Literatura obyczajowa

Ołówek – Katarzyna Rosicka Jaczyńska – recenzja książki

Okładka ksiażki "Ołowek" Katarzyny Jaczyńskiej

Ołówek
Katarzyna Rociska-Jaczyńska

Jeśli jesteś pasjonatem książek obyczajowych, a zwłaszcza wzruszających prawdziwych historii, których treść napisało samo życie to Ołówek, autorstwa Katarzyny Rosicko- Jaczyńskiej, jest właśnie dla Ciebie.

Autorka, a zrazem główna bohaterka książki Katarzyna Rosicka – Jaczyńska to znana w Polsce choreografka pokazów mody. Tworzyła pokazy mody dla marek popularnych na całym świecie jak na przykład Demi Cler. Jej życie toczyło się 24 h na dobę. Potrafiła łączyć sprawy zarówno osobiste jak i zawodowe, czego dowiecie się sięgając po tę właśnie pozycję.

Jednak któregoś dnia wszystko zmieniło się o 180 stopni. Kasia dowiaduje się o swojej chorobie. Jak teraz będzie wyglądało jej życie? Jak potoczy się jej kariera zawodowa?

Ołówek to jakby pamiętnik autorki. Opisuje ona swoje wspomnienia zarówno sprzed jak i w trakcie choroby. Bohaterka dzieli się swoimi przemyśleniami, opisuje swoje życie dokładnie takie, jakie jest, niczego nie koloryzując, co sprawia, ze czytelnik ma wrażenie jakby uczestniczył w samym środku rozgrywających się wydarzeń. Katarzyna dzień po dniu, miesiąc po miesiącu opisuje swoje zmagania z chorobą. Bezpardonowo podaje, w jaki sposób jest traktowana przez innych ludzi. Jak inni, przyjaciele i znajomi postrzegają ją, gdy już wiedza, na co cierpi.

Czytając tę książkę nie mogłam się od niej oderwać. Chłonęłam stronę po stronie nie zważając na późną godzinę. Nie raz na poszczególnych kartkach zostawiłam kropelki swoich łez, gdyż historia opisana przez autorkę potrafi złapać za serce. Jest to także taka z pozycji książkowych gdzie w trakcie czytania, człowiek sam zaczyna zastanawiać się nad swoim postępowaniem. Dokonuje poniekąd bilansu swojego życia, a także rozmyśla nad wartościami, jakimi kieruje się, na co dzień. Bo przecież tak jak główna postać, w jednej chwili możemy wszystko stracić i co w takim momencie nada naszemu życiu sens? Książka ta może być również pewnym źródłem wsparcia dla osób, które także zmagają się z jakąś nieuleczalną chorobą.

Autorka mimo przeciwności losu ma w sobie ogromną siłę, chęć życia, którym chce zarazić innych będących w podobnej sytuacji. Dlatego zdecydowała się własna na napisanie i wydanie tej książki.

Jeśli chcesz wiedzieć, z jaką chorobą się zmaga i jak potoczyły się dalsze losy bohaterki, sięgnij po książkę Ołówek. Na pewno nie pożałujesz. Na koniec dodam tylko, że w księgarniach dostępna jest już druga książka Katarzyny Rosickiej- Jaczyńskiej Ławka, czyli opowieść o miłości, która obraziła Boga.

 

Informacje o książce
Tytuł Ołówek
Tytuł oryginału Ołówek
Autor Katarzyna Rosicka-Jaczyńska
ISBN 9788362752478
Wydawca Poligraf
Rok wydania 2011

 

 

 

Sklepik Moznaprzeczytac.pl

Serwis recenzencki rozwijany jest przez Fundację Można Przeczytać