twarzy. Może uchroni ich to przed często spotykanymi błędami, takimi jak: nakładanie ton podkładu czy kładzenie się spać z makijażem, a tym samym przyczyni się do zachowania dobrego stanu skóry na dłuższy czas.

Informacje o książce:
Tytuł: #Polishbeauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek
Tytuł oryginału: #Polishbeauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek
Autor: Marta Krupińska
ISBN: 9788380536104
Wydawca: Burda Media Polska
Rok: 2019

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Laboratorium Genomika

Skip to content